Slum Village

Slum Village

kategorie:
dodano: 2024-05-10 21:54 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 0)

Nowy album Slum Village.

Tracklista:

Tagi:
współpraca płatna
dodano: 2024-04-12 07:00 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 3)

Już 13 kwietnia Slum Village wystąpią w legendarnym warszawskim klubie Hybrydy. Bilety wciąż możecie kupować tutaj. Prezentujemy Wam 6 powodów, dla których warto duet z Detroit zobaczyć na żywo.

współpraca płatna
dodano: 2024-03-13 07:00 przez: Redakcja (komentarze: 1)

Welcome to Detroit Deli! Kolejny klasyczny hip-hopowy skład zawita do Polski. W tym roku gościliśmy już m.in. The Pharcyde i GZA — lidera Wu-Tang Clan, teraz przyszedł czas na Slum Village. Ekipa z rodowodem w Mieście Tłoków należy do jednej z najważniejszych w rapie czerpiących bezpośrednio z jazzu.

Tagi:
kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2024-03-01 14:30 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 3)

T3 i Young RJ opowiedzieli o kulisach powstania jednego z największych singli swojego składu - "Selfish" z gościnnym udziałem Kanye'ego Westa i Johna Legenda.

video
dodano: 2021-02-07 18:35 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Dokładnie dzisiaj 47. urodziny obchodziłby J Dilla, a jak co roku luty dla fanów genialnego producenta z Detroit oznacza "Dilla Month". Idąc tropem skojarzeń, na tę niedzielę przygotowaliśmy nasz videowywiad z artystą, który co prawda nie pochodzi z Motown City, ale od lat jest mocno powiązany z tamtejszą sceną oraz stanowi część historii Slum Village, macierzystej ekipy Dilli a w 2010 roku zaśpiewał refren w numerze "We'll Show You" na bicie Jay Dee. Mowa o Aaronie Abernathy, znanym wcześniej jako AB - wokaliście, producencie i klawiszowcu, który od kilkunastu lat współpracuje i koncertuje z inną ikoną sceny Detroit - Black Milkiem, ale też konsekwentnie tworzy solowe albumy, pełne pasji i przepełnione soulowym brzmieniem.

Z Aaronem udało nam się porozmawiać przed kamerą w trakcie Hip Hop Kempu 2019, tuż przed koncertem z Black Milkiem i Nat Turner Band. W wywiadzie sympatyczny, elokwentny muzyk opowiedział nam m.in. o tym, jak w 2006 roku został klawiszowcem i dyrektorem artystycznym Slum Village w składzie T3, Elzhi, Baatin oraz czego nauczył się przez 5 lat od legendarnych MC's; o unikalnym koncepcie swoich solowych projektów "Prologue", "Monologue", "Dialogue" i "Epilogue"; porównaniach do D'Angelo i ikonach muzyki soul i funk, którymi się inspirował; współnym albumie z producentem 14KT "Saturn Return"; a także o muzyce jako terapii i dochodzeniu do siebie po złamanym sercu.

video
dodano: 2020-02-15 10:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Pora na kolejny muzyczny Drive By. Tym razem zaserwujemy wam kanonadę strzałów zarówno od nowszych graczy, jak i wyjadaczy - od Kalifornii, przez Brudne Południe, aż po Detroit i Nowy Jork. Let's Ride!

video
dodano: 2020-02-10 20:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 5)

W ostatni piątek J Dilla obchodziłby 46. urodziny, a dzisiaj przypada już 14. rocznica śmierci genialnego producenta rodem z Detroit. Lata mijają, a muzyka Dilli wciąż zaskakuje nas poprzez kolejne perełki wynajdywane przez jego rodzinę bądź podkłady "odświeżane" artystów i wykorzystywane do zupełnie nowych utworów.

Z okazji tej rocznicy, w ramach obchodów "Dilla Month" przypominamy 14 wyjątkowych kawałków na bitach J Dilli, które ukazały się na przestrzeni zeszłej dekady, w latach 2010-2019 - a na mikrofonie przewinęli się artyści zarówno młodsi, jak i starsi, w tym dobrzy znajomy Jay Dee. Let's go!

video
dodano: 2017-07-10 12:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

1/2 obecnego składu Slum Village, producent i - od kilku lat - raper Young RJ pracuje obecnie nad swoim debiutanckim solowym albumem "Blaq RoyalT", na którym mają pojawić się m.in. De La Soul czy BJ The Chicago Kid. Póki co artysta z Detroit puścił w świat teledysk do singlowego "WAIT", w którym gościnnie na mikrofonie wsparli go Boldy James oraz legendarny Pete Rock. Sam numer, bardzo esencjonalny i zakorzeniony w soulu, pod kątem brzmienia oraz klimatu przywodzi na myśl dokonania OutKast sprzed 20 lat - klasa.

