Havoc

Havoc

kategorie:
dodano: 2018-12-26 15:13 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Cztery lata po świetnym "Mega Philosophy", weteran z Queensbridge Cormega wraca z nowym projektem. "MEGA" to 5 utworów utrzymanych w klasycznej stylistyce, za produkcję których odpowiadają STREETRUNNER i Tariq Azzouz. 

Gościnnie rapera wsparł inny legendarny MC z blokowisk QB - Havoc z Mobb Deep w kawałku "Live Your Best Life". Projekt "MEGA" zawiera również wersje instrumentalne wszystkich utworów, mające zachęcić innych MC's do nawijania własnych zwrotek.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2018-12-26 15:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 1)

Cztery lata po świetnym "Mega Philosophy", weteran z Queensbridge Cormega wraca z nowym projektem. "MEGA" to 5 utworów utrzymanych w klasycznej stylistyce, za produkcję których odpowiadają STREETRUNNER i Tariq Azzouz. 

Gościnnie rapera wsparł inny legendarny MC z blokowisk QB - Havoc z Mobb Deep w kawałku "Live Your Best Life". Projekt "MEGA" zawiera również wersje instrumentalne wszystkich utworów, mające zachęcić innych MC's do nawijania własnych zwrotek.

dodano: 2018-09-11 19:00 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 0)

To już ponad rok, odkąd odszedł od nas współautor jednego z najbardziej wpływowych albumów w historii gatunku - monumentalnego "The Infamous", nauczyciel i wzór dla wielu MC's na całym świecie (nie wyłączając polskich) - nieodżałowanej pamięci Prodigy z kultowego duo Mobb Deep... 

W przyszłym tygodniu, 18 września, we wrocławskim klubie Akademia w hołdzie dla zmarłego przyjaciela zagra jego partner-in-rhyme - Havoc. Wraz z nim wystapią stały współpracownik Mobb Deep (pojawił się na niemal wszystkich ich albumach) Big Noyd, oraz L.E.S., znakomity producent, autor m.in. klasycznego "Life's a Bitch" Nasa! Tego wieczoru usłyszymy kultowe hity Mobb Deep, sztosy z solowych płyt - słowem, największe hity Queensbridge!

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2017-06-26 14:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Podobnie jak w przypadku takich artystów jak Nas, Jay-Z czy The Notorious B.I.G., jednym z pierwszych uznanych producentów, którzy współpracowali z Mobb Deep był stale trzymający rękę na pulsie nowojorskiej ulicy DJ Premier.

Już na debiutanckim albumie duetu "Juvenile Hell" z 1993 r. znalazł się numer "Peer Pressure", ale nie jest to jedyny utwór, wyprodukowany przez Preemo dla Prodigy'ego i Havoca w tym okresie...

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-06-24 17:00 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 1)

Śmierć Prodigy'ego cztery dni temu wywołała niedowierzanie wśród wielu przedstawicieli sceny hip-hopowej, także w Polsce, a teraz wiadomo, jak to wydarzenie wyglądało z perspektywy Havoca. Raper i producent, który wraz ze zmarłym artystą założył kultowe Mobb Deep, opisał w rozmowie z TMZ swoją reakcję na informację o odejściu P. Jak wspomina Havoc, na początku doniesienia o śmierci Prodigy'ego uznał za nieprawdopodobną plotkę. "Przywykliśmy do wizyt P w szpitalu. Nie każdego dnia, ale radziliśmy sobie z tym od ponad 20 lat." - wyjaśnił raper. "W dzień ukończenia szkoły przez mojego syna ktoś do mnie zadzwonił, przekazując mi dziwną plotkę. Słyszano, że P zmarł w szpitalu w Las Vegas" - kontynuuje.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2014-11-10 13:00 przez: Jakub Goliński (komentarze: 0)

Bardzo ciekawa premiera napływa do nas z Chicago. Undergroundowy producent A-Villa przy wsparciu labelu Closed Sessions wypuścił swój materiał "Carry On Tradition". 16 numerów, około 40 gości, ponad godzina solidnego rapu.

