Ras Kass

Ras Kass

video
dodano: 2019-09-03 18:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 1)

Już w najbliższy piątek 6 września światło dzienne ujrzy zapowiadany od dawna album "Soul On Ice 2" Ras Kassa - następca klasycznego już, kapitalnego "Soul On Ice" z 1996 roku (nasza recenzja w cyklu "Klasyk na Weekend"). Zanim jednak dostaniemy całe LP, liryczny wymiatacz z Carson w Kalifornii postanowił puścić w świat singiel z płyty nagrany w duecie z jedynym w swoim rodzaju Snoop Doggiem! Odsłuch "LL Cool J", okładka, pełna tracklista i dwa teledyski promujące "Soul On Ice" w rozwinięciu. West Up!

kategorie:
dodano: 2019-09-02 23:54 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

"Soul On Ice 2" to zapowiadany od dawna następca klasycznego już, kapitalnego "Soul On Ice" z 1996 roku (

Tagi:
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, Koncerty, News
dodano: 2019-03-24 19:00 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 0)

Ekipa HipHopHeadz.pl serwuje nam prawdziwą koncertową bombę! Już w przyszłym tygodniu w ramach trasy "Return of the Golden Era" do Polski przyjadą bowiem czterej weterani mikrofonu - Ras Kass, Chi-Ali, Fokis oraz Al Tajeda z ekipy Shadez of Brooklyn!

dodano: 2017-07-09 18:00 przez: Tomasz Przytuła (komentarze: 0)

W świecie hip-hopu już wielu potomków znanych raperów próbowało pójść w ślady swoich ojców, tak jak oni chwytając za notes i mikrofon. Umiarkowany sukces w branży odnieśli synowie m.in. Ice Cube'a, Mastera P, czy Petera Gunza, na tych nazwiskach jednak lista się nie kończy. Swoch sił w rapowym rzemiośle od kilku lat próbują również bliźniacy Ras i Taj Austin, których ojcem jest legenda West Coastu i jeden z najwybitniejszych tekściarzy w historii gatunku - Ras Kass. Z okazji obchodzonego kilka tygodniu temu Dnia Ojca, chłopcy postanowili złożyć hołd autorowi klasycznego "Soul On Ice", remiksując dwa utwory z jego dyskografii. Tym sposobem powstał medley, zawierający swobodne interpretacje numerów "Miami Life" oraz "Soul On Ice (Remix)" w wykonaniu utalentowanych Rasa i Taja.

Tagi:
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2016-03-26 15:00 przez: Tomasz Przytuła (komentarze: 2)

Zaledwie kilka dni temu pisaliśmy, że w tym roku Ras Kass planuje wypuścić dwa nowe albumy, a już dziś mamy dla Was singiel promujący pierwszy z nich. Do pochodzacego z krążka "Intellectual Property" kawałka "Downward Spiral" weteran z Carson zwerbował trzech nowojorskich wojowników w składzie: Sticky Fingaz, Fredro Starr i Freddie Foxxx. Sprawdźcie tę gorącą kolaborację na linii East-West.

kategorie: Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2016-03-23 20:00 przez: Tomasz Przytuła (komentarze: 1)

W październiku tego roku minie dokładnie 20 lat od premiery "Soul On Ice", czyli jednej z najlepszych i zarazem najbardziej niedocenionych płyt w historii amerykańskiego rapu. Tym właśnie albumem Ras Kass zrewolucjonizował całą wescoastową scenę i poniekąd wyprzedził swoje czasy, opierając swój warsztat na zaawansowanych lirycznie patentach i zaangażowaniu w sprawy rządowo-społeczne. Po upływie dwóch dekadach od premiery swojego debiutu, raper z Carson postanawia powrócić do korzeni i właśnie dziś oficjalnie zapowiedział wydanie drugiej części "Soul On Ice" inspirowanej magnum opus z 1996 roku!

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Teledyski
dodano: 2016-02-10 13:00 przez: Wojciech Graczyk (komentarze: 2)

Ras Kass to według mnie jedna z najbardziej niedocenianych postaci w historii amerykańskiego rapu. 19 stycznia tego roku wydał krótką, bo tylko sześcio-kawałkową epkę o nazwie "Lyrical HipHop is Dead". Wśród gości znaleźli się Guilty Simpson oraz Royce Da 5'9. Całości możecie sprawdzić pod tym linkiem. Poniżej możecie zapoznać się z klipami promującymi.

