Ab-Soul

Ab-Soul

video
dodano: 2019-12-05 14:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

W chwili medialno-muzycznej ciszy wokół Kendricka Lamara pozostali reprezentanci TDE nie spuszczają z tonu i dalej robią swoje. Najnowszym przykładem jest imprezowy sztos, który nagrali wspólnie Reason oraz Ab-Soul. Obaj MC's postanowili też wyprawić konkretną osiedlową imprezę w ramach kręcenia teledysku w dzielnicy Carson, z której pochodzi gospodarz utworu. Co tam się działo!

Tagi:
kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2019-09-16 15:00 przez: Gary Tyler Lis (komentarze: 0)

Czy fani TDE doczekają się jeszcze jakiegoś albumu w bieżącym roku kalendarzowym? 

kategorie: Film, Hip-Hop/Rap, News, Top listy
dodano: 2018-02-19 14:00 przez: Gary Tyler Lis (komentarze: 0)

„Black Panther: The Album” zadebiutowało na pierwszym miejscu listy Billboard 200, wyprzedzając tym samym m.in płytę Justina Timberlake’a oraz Migos.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-07-20 14:56 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Kendrick Lamar, ScHoolboy Q, Jay Rock, Ab-Soul - jedna z najlepszych hip-hopowych grup, które nigdy nie wydały wspólnego albumu. Nie można jednak zarzucić członkom kolektywu tego, że muzycznie nie działają wystarczająco intensywnie - owszem, każdy z nich ma na koncie kilka solowych projektów, często też ze sobą współpracują, dogrywając gościnne zwrotki na swoje albumy.

Dla wszystkich fanów całego TDE te okolicznościowe tracki pozostawiają jednak pewien niedosyt i każą stawiać pytanie "Kiedy wreszcie wspólny album?". W niedawnym wywiadzie z Montreality ScHoolboy Q wyjaśnił, czemu wciąż nie dostaliśmy LP grupy i zdradził, czy możemy się go spodziewać.

video
dodano: 2017-02-05 20:04 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 0)

Ab-Soul obrazuje ciężką, duszną stronę płyty "Do What Thou Wilt." w obrazie nakręconym do kawałka "Evil Genius". Członka TDE wsparły Teedra Moses oraz JaVonté. "Pomimo kilku słabszych momentów <Do What Thou Wilt.> to kolejny udana pozycja w bardzo solidnym katalogu reprezentanta TDE, a jednocześnie dowód na to z jak wszechstronnym i lirycznie uzdolnionym artystą mamy do czynienia." - pisaliśmy o tym albumie w naszej niedawnej recenzji, którą przeczytacie tutaj.

Tagi:
recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2017-02-02 17:00 przez: Jędrzej Pawłowski (komentarze: 0)

Wydane przed dwoma laty „These Days” podzieliło słuchaczy Ab-Soula. Jedni docenili jego próby eksperymentowania z rapowym brzmieniem dominującym w 2014 roku,  podczas gdy inni zwracali uwagę, że warstwa tekstowa oraz muzyczna tamtej płyty nie stały na tak wysokim poziomie jak na fantastycznym „Control System.” Nie da się jednak ukryć, że dotychczasowe albumy pochodzącego z Carson rapera pokazały, iż jest on jedną z najbardziej ekscentrycznych i trudnych do zaszufladkowania osobowości obecnych dzisiaj na rapowej scenie za oceanem. Potwierdzenie tego możemy znaleźć na wydanym pod koniec zeszłego roku „Do What Thou Wilt”.

dodano: 2016-12-10 18:40 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 7)

Co mają ze sobą wspólnego Tech N9ne, Ab-Soul i Post Malone? Wszycy wydali swoje albumy tego samego dnia, czyli 9 grudnia 2016. Przygotowaliśmy dla Was najważniejsze informacje oraz odsłuchy najnowszych wydawnictw wymienionej trójki.

dodano: 2016-12-08 11:00 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 3)

Tegoroczna ofensywa Top Dawg Entertainment jutro doczeka się finalnej odsłony - swój długo oczekiwany nowy album, następcę głośnego "These Days..." z 2014 roku, wyda Ab-Soul!

