Ras Kass

Ras Kass

kategorie:
dodano: 2024-05-10 21:52 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 0)

Wspólny album Ras Kassa, RJ Payne'a i Havoca.

Tracklista:

01. Roll Call feat. Method Man, Li Fame & Sway Calloway
02. Nostalgia
03. Everything Is...GUTTR feat. Kurupt & KXNG Crooked
04. Skit: RNR Ep1 feat. Watts Homie Quan
05. Once Again It’s On feat. Twista
06. Different
07. Skit: RNR Ep2 feat. KD Aubert, Watts Homie Quan & DJ EFN
08. Lo-Fi
09. Stop Playin feat. Raekwon & Philly Freeway
10. Skit: RNR Ep3 feat. Kid Capri & Wallo
11. Old Soul

dodano: 2023-08-13 14:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 17)

I met this girl when I was 10 years old & what I loved most, she had so much soul. She was old school when I was just a shorty, never knew throughout my life, she would be there for me... - te słowa Commona z pierwszego miłosnego hołdu dla hip-hopu pasują tak dobrze. Zakochałem się w hip-hopie, gdy miałem dosłownie 10 lat, a zaczęło od tego, że poprosiłem rodziców, aby kupili mi w sklepie płytę CD "Willenium" Willa Smitha. Uwielbiałem przecież "Men In Black" - zarówno film, jak i ścieżkę dźwiękową, także naturalnie byłem ciekaw co może kryć zawartość tego albumu. Wróciłem do domu, zacząłem słuchać, niedługo później odkryłem MTV Base… no i reszta jest historią. 

dodano: 2020-08-04 12:50 przez: Mateusz Natali (komentarze: 5)

Never too late / Nigdy nie jest za późno to zapowiedź Mixtape 7, który premierę będzie miał już w październiku! Tym razem do współpracy Decks zaprosił O.S.T.R oraz Ras Kassa.

Po dostarczeniu fanom reedycji limitowano-kolekcjonerskiego Mixtape 6 i wydaniu utworu Siedem, debiutanckiego numeru Dj Decksa dla labelu StoproRap, na którym pojawiła się czołówka polskiej sceny hip-hopowej, przyszedł czas na kolejny klip poznańskiego producenta.

video
kategorie: USA, Audio, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2020-05-14 13:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 2)

Ras Kassa na scenie widziałem kilka razy - od występu na Hip Hop Kempie, przez support, który grał przed koncertem GZA w Warszawie, aż po show w ramach trasy West Coast Takeover z Xzibitem pod koniec zeszłego roku. Jedna rzecz, która się nie zmienia, to to, że niezmiennie ogień w wersji live robi wspólny numer weterana z Carson z DJ'em Premierem, pamiętne, można wręcz rzec klasyczne, "Goldyn Chyld"

W tym roku obaj artyści znów połączyli siły - i znów dostaliśmy kawał najlepszej jakości rapu z obu Wybrzeży!

video
dodano: 2020-05-10 17:40 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Tydzień temu zabraliśmy Was na Zachodnie Wybrzeże przy okazji rozmowy z Jayo Felonym. Dziś pora na kolejny materiał zarejestrowany tego samego dnia - pogawędkę z Ras Kassem! Jak zażartował sam Razzy, to wywiad w wersji na szybko - w przeciwieństwie do naszej pierwszej rozmowy na Hip Hop Kempie 2014, która trwała aż 50 minut (wciąż mój osobisty rekord). 

W 12-minutowej, treściwej rozmowie legendarny MC opowiedział m.in. o wydanym w zeszłym roku sequelu jego klasycznego debiutu - "Soul On Ice 2"; współpracy z O.S.T.R.'em i DJ'em Decksem i nagrywkach na "Mixtape 7" podczas poprzedniej wizyty w Polsce; a także o więzi z Nipsey Hussle'em i wspomnieniach z tworzenia z nim jednego z utworów. Artysta wyjaśnił też, jaki wpływ miała nagła śmierć Nipseya na wydanie "Soul On Ice 2", oraz wytłumaczył, co czuje świętując 20-lecie kariery.

kategorie:
dodano: 2020-05-09 16:20 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Debiutancki album tria Jamo Gang, w skład którego wchodzą legenda L.A. i liryczny wymiatacz Ras Kass, nowojorski weteran El Gant oraz producent J57. Na "Walking With Lions" trójkę wsparli m.in. DJ Premier, Slug z Atmosphere, Sid Wilson ze Slipknot czy Slaine z La Coka Nostra.

Rap spod znaku Jamo Gang przypaść powinien do gustu fanom lirycznej, gęstej nawijki oraz twardego, boom-bapowego brzmienia, przemieszanego z syntezatorami i wpływami brzmienia elektronicznego. 

kategorie: USA, Audio, Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2020-05-09 16:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Wczoraj światło dzienne ujrzał debiutancki album tria Jamo Gang, w skład którego wchodzą legenda L.A. i liryczny wymiatacz Ras Kass, nowojorski weteran El Gant oraz producent J57. Na "Walking With Lions" trójkę wsparli m.in. DJ Premier, Slug z Atmosphere, Sid Wilson ze Slipknot czy Slaine z La Coka Nostra.

