Nas, Lil Wayne czy Run The Jewels na nowej EP-ce DJ'a Premiera!

Kilka dni temu na swoich socialach DJ Premier opublikował kilkusekundowy filmik, w którym słychać dobiegający ze studia fragment nowego utworu Nasa. W treści posta napisano "7/15 @nas". Obudziło to oczywiście w fanach wciąż nieziszczone marzenie wspólnej płyty obydwu gigantów. Teraz już wiadomo, że krążka nie będzie, ale numer i tak jest częścią większej, przygotowanej przez Preemo całości.

Legendarny nowojorski producent szykuje epkę, która premierę będzie miała właśnie 15 lipca. Znajdzie się na niej pięć numerów, a lista gości naprawdę robi wrażenie. Usłyszymy takich kozaków, jak Joey Bada$$, chłopaki z Run The Jewels, Remy Ma, Rapsody, wspomniany już Nas, Slick Rick oraz Lil Wayne. Co ciekawe, dwie panie będą miały wspólny kawałek, podobnie jak Weezy z Rickiem. Lil Wayne obok Slick Ricka na bicie Preemo? Domyślamy się, że część oldschoolowych fanów te wieści przerażą, ale my czekamy z ciekawością na efekty!

Materiał jest częścią "Hip-Hop 50: The Soundtrack. 50 Songs To Celebrate 50 Years". To seria epek mająca uczcić 50 lat kultury hip-hop. Każda z nich będzie produkowana przez innego beat makera i każdy z nich dostał inny temat wokół, którego ma tworzyć swój materiał. I tak np. DJ Premier odpowiada za wczesne lata, a No I.D. za środkowy zachód i muzykę z tamtego rejonu Stanów. Za projektem stoi zarządzana przez Nasa wytwórnia Mass Appeal, która oprócz muzyki, w ramach większej inicjatywy "Hip Hop 50" zaangażowała się w tworzenie między innymi dokumentów i podcastów (polecamy świetny podcast Nasa "The Bridge: 50 Years Of Hip Hop" na Spotify), mających przybliżać słuchaczom kulturę hip-hop i wszystko, co się z nią wiąże.

Shaolin Masta
Czekanko

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>