Run the Jewels

Run the Jewels

dodano: 2019-09-22 10:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

Już 15 listopada swoją premierę będzie miał najnowszy, dwupłytowy album DJ-a Shadowa, "Our Pathetic Age". Pierwszy krążek będzie składał się z samych instrumentali, natomiast na drugim znajdą się tacy goście jak Nas, Run The Jewels, De La Soul czy Raekwon.

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2018-03-17 18:02 przez: Marek Adamski (komentarze: 3)

"Oh Mama" to kawałek pochodzący z wydanego niecałe 2 lata temu albumu "Run The Jewels 3". Dziś doczekał się swojego klipu, ukazującego krótką przygodę Ricka i Morty'ego, znanych z kreskówkowego serialu dla dorosłych, dostępnego na Netflixie. Za teledysk odpowiada Juan Meza-Leon, odpowiedzialny za parę odcinków "Ricka i Morty'ego", i ekipa Adult Swim.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-09-30 13:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

Nie od dziś wiadomo, że Killer Mike i El-P to duet lubiący zaskakiwać i pojawiać się nie tylko w świecie muzyki. Raz ich logo pojawiło się na okładce Deadpoola, a innym razem ich graficzne postacie były dostępne w trybie multiplayer do "Gears of War 4". Teraz panowie postanowili udzielić się w soundtracku do FIFA 18 kawałkiem "Mean Demenaor" i zostawić ciekawą niespodziankę w trybie gry Ultimate Team, jaką są stroje domowe i wyjazdowe z logiem zespołu. Link do kawałka i zdjęcie strojów znajdziecie w rozwinięciu.

video
dodano: 2017-07-07 19:00 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 0)

Killer Mike i El-P pochwalili się pomysłowym, plastycznym klipem do utworu "Don't Get Captured". Kawałek pochodzi z płyty "RTJ3". Wymowne wideo uzupełnia jak zawsze zaangażowany społecznie i politycznie tekst stworzony przez obu artystów.

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2017-04-16 14:00 przez: Jędrzej Pawłowski (komentarze: 3)

Na papierze Run The Jewels wydaje się duetem dosyć nietypowym. Podczas gdy pochodzący z Atlanty Killer Mike to artysta mocno zakorzeniony w tradycji południowego rapu spod znaku Dungeon Family, tak El-P znany jest jako założyciel Definitive Junx będącego niegdyś stajnią czołowych przedstawicieli alternatywnego odłamu tego gatunku. Pierwszą oznaką potencjału, jaki niesie ze sobą współpraca obu panów było wydane w 2012 roku „R.A.P. Music”, czyli wyprodukowany w całości przez El Producto solowy album Mike’a. Kooperacja ta zaowocowała powstaniem RTJ, a chemia między tymi artystami okazała się na tyle duża, że pod koniec zeszłego roku do Sieci trafiła już ich trzecia wspólna płyta.

dodano: 2017-03-23 11:03 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 1)

Panowie Killer Mike i El-P nie przestają promować trzeciego woluminu trylogii "Run the Jewels" - i prezentują nam nowy teledysk (zasadniczo pierwszy nakręcony do "RTJ3") "Legend Has It". 

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2016-12-25 13:30 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 0)

Run The Jewels od samego początku mają tradycję dostarczania słuchaczom swoich płyt za darmo i tak jak stało się to z dwoma pierwszymi albumami, tak stało się też z "Run The Jewels 3". Killer Mike i El-P postanowili przyspieszyć premierę "trójki" i wydali ją w Wigilię, jako prezent świąteczny dla fanów. Wcześniej duet deklarował, że to wydawnictwo pojawi się dopiero 13 stycznia 2017 roku. Nie mamy nic przeciwko takim zmianom decyzji - szczególnie, że wśród gości znalazło się miejsce chociażby dla Danny'ego Browna. Najlepsze podsumowanie całej akcji wśród komentarzy na YouTube? "A Christmas Fucking Miracle".