Rap spod znaku Jamo Gang przypaść powinien do gustu fanom lirycznej, gęstej nawijki oraz twardego, boom-bapowego brzmienia, przemieszanego z syntezatorami i wpływami brzmienia elektronicznego. Odsłuch całości w rozwinięciu.

video
dodano: 2019-09-03 18:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 1)

Już w najbliższy piątek 6 września światło dzienne ujrzy zapowiadany od dawna album "Soul On Ice 2" Ras Kassa - następca klasycznego już, kapitalnego "Soul On Ice" z 1996 roku (nasza recenzja w cyklu "Klasyk na Weekend"). Zanim jednak dostaniemy całe LP, liryczny wymiatacz z Carson w Kalifornii postanowił puścić w świat singiel z płyty nagrany w duecie z jedynym w swoim rodzaju Snoop Doggiem! Odsłuch "LL Cool J", okładka, pełna tracklista i dwa teledyski promujące "Soul On Ice" w rozwinięciu. West Up!

kategorie:
dodano: 2019-09-02 23:54 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

"Soul On Ice 2" to zapowiadany od dawna następca klasycznego już, kapitalnego "Soul On Ice" z 1996 roku (

Tagi:
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, Koncerty, News
dodano: 2019-03-24 19:00 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 0)

Ekipa HipHopHeadz.pl serwuje nam prawdziwą koncertową bombę! Już w przyszłym tygodniu w ramach trasy "Return of the Golden Era" do Polski przyjadą bowiem czterej weterani mikrofonu - Ras Kass, Chi-Ali, Fokis oraz Al Tajeda z ekipy Shadez of Brooklyn!

dodano: 2017-07-09 18:00 przez: Tomasz Przytuła (komentarze: 0)

W świecie hip-hopu już wielu potomków znanych raperów próbowało pójść w ślady swoich ojców, tak jak oni chwytając za notes i mikrofon. Umiarkowany sukces w branży odnieśli synowie m.in. Ice Cube'a, Mastera P, czy Petera Gunza, na tych nazwiskach jednak lista się nie kończy. Swoch sił w rapowym rzemiośle od kilku lat próbują również bliźniacy Ras i Taj Austin, których ojcem jest legenda West Coastu i jeden z najwybitniejszych tekściarzy w historii gatunku - Ras Kass. Z okazji obchodzonego kilka tygodniu temu Dnia Ojca, chłopcy postanowili złożyć hołd autorowi klasycznego "Soul On Ice", remiksując dwa utwory z jego dyskografii. Tym sposobem powstał medley, zawierający swobodne interpretacje numerów "Miami Life" oraz "Soul On Ice (Remix)" w wykonaniu utalentowanych Rasa i Taja.

Tagi:
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2016-03-26 15:00 przez: Tomasz Przytuła (komentarze: 2)

Zaledwie kilka dni temu pisaliśmy, że w tym roku Ras Kass planuje wypuścić dwa nowe albumy, a już dziś mamy dla Was singiel promujący pierwszy z nich. Do pochodzacego z krążka "Intellectual Property" kawałka "Downward Spiral" weteran z Carson zwerbował trzech nowojorskich wojowników w składzie: Sticky Fingaz, Fredro Starr i Freddie Foxxx. Sprawdźcie tę gorącą kolaborację na linii East-West.

kategorie: Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2016-03-23 20:00 przez: Tomasz Przytuła (komentarze: 1)

W październiku tego roku minie dokładnie 20 lat od premiery "Soul On Ice", czyli jednej z najlepszych i zarazem najbardziej niedocenionych płyt w historii amerykańskiego rapu. Tym właśnie albumem Ras Kass zrewolucjonizował całą wescoastową scenę i poniekąd wyprzedził swoje czasy, opierając swój warsztat na zaawansowanych lirycznie patentach i zaangażowaniu w sprawy rządowo-społeczne. Po upływie dwóch dekadach od premiery swojego debiutu, raper z Carson postanawia powrócić do korzeni i właśnie dziś oficjalnie zapowiedział wydanie drugiej części "Soul On Ice" inspirowanej magnum opus z 1996 roku!

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Teledyski
dodano: 2016-02-10 13:00 przez: Wojciech Graczyk (komentarze: 2)

Ras Kass to według mnie jedna z najbardziej niedocenianych postaci w historii amerykańskiego rapu. 19 stycznia tego roku wydał krótką, bo tylko sześcio-kawałkową epkę o nazwie "Lyrical HipHop is Dead". Wśród gości znaleźli się Guilty Simpson oraz Royce Da 5'9. Całości możecie sprawdzić pod tym linkiem. Poniżej możecie zapoznać się z klipami promującymi.

Tagi:

Strony