El-P

El-P

video
dodano: 2021-04-25 17:30 przez: Marcin Natali (komentarze: 3)

W drugiej części naszego obszernego wywiadu z ikoną Bostonu, MC i producentem Mr. Lif'em, porozmawialiśmy o jego klasycznym, genialnym koncept albumie "I Phantom" z 2002 roku, erze legendarnej wytwórni Def Jux, znajomości i współpracy z El-P w początkach jego kariery, Company Flow, a także o późniejszych mainstreamowych sukcesach El -P w duecie z Killerem Mike'iem jako Run The Jewels.

Przesympatyczny artysta przywołał także zabawną historię związaną z kalifornijskim raperem MURS'em i komicznym utworem "Murs Iz My Manager" z albumu Lifa "Mo 'Mega", opisał proces tworzenia swojego futurystycznego koncept albumu z L'Orange "The Life and Death of Scenery" i opowiedział o tym, jak ważne jest dla niego pisanie utworów pełnych nadziei...

video
dodano: 2017-07-07 19:00 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 0)

Killer Mike i El-P pochwalili się pomysłowym, plastycznym klipem do utworu "Don't Get Captured". Kawałek pochodzi z płyty "RTJ3". Wymowne wideo uzupełnia jak zawsze zaangażowany społecznie i politycznie tekst stworzony przez obu artystów.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2016-12-25 13:30 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 0)

Run The Jewels od samego początku mają tradycję dostarczania słuchaczom swoich płyt za darmo i tak jak stało się to z dwoma pierwszymi albumami, tak stało się też z "Run The Jewels 3". Killer Mike i El-P postanowili przyspieszyć premierę "trójki" i wydali ją w Wigilię, jako prezent świąteczny dla fanów. Wcześniej duet deklarował, że to wydawnictwo pojawi się dopiero 13 stycznia 2017 roku. Nie mamy nic przeciwko takim zmianom decyzji - szczególnie, że wśród gości znalazło się miejsce chociażby dla Danny'ego Browna. Najlepsze podsumowanie całej akcji wśród komentarzy na YouTube? "A Christmas Fucking Miracle".

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2016-10-24 20:30 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 0)

Killer Mike i El-P publikują pierwszy singiel zwiastujący album "Run The Jewels 3" dokładnie 2 lata od dnia premiery poprzedniego wydawnictwa duetu. Producentem "Talk To Me" jest El-P, a sam kawałek można określić jako wizytówkę brzmienia Run The Jewels - energiczny bit uzupełniony śmiałymi, inteligentnymi wersami obu raperów każą z niecierpliwością czekać na wyjście całego materiału. Trzecia płyta RTJ ma ukazać się jeszcze w tym roku.

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2015-02-01 17:00 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 3)

I'm gonna bang this bitch THE FUCK out! - ryczy Killer Mike, otwierając pierwszy utwór na "Run the Jewels 2". Jak powiedział - tak zrobił. 

recenzja
kategorie: Recenzje
dodano: 2015-02-01 17:00 przez: Wojciech Graczyk (komentarze: 0)

Możecie się zgodzić lub nie, ale 2013 rok w mojej opinii należał do Killer Mike'a i El-P. Duet swoim debiutem zdystansował resztę rapowej sceny w Stanach Zjednoczonych. Dlatego „RTJ2” było dla mnie jednym z najbardziej oczekiwanych wydawnictw roku 2014. Liczyłem, że panowie ponownie pokażą klasę i rozstawią po kątach resztę raperów. Czy tak się stało?