wydarzenie
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-02-02 11:00 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 0)

Nie ma lepszego soundtracku/odtrutki na posępną pogodę za oknem niż pełnokrwisty rap z Detroit. Już jutro swą premierę będzie miał nowy album Swifty'ego McVaya, znanego z kultowej formacji D12, dowodzonej przez Eminema. Po kilku tłustych singlach Swifty postanowił podzielić się z nami kolejnym kawałkiem - remiksem "Here 2 Party", z gościnnym udziałem innej legendarnej ekipy z Motor City - Slum Village! Na beacie - Mr. Porter, także z Parszywej Dwunastki.

dodano: 2016-02-14 18:40 przez: Marcin Natali (komentarze: 1)

Niewielu producentów hip-hopowych w historii potrafiło zawrzeć w swoich podkładach aż tak ogromną dawkę ciepła, subtelności i miłości co James Dewitt Yancey. Z okazji ogólnoświatowego Święta Zakochanych postanowiłem zrobić subiektywny przelot przez całą dyskografię Jay Dee i wybrać 14 numerów, osadzonych w tematyce miłosnej - pamiętajmy, że Dilla oprócz współpracy z Busta Rhymesem, A Tribe Called Quest czy De La Soul nagrywał też bowiem z masą artystów r&b/soul z najwyższej półki, także było z czego wybierać.

Dla osób wciąż szukających swojej drugiej połówki - nie przestraszcie się, poniższy zestaw perełek od genialnego producenta z Detroit nadaje się do konsumpcji nie tylko dziś, nie tylko przy świecach i romantycznej kolacji, to po prostu kawał kapitalnej, płynącej z głębi serca muzyki. Let the music play!

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, Jazz, Klasyka
dodano: 2016-02-10 22:00 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 1)

Dokładnie dziś mija równo dziesięć lat, odkąd James Dewitt Yancey opuścił szeregi śmiertelników... Z tej okazji warto przypomnieć sobie utwór, z którym - rzekłbym - Jay Dee utożsamiany jest najbardziej. Kwintesencja jego brzmienia, bezdyskusyjny klasyk i evergreen hip-hopu, utwór, którego czar po prostu nie przemija. Oto "Fall in Love".

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2015-06-16 15:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Wczoraj oficjalną premierę sklepową miał najnowszy longplay Slum Village "YES". Obecnie składający się z T3 i Young RJ'a duet przy okazji pracy nad nowym materiałem wyciągnął z obfitych zbiorów niepublikowanych produkcji J Dilli wiele podkładów przenoszących nas do lat 90. i zafundował nam swoisty wehikuł czasu i materiał, który powinien zadowolić wszystkich fanów legendarnej ekipy z Detroit.

Gościnnie SV wsparli m.in. młodszy brat Dilli Illa J, De La Soul, Phife Dawg, Black Milk zeszłoroczny Freshman XXL'a Jon Connor czy rozchwytywany ostatnio Bilal. Legalny odsłuch całości w rozwinięciu.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2015-06-06 17:30 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 4)

"Yes!" By nie rzec - "yes, yes, yes", niczym pewien pan Kazimierz. Nowy album ekipy Slum Village, niekwestionowanej legendy hip-hopu z Detroit, już niedługo, bo 16 czerwca ukaże się na sklepowych półkach. Pomimo odejścia nieodżałowanej pamięci Baatina i J Dilli - T3, Illa J i Young RJ kontynuują dziedzictwo SV, wciąż reprezentując ten niepowtarzalny "A Taste of Detroit"... Z nowego albumu, mieliśmy juz okazję posłuchać sztosu "Push It Along" z Phife Dawgiem z ATCQ, rozkoszować się ciepłymi vibe'ami "Expressive".... Teraz zaś panowie wypuścili okazałą kooperację z innym kultowym triem - De La Soul, na subtelnym beacie, wysmażonym wprawną ręką jedynego i niepowtarzalnego Jay Dee. Check it out, it's simply fan-tas-tic.

video dnia
dodano: 2015-06-03 15:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Już za dwa tygodnie, 16 czerwca, na półki sklepowe trafi ósmy album w dorobku Slum Village, zatytułowany "Yes". Ostatni członek oryginalnego składu tria z Detroit T3, wspierany obecnie przez producenta Young RJ oraz rzeszę gości takich jak młodszy brat J Dilli Illa J, kontynuuje dziedzictwo zespołu i muszę przyznać, że nagrane na bicie Jay Dee i współprodukowane przez Young RJ'a "Expressive" brzmi świetnie. Przyjemnie bujający, słoneczny track zobrazowano równie letnim i wyluzowanym teledyskiem. Dodatkowo na "Yes" pojawią się m.in. De La Soul, Bilal czy Jon Connor, a pełną tracklistę, okładkę jak i teledysk możecie sprawdzić w rozwinięciu.

Strony