Tytuł debiutanckiego krążka A-Villa zaczerpnięty został z linijki AZ z numeru "Life's a Bitch". "Carry On Tradition" to również pierwszy singiel tego materiału. Odzwierciedla on klimat całej płyty. W numerze tym usłyszymy Mikkey Halsteda i Big Pooha, którego Villa był wielkim fanem za czasów Little Brother.

Ten materiał to spełnienie marzeń dla chicagowskiego beatmakera. Pracował nad nim ponad trzy lata, w chwilach wolnych od pracy w banku i wychowywaniem córeczki. Udało mu się zebrać pokaźne grono wyśmienitych MC's. Są tu takie tuzy jak Lil Fame, Cormega, Ras Kass, Noreaga, Kool G Rap, Inspectah Deck, Sean Price, AZ czy Havoc. Są też reprezentanci nieco młodszej generacji: Fashawn, Skyzoo, Elzhi, Freddie Gibbs, Termanology czy Rapsody.

Jak sam ocenia A-Villa "Carry On Tradition" to dzieło jego życia i nie sądzi żeby udało mu się jeszcze zrobić podobny materiał. Cieszmy się więc tym bardziej bo naprawdę jest czym!

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2014-07-12 14:00 przez: Krzysztof Cyrych (komentarze: 2)

Chociażby po znanym wszystkim singlu "Hold You Down" wiadomo już, że połączenie Mobb Deep i Alchemist owocuje prawdziwą bombą. Dziś przyszedł czas na kolejną dawkę muzyki przyszykowaną we właśnie takim składzie. Co prawda 2 minuty to nieco mało, jednak "Shark" swoją konwencją przyciągnie wielu fanów kultowego brzmienia Nowego Jorku. Warto przypomnieć, że dyskografię grupy zamyka tegoroczny dwupłytowy krążek "The Infamous Mobb Deep".

kategorie:
dodano: 2014-02-19 00:57 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Na początek kwietnia otrzymamy nowy materiał od Mobb Deep. Dokładnie będzie to jedna w pełni nowa płyta z drugą, zawierającą remaster "The Infamous" wzbogacony - z okazji zbliżającej się 20-tej rocznicy premiery albumu - o zaginione taśmy i 10 niepublikowanych numerów z sesji do tego albumu.

Tracklista:

The Infamous Mobb Deep

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2014-01-06 12:00 przez: Krzysztof Cyrych (komentarze: 3)

Niedawno opublikowaliśmy informacje o zbliżającym się albumie kultowego duetu Mobb Deep, a dziś mamy okazję zapowiedzieć Wam, że w produkcji na "The Infamous Mobb Deep" maczać palce będzie Boi-1da. Podkłady beatmakera z Toronto mają być koprodukowane przez Havoca. Takiego połączenia zapewne niewielu się spodziewało...

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2013-09-20 17:00 przez: Łukasz Własiukiewicz (komentarze: 4)

Prodigy i Alchemist to duet, który nie zawodzi. Dlatego zapowiedź kolejnego wspólnego projektu zwiastowała nadzieje, że raper z Queens po ostatnich nienajlepszych produkcjach, dzięki swojemu przyjacielowi, na którego bitach bez wątpienia brzmi najlepiej, odkryje nowe inspiracje i wreszcie nagra dobry album. P przez ostatnie lata niewątpliwie przeżywał kryzys. Czy ten krążek okaże się przełomem na który czekają wszyscy fani? Czy Albert Jonson okazał się rapowym Albertem Einsteinem?

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2013-06-20 17:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 0)

Slum Village to zespół, który powstał we wczesnych latach 90. założony przez trzech przyjąciół z Detroit w stanie Michigan - T3, Jay'a Dee i Baatina. Z pierwotnego składu w SV pozostał tylko T3. Jak wiemy J Dilla zmarł w 2006 roku, a Baatin trzy lata później. Skład zespołu wielokrotnie ewoluował, przez chwilę o jego lirycznej sile stanowił niezwykle utalentowany Elzhi, za produkcję odpowiadał świetnie kontynuujący drogą Dilli duet producencki BR Gunna, który tworzyli Black Milk i Young RJ. Ten ostatni, na nowych projektach stał się oficjalnym członkiem zespołu, a za mikorofonem oprócz T3 stanął ktoś dla kogo SV to więcej niż zespół, bo wychowywał się obserwując jak powstawały ich kolejne materiały - Illa J, rodzony brat Jaya Dee.