Tagi:
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News, Soul
dodano: 2015-08-15 14:30 przez: Tomasz Przytuła (komentarze: 0)

Na tę wiadomość przyszło nam czekać parę ładnych lat. Już bowiem w 2011 roku weteran z kalifornijskiego Carson, Ras Kass wspominał o pracach nad wspólnym albumem z Jackiem Splashem. Płyta nagrana z producentem pochodzącym z Miasta Aniołów (nota bene kilkakrotnym zdobywcą nagrody Grammy) pierwotnie figurowała pod nazwą „OxyMorons”. Ostatecznie przechrzczono ją na „Breakfast At Banksy’s”, a duet o chwytliwej nazwie Semi Hendrix właśnie zaprezentował pierwszą próbkę z tego wydawnictwa. Premiera całości już niedługo nakładem bastionu niezależnego rapu – Mello Music Group.
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2015-08-08 12:00 przez: Tomasz Przytuła (komentarze: 0)

Sezon wakacyjny trwa w najlepsze, lecz z zasłużonego wypoczynku nie skorzystali jednak reprezentanci amerykańskiego podziemia. Na albumie producenta z Fresno, Markisa Precise pojawiła się bowiem plejada wescoastowych graczy pokroju Fashawna, Ras Kassa czy Gift Of Gaba. Jeśli nie jaracie się Westem - nic straconego. Swoją skromną delegację wysłały również inne regiony USA – na potrzeby nagrania swoje trzy grosze dorzucili m.in. dobrze znani słuchaczom Oddisee czy Elzhi. Kaseta z napisem „The Feeling Of Flying” czeka na odsłuch!

dodano: 2015-07-28 13:00 przez: Tomasz Przytuła (komentarze: 1)

Jaki ojciec, taki syn, a nawet dwóch synów! O kogo chodzi? O potomków weterana kalifornijskiej sceny - Ras Kassa, którzy idąc w ślady ojca, rozpoczęli nie tak dawno zabawę w tworzenie hip-hopu. Jeden z nich, Ras Austin wypuścił właśnie swój pierwszy solowy mixtape o nazwie „Flower Child”, nawiązując tym samym do niewydanego krążka Ras Kassa pt. „Goldyn Chyld”. Czy młody Austin otrzymał błogosławieństwo ojca i odziedziczył po nim zdolności artystyczne? Przekonajcie się sami.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, Rankingi
dodano: 2015-06-07 15:00 przez: Tomasz Przytuła (komentarze: 0)

Ponad 20-letnia działalność w przemyśle muzycznym, jaką ma za sobą John Austin, wniosła do jego dyskografii  przeolbrzymią ilość piosenek, w której niedzielny słuchacz może z łatwością utonąć. Odnalezienie się w katalogu jaki skompletował w czasie swojej kariery Ras Kass, bywa niekiedy zadaniem nie do przejścia, co zniechęca nowych fanów do zagłębiania się w zbiory rzadkich, niepublikowanych nagrań. Aby przybliżyć Wam chociaż część z nich i zachęcić do poszukiwań na własną rękę, wybrałem dziesiątkę mniej lub bardziej znanych numerów, którym warto przyjrzeć się bliżej. Zaczynamy!

dodano: 2015-06-05 17:00 przez: Tomasz Przytuła (komentarze: 4)

Wyobraźcie sobie przez chwilę, że macie 19 lat, pochłonęliście boskie cząstki muzyki najznamienitszych przedstawicieli gatunku, a na ich podstawie stworzyliście prawdopodobnie najwybitniejszy album jaki udało się nagrać w ciągu całej złotej dekady rapu. Brzmi nieźle, prawda? Dziś trudno uwierzyć, że tak wysublimowany, zawierający iskrę poezji krążek wyszedł spod rąk rapera wywodzącego się z gorącej Kalifornii – Kalifornii, co należy nadmienić, wciąż pałającej płomienną namiętnością do gangsta rapu i g-funku, podgatunków sprowadzających liryczny aspekt tekstów na boczne tory.  Odważny krok niedoświadczonego MC w postaci „Soul On Ice” był więc swego rodzaju ewenementem na Zachodnim Wybrzeżu, co pośrednio zaważyło o chłodnym przyjęciu krążka. Celem przyświecającym Ras Kassowi przy tworzeniu tej płyty był jednak nie tyle sukces komercyjny, ile raczej szczególna misja wyrażona słowami: "I've come back twice like Christ to resurrect the West”.

