Murs

Murs

kategorie:
dodano: 2019-08-17 03:34 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Po odejściu ze Strange Music Murs ponownie łączy siły z 9th Wonderem - jest to więc projekt, na który fani mocno czekali.

Tagi:
kategorie:
dodano: 2018-03-16 13:49 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

"To najważniejszy album w mojej karierze" - mówi Murs publikując w dniu swoich urodzin najnowszy krążek wypuszczony nakładem Strange Music.

kategorie:
dodano: 2017-10-31 19:35 przez: Dawid Majcher (komentarze: 0)

"Dominion" to już osiemnasty album w dorobku rapera z Kansas City, w tym siódmy z serii Collabos. Kto nie wie kim jest Tech N9ne będzie miał sporo do sprawdzania. Klasycznie Tech zaprosił reprezentantów swojego imperium Strange Music, żeby uzupełnili projekt.

video
dodano: 2017-03-02 18:11 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 2)

"God Bless Kanye West" - z takim hasłem Murs wychodzi w singlu zapowiadającym jego drugą solową płytę pod szyldem Strange Music. Wydawnictwo rapera z Los Angeles zatytułowane "Captain California" pojawi się w sklepach 10 marca. Utwór, za produkcją którego stoi K-R.O.K, stał się dla Mursa okazją do powiedzenia paru słów na temat walki człowieka z presją.

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Video
dodano: 2016-10-13 21:06 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Ha! Czegoś takiego jeszcze nie było. Znany z niepowtarzalnego poczucia humoru i pomysłowości Murs postanowił pobić rekord świata w rapowaniu i rapować przez 24 godziny, a całe jego zmagania można było obserwować w transmisji na żywo! Sprawdzajcie co tam się działo.

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2016-07-17 16:00 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 0)

Przynajmniej 24 godziny będzie musiał rapować Murs, żeby zostać wpisanym do Księgi Rekordów Guinnessa za najdłuższe wyrzucanie z siebie rymów. "Ludzie mogą pójść do łóżek, wstać i mieć pewność, że wciąż rapuję. Im więcej o tym teraz mówię, tym bardziej dochodzi do mnie, w co się wpakowałem" - stwierdził twórca "Have A Nice Life".

Tagi:
dodano: 2016-07-09 16:05 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 0)

Reprezentant Strange Music i frontman ¡Mayday! wydaje swój pierwszy solowy album. 8 lipca nie był sprzyjającym dniem na premierę materiału dla rapera, który nie nazywa się ScHoolboy Q, ale to nie zraziło Bernza, dzięki czemu można już posłuchać "See You On The Other Side". Tech N9ne, Krizz Kaliko, Jarren Benton i Murs znajdują się wśród gości debiutu, na który złożyło się 15 kawałków. Autor "Outta My Brain" prezentuje też nowy klip promujący ten projekt.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2016-05-28 14:00 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 0)

Bernz, który obok Wrekonize'a jest frontmanem chłopaków z ekipy ¡Mayday!, uznał, że w końcu nadszedł jego czas (i chwała mu za to). 8 lipca będzie miał premierę "See You On The Other Side" - pierwszy solowy album reprezentanta Strange Music. Póki co możemy posłuchać singla "Outta My Brain" z gościnną zwrotką Jarrena Bentona. Poza tym znana jest też okładka i tracklista płyty.

kategorie: Hip-Hop/Rap, Klasyka, Profile
dodano: 2016-05-14 16:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Niełatwy jest żywot producenta. Możesz mieć na koncie tuziny klasyków i dyskografię, o której 95% zajmujących się tym fachem może tylko pomarzyć, a i tak często przeciętny rapowy zjadacz chleba na dźwięk Twojej ksywki bez wahania sypnie wymownym „Kto?!”. Znakomitym przykładem takiego zjawiska jest pochodzący z Greensboro w Północnej Karolinie DJ Ski, znany też jako Ski Beatz. Sympatyczny, skromny muzyk nigdy nie pchał się na pierwszy plan, nie wbijał do klipów ubrany w odblaskowy, jaskrawy garniak, ani nie doprawiał produkowanych przez siebie tracków rozmaitymi wariacjami frazy „Ski on the beat!”.