Zgodnie z zapowiedziami po mixtape'ie "Dirty Slums 2" zespół wziął się za pracę nad nowym oficjalnym materiałem zatytułowanym "Evolution". Obok widzicie kapitalną w mojej opinii okładkę materiału, w rozwinięciu natomiast znajdziecie pełne info, włącznie z tracklistą, featuringami, production credits i... odsłuchem całości.

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2013-06-03 18:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 8)

Nie ukrywam, że sprawa beefu i jego zażegnania w Mobb Deep jest dla mnie co najmniej niesmaczna. Havoc cisnący Prodigy'ego na Twitterze od więziennych cwelów, negujący to potem twierdząc, że kto zwinął jego telefon na meczu NBA, by w końcu potwierdzić, że sam to napisał. "Separated" - diss na Prodigy'ego, zobrazowany teledyskiem miał być jednym z singli promujących trzeci solowy krążek Havoca. Ostatecznie zniknął z tracklisty, kiedy pojawiła się szansa zagrania rocznicowej trasy przy 20 urodzinach "Juvenile Hell". Na chwilę jednak zapomnijmy o konflikcie i przyjrzyjmy się albumowi, który ukazał się 7 maja.

Single wskazywały na to, że ta połówka Mobb Deep jest na tyle ogarnięta, żeby przygotować sobie album idealnie skrojony na miarę aktualnej dyspozycji. Nie zgodzę się nigdy z twierdzącymi, że Hav to drewniany raper, ale nie ukrywajmy, że pod kątem progresu techniki składania rymów świat wyprzedził go o kilka długości. Mimo to jeden z producentów, którzy tworzyli charakter brzmienia Nowego Jorku potrafił przygotować zaskakująco wręcz dobry materiał.

video dnia
dodano: 2013-05-03 14:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 14)

Havoc - Life We Chose ft. Lloyd Banks

Dlaczego: Nowy album Havoca zatytułowany "13" finalnie ma ukazać się 14 maja. Od początku zapowiadał się jako coś naprawdę ciekawego i wartego uwagi, ale kiedy sprawdziłem ten singiel poczułem się mega zaskoczony na plus. Kozacko wyprodukowany, zaskakujący bit o dużej mocy i Havoc w rapowej formie, której nie pamiętam od wielu lat. Lloyda Banksa chyba nigdy nie będę umiał polubić, ale też zabawy tutaj na pewno nie psuje. Bardzo mocny singiel, który jak wierzę sprawi, że po "13" sięgnie sporo więcej osób niż sięgnęłoby bez niego.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2013-04-06 15:30 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 6)

Już 7 maja dostaniemy nową solówkę Havoca na którą czeka chyba sporo z naszych czytelników. Nic dziwnego, Havoc nie stanął w miejscu, nie stara się być tylko 90'sową ikoną, patrzy przed siebie i nie traci swojego charakteru. Potwierdza to nowy numer pochodzący z "13" - "Ca$h Flow" w którym gościnnie pojawiają się Slum Village. W pierwszej chwili byłem pewien, że to bit Young RJ'a, ale nie. Za produkcję odpowiada sam gospodarz.

dodano: 2013-03-21 16:00 przez: Łukasz Własiukiewicz (komentarze: 3)

Havoc - Gone (Official Music Video)

"Gone" to drugi z singli zapowiadających nowy solowy krążek rapera z Queens. Sam klip nie porywa oryginalnością, ale numer jest całkiem niezły - fani ekipy Mobb Deep mogą czuć się usatysfakcjonowani. Płyta zapowiada się w stylu ich starszych produkcji. Jak to wszystko wyjdzie przekonamy się za nie całe dwa miesiące. Premiera albumu "13" już 7 maja.

Tagi:

Strony