Tagi:
dodano: 2015-06-03 20:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 11)

W drugiej, finalnej części naszego obszernego kempowego wywiadu Ras Kass podzielił się wieloma bezcennymi historiami, m.in. wspominając czasy, gdy jako młodziak latał z Big L'em po Harlemie, imprezę w Atlancie w towarzystwie 2Paca czy sam szczyt beefu Jay-Z vs. Nas - dzień, kiedy Nas wypuścił "Ether" i kiedy Ras widział się z obu skonfliktowanymi raperami. Liryczny wymiatacz z Kalifornii porównał też współpracę z DJ'em Premierem i Dr. Dre, wyjaśniając różnice w podejściu obu genialnych producentów; wrócił do czasów, kiedy 50 Cent starał się podpisać z nim kontrakt w ramach G-Unit Records i zdradził, co najbardziej zaszokowało go w przemyśle muzycznym, kiedy przekroczył na dobre jego progi...

Tagi:
video
dodano: 2015-06-02 17:00 przez: Tomasz Przytuła (komentarze: 0)

Nie sposób nie dostrzec zabawnej zależności jaka powstała między największymi hitami Ras Kassa, które choć na chwilę znajdowały (lub z pewnością znalazłyby) swoje miejsce na listach przebojów. Prawie każdy z nich był reinterpretacją nagranego dużo wcześniej utworu. Nie ma przecież na świecie osoby, która nie kojarzyłaby kapitalnego numeru „Goldyn Chyld (Remix)” (oryginał znalazł się na albumie „Van Gogh”), odkopanego dziś „Soul On Ice (Remix), czy słynnego „Ghetto Fabulous” który również doczekał się swojego remiksu z pośmiertnym udziałem Tupaca. O ile historia dwóch kawałków z tej listy jest jasna i nie wymaga wyjaśnień, o tyle przypominany dziś ostatni singiel z albumu „Soul On Ice” wciąż rodzi pytania o przyczynę nieobecności tej wersji na debiucie weterana z Carson.

Tagi:
dodano: 2015-06-01 16:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 4)

Przyznam szczerze, że przed zeszłorocznym Hip Hop Kempem solową twórczość Ras Kassa znałem bardzo pobieżnie, kojarząc głównie klasyczne "Soul On Ice" i gościnne zwrotki reprezentującego Carson i słynącego z zacięcia lirycznego weterana. Nie ma co się jednak dziwić - Ras Kass to książkowy przykład rapera, cieszącego się powszechnym uznaniem w przemyśle muzycznym i mogącego się pochwalić koneksjami z największymi sławami rap-gry, ale zarazem rapera, który nigdy nie wypłynął na szersze wody i nie zdobył popularności pokroju swoich kompanów, takich jak chociażby Xzibit czy Kurupt.

Mając w pamięci ogólny wizerunek i wydźwięk utworów rzucającego kąśliwe, cięte punchline'y na prawo i lewo MC nie spodziewałem się tym samym, że John Austin okaże się tak powalająco pozytywnym, otwartym i sympatycznym gościem. Nie dość, że Razzy spędził w Hradec Kralove całe 3 dni, to było go wszędzie pełno, co raz wbijał zaprzyjaźnionym (czyli prawie wszystkim) artystom na scenę i z uśmiechem na twarzy przewijał się a to po hangarach, a to po prasowym backstage'u. Lirycznego wirtuoza z Kalifornii dorwaliśmy na wywiad drugiego dnia festiwalu, niedługo po zamykającym główną scenę koncercie jego wieloletniego znajomego Cee-Lo i kilkunastominutowej przechadzce po Kempowym terenie, m.in. w poszukiwaniu... popity. Finalnie znaleźliśmy dogodną, cichą miejscówkę, a planowana na 20 minut rozmowa wskutek elokwencji i bogactwa historii, którymi chciał się z nami podzielić Ras, rozciągnęła się do prawie godziny.

Tagi:

Strony