Tagi:
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2016-09-21 22:00 przez: Jędrzej Pawłowski (komentarze: 1)

Zaledwie dziewięć dni dzieli nas od premiery nowego, długo oczekiwanego albumu Danny'ego Browna pt. "Atrocity Exhibition". Dwa dni temu pochodzący z Detroit raper podzielił się kolejnym numerem z płyty. Na "Really Doe" gościnnie udzielili się Kendrick Lamar, Ab-Soul oraz Earl Sweatshirt, a dodatkowo za produkcję odpowiada Black Milk, który już wcześniej współpracował z Brownem przy okazji ich wspólnej EP-ki "Black and Brown!" wydanej w 2011 roku. "Really Doe" to czwarty singiel promujący to wydawnictwo - wcześniej mielismy okazję usłyszeć utwory "When It Rain", "Pneumonia" oraz "Rolling Stone". Biorąc pod uwagę poziom dotychczas wypuszczonych utworów, wygląda na to, że może to być jeden z najmocniejszych albumów tego roku.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2016-09-09 13:00 przez: Michał Zdrojewski (komentarze: 6)

Ab-Soul, członek TDE, skrytykował za pośrednictwem Twittera nową falę raperów, która zalała ostatnimi czasy rap grę. Szybko wydedukować można, że celuje on bezpośrednio w Lil Uziego Verta oraz Lil Yachty'ego, którzy ostatnimi czasy mocno "podpadli" wyznawcom starej szkoły hip-hopu.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2016-07-08 12:00 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 2)

Ekipa Black Hippy, czyli Jay Rock, Kendrick Lamar, Ab-Soul i ScHoolboy Q, prezentuje remix singla "THat Part" z płyty "Blank Face" ostatniego z nich. Album ScHoolboya wychodzi właśnie dziś (8.07), a odsłuch tego wydawnictwa jest już dostępny.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2015-02-16 18:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

Według wielu Slaughterhouse i Black Hippy to na ten moment dwa najmocniejsze rapowe kolektywy. Co stałoby się gdybyśmy połączyli je w całość? Okazuje się, że w planach jest wspólny numer Slaughterów z Kendrickiem i spółką, w kontekście całości padły także ksywki Eminema i Just Blaze'a!

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2015-02-14 18:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 1)

Jeden z członków Black Hippy - Ab-Soul, był gościem ostatniego odcinka Double G News, którego autorem jest Snoop Dogg. W popularnym show, zwanym potocznie GGN raper opowiadał m.in. o swoim albumie "These Days" oraz czasie spędzanym za małolata w sklepie "Magic Disk Music", należącym do jego babci.

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2015-01-11 16:00 przez: Krzysztof Cyrych (komentarze: 0)

Weekend niestety dobiega końca, nieubłaganie zbliża się czas powrotów do pracy... Jednak nie przeszkadza to w słuchaniu muzyki typowo nakierowanej na imprezy. Taki właśnie numer przygotował nam Short Dawg aka FRE$H wraz z dobrze znanym wszystkim Ab-Soulem. Kłęby dymu, dużo marihuany, roznegliżowane kobiety - to wszystko znajdziemy na poniższym obrazku. Wszystko to okraszone wolno sączącym się z głośników bitem i zwolnionym wokalem w refrenie.

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2014-12-25 16:00 przez: Wojciech Graczyk (komentarze: 6)

Końcówka roku to dobry okres, by poza opisywaniem najświeższych wydawnictw przypomnieć sobie także warte uwagi albumy, które z powodu natłoku premier umknęły nam gdzieś pod kątem zrecenzowania. Takie jak "These Days"...

Płyta Ab-Soula była przeze mnie najbardziej oczekiwaną płytą tego roku. Najpierw Soulo miał wydać krążek wspólnie z JMSN. Wrzucono nawet do sieci singiel "You're Gone", który był zresztą bardzo udany. Projekt jednak zawieszono, a raper z TDE skupił się na własnej solówce. Na owoc tejże pacy musieliśmy dość długo czekać. Ale w końcu jest i możemy się z nim zapoznać.

Strony