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2016-10-24 20:30 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 0)

Killer Mike i El-P publikują pierwszy singiel zwiastujący album "Run The Jewels 3" dokładnie 2 lata od dnia premiery poprzedniego wydawnictwa duetu. Producentem "Talk To Me" jest El-P, a sam kawałek można określić jako wizytówkę brzmienia Run The Jewels - energiczny bit uzupełniony śmiałymi, inteligentnymi wersami obu raperów każą z niecierpliwością czekać na wyjście całego materiału. Trzecia płyta RTJ ma ukazać się jeszcze w tym roku.

video dnia
dodano: 2016-08-26 16:35 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 3)

Dlaczego: "Chcieliśmy nakręcić pozytywny teledysk, ukazujący polityków od jak najlepszej strony w tym gorączkowym okresie przedwyborczym... Zamiast tego wyszło nam to".

Trudno o lepszy komentarz. "Nobody Speak", nowy klip DJ'a Shadowa, nakręcony do mocarnej kooperacji z panami z Run the Jewels - to w skrócie obraz zdarzeń, do jakich nieraz dochodzi - jakby nie patrzeć - w ostatnich miejscach, gdzie konflikt jest wskazany. Perfekcyjnie zrealizowany, pełen interesujących smaczków - a nade wszystko absurdalnie śmieszny - "Nobody Speak" to jeden z najlepszych rapowych teledysków ostatnich miesięcy. Check it out!

video
dodano: 2016-04-19 12:00 przez: Wojciech Graczyk (komentarze: 0)

Kwiatki, pszczółki, motylki oraz rosiczka... inaczej mówiąc, tematy przewodnie nowego klipy od Run the Jewels z niezwykle bezpruderyjną, gościnną zwrotką Gangsta Boo. Klip znajduje się w rozwinięciu newa.

dodano: 2016-01-27 20:00 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 2)

Dlaczego: Kici kici. Kiiiicikicikicikicikici.... MIAU MiaU miAU Klejnoty Wy moje miauczące Trzy tysiąclecia nie karmione, tak jak pan kazał ł ł 

Miau Miau MIAUUUUUUU PaZuRy OCZy Mackiii MEOWCTHULHU HELLLLLLLO KITTTY

KOTY OTYYYY KOTYKOTYOTYKOTY WSZĘDZIE KICIUSIE KOCIACZKI FUTRZAKI SIERŚCIUCHY KREATURYYYY

WIDZĄ MNIE O MÓJ BOŻE NADCHODZĄ BOJE SIE BOJESIE 

#####Apocalypssssseee Meow mEow MEEEEOWWWWW

...Ratujcie, błagamMMMMMMM

dodano: 2015-07-19 19:00 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 8)

Nie jesteście na to gotowi.

wydarzenie
dodano: 2015-03-03 13:00 przez: Michał Kubacki (komentarze: 0)

Lollapalooza świętuję swoją premierę w Europie ekskluzywnymi występami Macklemore'a & Ryana Lewisa, Seeed, The Libertines i Sam Smitha.

Berlin czeka kolejny festivalowy highlight tej jesieni: legendarna Lollapalooza wyląduje 12-13. września 2015 roku na lotnisku Tempelhof. Jedyny koncert w Europie Macklemore'a & Ryana Lewisa, jedyny niemiecki występ Seeed, jedyny festivalowy występ w Niemczech The Libertines oraz jedyny występ festivalowy zwycięzcy Grammy Sama Smitha to tylko jedne z wielu głównych atrakcji festivalu. Ostatniego headlinera ujawnimy 1. czerwca przy okazji szczególnego eventu.

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2015-02-01 17:00 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 3)

I'm gonna bang this bitch THE FUCK out! - ryczy Killer Mike, otwierając pierwszy utwór na "Run the Jewels 2". Jak powiedział - tak zrobił. 

recenzja
kategorie: Recenzje
dodano: 2015-02-01 17:00 przez: Wojciech Graczyk (komentarze: 0)

Możecie się zgodzić lub nie, ale 2013 rok w mojej opinii należał do Killer Mike'a i El-P. Duet swoim debiutem zdystansował resztę rapowej sceny w Stanach Zjednoczonych. Dlatego „RTJ2” było dla mnie jednym z najbardziej oczekiwanych wydawnictw roku 2014. Liczyłem, że panowie ponownie pokażą klasę i rozstawią po kątach resztę raperów. Czy tak się stało?

Strony