Od samego początku dostarczał po prostu najlepsze podkłady dla pierwszej klasy nowojorskich MC’s, tworząc podwaliny studyjnego debiutu Jay-Z „Reasonable Doubt”, produkując cały album Camp Lo „Uptown Saturday Night”, a po piętnastu latach szokując świat innowacyjnym i ultra świeżym „Pilot Talk” z wlatującym do gry Curren$ym. Zanim jednak David Willis wkręcił się w ogóle w produkcję, samplery i odkopywanie zakurzonych płyt winylowych

video
dodano: 2016-01-10 14:30 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

W Nowy Rok pisaliśmy o niespodziewanym powrocie znanego i lubianego duetu Murs & 9th Wonder szóstym albumem w dorobku "Brighter Daze", a dziś mamy dla was pierwszy teledysk promujący wydawnictwo. Tytuł "Otha Fish" dobrze znają z pewnością fani The Pharcyde - w tym wypadku mamy do czynienia jednak nie tylko z nawiązaniem, ale z prawdziwym coverem klasycznego kawałka z debiutu kalifornijskiej ekipy "Bizarre Ride  II The Pharcyde" z 1992 roku! (nasza recenzja)

Zjawisko coverów to w rapie rzecz praktycznie niespotykana, także sprawdzajcie jak weteran z Los Angeles podszedł do tematu oraz jak zareagował autor oryginału, Slimkid3 z The Pharcyde.

Tagi:
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2016-01-01 18:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Trzy lata po oficjalnym zamknięciu Mursowo-9thWonderowej sagi piątym albumem w dorobku duetu, dobitnie nazwanym "The Final Adventure", piekielnie pracowity MC rodem z Los Angeles i równie niepowstrzymany producent z Północnej Karoliny wracają z zupełnie nowym albumem!

Na złość i za karę wszystkim dziennikarzom, którzy już zdążyli postawić kropkę nad "i" i opublikować swoje rapowe podsumowania roku, obecny reprezentant Strange Music i głównodowodzący Jamla Records puścili wczoraj w świat świeżutki 12-kawałkowy projekt "Brighter Daze". Odsłuch i darmowy download całości w rozwinięciu.

Tagi:
video
dodano: 2015-07-30 16:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Sympatyczny weteran z L.A. Murs kontynuuje promocję swojego tegorocznego, wydanego pod koniec maja albumu "Have a Nice Life". Widzieliśmy już przezabawne "Okey Dog", zaangażowane społecznie "No More Control" i nostalgiczne "I Miss Mikey", teraz pora na opowieść o pewnej groupie, która była zdecydowanie worst i prawie nie zniszczyła małżeństwa Mursa...

Tagi:
kategorie:
dodano: 2015-05-26 14:36 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

"Have a Nice Life" to dziewiąty solowy krążek reprezentującego słoneczne Los Angeles MURSa i jego oficjalny solowy debiut w wytwórni Tech N9ne'a Strange Music. Wydawnictwo promują trzy teledyski,z których każdy ukazuje kompletnie inne oblicze rapera - "Okey Dog", "No Control" i "I Miss Mikey".

Tagi:
video dnia
dodano: 2015-05-18 20:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 2)

Dlaczego: Dzisiaj premierę ma dziewiąty solowy krążek MURSa i jego oficjalny solowy debiut w wytwórni Tech N9ne'a Strange Music. Z tej okazji kalifornijski MC opublikował trzeci teledysk promujący album "Have a Nice Life", który sam raper określa mianem swojego najlepszego do tej pory. Widzieliśmy już zabawne, oparte na prawdziwej historii "Okey Dog", jak i zaangażowane społecznie, poruszające problem przemocy ulicznej "No More Control". Teraz pora na nostalgiczne, refleksyjne "I Miss Mikey", dedykowane zmarłemu w 2010 roku raperowi Eyedea. Teledysk w rozwinięciu.

Tagi:
video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2015-04-30 12:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Niedawno pisaliśmy o pierwszym oficjalnym teledysku "Okey Dog" promującym pierwszy album MURSa w wytwórni Strange Music, a teraz mamy dla was kolejny klip z zapowiedzianej na 19 maja płyty "Have A Nice Life". Tym razem zamiast luźnej, zabawnej historyjki mamy poważny tekst, poruszający problem zaklętego kręgu przemocy w amerykańskich gettach i wpisujący się w cykl numerów szerzących hasło #BlackLivesMatter. Do tego dostajemy odpowiednio ilustrujący całą sytuację, wymowny obraz.

Tagi:

Strony