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2015-01-29 14:00 przez: Wojciech Graczyk (komentarze: 2)

Run the Jewels - "Lie, Cheat, Steal" (Official Video)

Przed Wami trzeci teledysk promujący jedną z najlepszych płyt ubiegłego roku "RTJ2". Polecam sprawdzić i czekać na recenzję tego dzieła, która ukaże się niebawem na naszych łamach.

dodano: 2015-01-27 13:30 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 1)

"Mój Boże, co ja robię ze swoim życiem" - takim komentarzem El-P opatrzył swoje nowe zdjęcia na Instagramie, obrazujące prace nad projektem, jakiego - zaiste - jeszcze w hip-hopie nie było. Tak jest, Panie i Panowie - "Meow the Jewels" staje się faktem. 

wydarzenie
kategorie: Hip-Hop/Rap, Koncerty, News
dodano: 2015-01-12 19:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Ostatnie dwa lata zdecydowanie stały pod znakiem EL-P i Killer Mike'a, których wspólne albumy pojawiały się wysoko w wielu końcoworocznych podsumowaniach. Teraz duet zawita do Polski!

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2014-11-01 20:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Po świetnie przyjętym ubiegłorocznym "Run The Jewels" pora na drugą część. Killer Mike i El-P przygotowali ją, nazywając po prostu "Run The Jewels 2" i w ubiegłym tygodniu wypuścili do słuchaczy. Poniżej znajdziecie odsłuch całego materiału, czekajcie też na naszą recenzję.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2014-09-18 13:00 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 0)

W 2013 roku niewiele albumów cieszyło się tak jednogłośnie pozytywnymi opiniami, jak "Run the Jewels" - mocarne kollabo Killer Mike'a i El-P. W zaledwie półgodzinnym materiale zakochało się niezliczone grono fanów ostrej, bezkompromisowej nawijki na mrocznych, elektronicznych beatach... Dlatego też nie dziwi gorączkowe oczekiwanie na drugi album duetu, zatytułowany po prostu "RTJ2". Po znakomitym "Blockbuster Night Pt. 1" nadszedł czas na kolejny singiel, a także na pełne info dotyczące wydania!

kategorie:
dodano: 2014-09-16 15:20 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 0)

Drugi album duetu El-P i Killer Mike, następca utytułowanego "Run the Jewels". "RTJ2" ukaże się jako darmowy album do pobrania 27 października. Gościnnie na albumie udzieli się: wokalista Rage Against the Machine Zack de la Rocha, Travis Barker, Diane Coffee i współpracownik Beyonce Boots.

Tracklista: 

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2014-09-04 20:00 przez: Wojciech Graczyk (komentarze: 4)

28 października, nakładem Mass Appeal Records (współzałożycielem jest Nas!), wyjdzie druga płyta duetu Run the Jewels. El-P i Killer Mike pokazali fanom jakiś czas temu utwór promujący ten krążek, a teraz postanowili puścić w świat okładkę i tracklistę. Wśród gości są m.in. Zack De La Rocha i Travis Barker. Poniżej możecie sprawdzić również kawałek "Blockbuster Night Part 1".

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2014-01-06 15:00 przez: Wojciech Graczyk (komentarze: 2)

Twórcy mojej ulubionej płyty AD 2013 (dla kogo z Was to też płyta roku?) wypuścili na światło dzienne nowy utwór. Tzn. pokazali go jeszcze w ubiegłym roku, ale z powodu okresu świątecznego zdołał mi umknąć. "Pew Pew Pew" to kawałek, który znajdzie się na europejskiej wersji deluxe "Run the Jewels". Za skrecze w tym numerze odpowiedzialny jest Q-Bert.

Na marginesie, Panowie pracują podobno nad drugą częścią krążka, a na 100% w 2014 pojawi się "R.A.P. Music 2", czyli płyta gdzie nawija Killer Mike, a bity robi El-P. Jest więc na co czekać.

video dnia
dodano: 2013-12-22 14:00 przez: Michał Zdrojewski (komentarze: 1)

Run The Jewels - A Christmas F*cking Miracle

Dlaczego: Święta już tuż tuż i z tej okazji Killer Mike i El-P wydają nową wizualizację do utworu z albumu "Run The Jewels", którym jest oczywiście nic innego, jak "A Christmas Fucking Miracle". Każdy fan Run The Jewels wie, że problemy poruszane w tym kawałku są dalece odmienne od wesołej świątecznej tematyki. Ciekawy klip do świetnego tracku z jednego z najlepszych albumów tego roku - nie pozostaje nic innego, jak to sprawdzić.

Strony