Top Dawg Entertainment

Top Dawg Entertainment

kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, Komentarze, News
dodano: 2019-10-29 11:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

Top Dawg Entertainment to jedna z czołowych amerykańskich wytwórnii, mająca w swojej ekipie m.in. Kendricka Lamara, Schoolboya Q czy Jay Rocka. W najnowszym podcaście REVOLT Summit, Snoop Dogg pochwalił założycieli labelu, Puncha i Top Dawga, twierdząc, że ci sprawnie uczyli się na błędach Death Row.

kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2019-09-16 15:00 przez: Gary Tyler Lis (komentarze: 0)

Czy fani TDE doczekają się jeszcze jakiegoś albumu w bieżącym roku kalendarzowym? 

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2018-12-26 16:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Popularny w ostatnich latach trend utrzymywania albumów w tajemnicy i niespodzianych dropów często pali na panewce przez wycieki na różnych etapach - od nieogarnięcia pracowników wytwórni czy znajomych rapera, po sklepy, które pospieszą się z wyłożeniem towaru na półki. Kendrick przekonywał niedawno w Los Angeles Times, że nie pracuje nad nową płytą, ale wygląda na to, że jest inaczej...

video
dodano: 2018-04-28 16:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 2)

SZA jako uczennica, a Kendrick Lamar jako mistrz Kung-Fu Kenny, czyli najnowszy teledysk do kawałka "Doves In The Wind". Utwór pochodzi z pokrytej już platyną płyty SZA, "Ctrl". Za reżyserię odpowiada Nabil, a za produkcję numeru Cam O'bi.

video
kategorie: News, Pop, R&B, Teledyski, Video
dodano: 2018-03-31 19:46 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

"Broken Clocks" to utwór SZA z nominowanego do Grammy albumu, "Ctrl". W teledysku wyreżyserowanym przez Dave'a Free i ekipę Little Homies możemy zobaczyć letni obóz Ctrl, w którym kucharza gra Schoolboy Q, obozowego lovelasa Ab-Soul, obozowego kumpla Isaiah Rashad, a ratownika wodnego Jay Rock. Klip w rozwinięciu.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2018-02-01 11:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

Zazwyczaj nie śledzimy filmowych sountracków, ale jeśli jakimś albumem zajmuje się wytwórnia Top Dawg Entertainment, a jego producentem wykonawczym jest Kendrick Lamar i Anthony Tiffith, to nie możemy obok niego przejść obojętnie. Soundtrack do filmu "Black Panther" pojawi się na serwisach streamingowych już 9 lutego, natomiast jego wersja fizyczna ukaże się wtedy, kiedy odbędzie się premiera filmu, czyli 16 lutego. Tracklista w rozwinięciu.

kategorie:
dodano: 2018-01-16 13:39 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

Pod koniec tygodnia światło dzienne ujrzy debiutancki album SiR'a, pt. "November". Krążek zostanie wydany nakładem Top Dawg Entertainment. Płytę promują dwa single, "Something Foreign" z gościnną zwrotką Schoolboya Q oraz "Something New" z udziałem brytyjskiej wokalistki, Etty Bond. Premiera 19 stycznia.

dodano: 2018-01-15 20:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

Pod koniec tygodnia światło dzienne ujrzy debiutancki album SiR'a, pt. "November". Krążek zostanie wydany nakładem Top Dawg Entertainment. Płytę promują dwa single, "Something Foreign" z gościnną zwrotką Schoolboya Q oraz "Something New" z udziałem brytyjskiej wokalistki, Etty Bond. Premiera 19 stycznia.

kategorie: News, R&B, Soul, Top listy
dodano: 2017-10-13 12:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 1)

SZA w pierwszej połowie tego roku wydała swój debiutancki album, co z jej perspektywy musiało być już dużym sukcesem, ze względu na wcześniejsze perypetie i problemy wydawnicze. Teraz może cieszyć się jeszcze bardziej, ponieważ jej płyta osiągnęła status złota, a singiel "Love Galore" z Travisem Scottem pokrył się platyną. Swoimi osiągnięciami artystka pochwaliła się za pośrednictwem Instagrama.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-09-28 11:00 przez: Gary Tyler Lis (komentarze: 2)

Kilka miesięcy temu raper obiecał sobie, że jak tylko jego najnowszy album będzie ukończony w 90%, on sam wróci do treningów na siłowni. Zgadnijcie, gdzie Quincey pojawil się kilka godzin temu.

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2017-02-02 17:00 przez: Jędrzej Pawłowski (komentarze: 0)

Wydane przed dwoma laty „These Days” podzieliło słuchaczy Ab-Soula. Jedni docenili jego próby eksperymentowania z rapowym brzmieniem dominującym w 2014 roku,  podczas gdy inni zwracali uwagę, że warstwa tekstowa oraz muzyczna tamtej płyty nie stały na tak wysokim poziomie jak na fantastycznym „Control System.” Nie da się jednak ukryć, że dotychczasowe albumy pochodzącego z Carson rapera pokazały, iż jest on jedną z najbardziej ekscentrycznych i trudnych do zaszufladkowania osobowości obecnych dzisiaj na rapowej scenie za oceanem. Potwierdzenie tego możemy znaleźć na wydanym pod koniec zeszłego roku „Do What Thou Wilt”.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Teledyski
dodano: 2014-05-31 12:30 przez: Wojciech Graczyk (komentarze: 4)

W końcu! Po tylu miesiącach oczekiwań, Ab-Soul wyda swoją kolejną płytę. Nazwa jej to "These Days", a jej premiera odbędzie się 24 czerwca. Obok możecie rzucić okiem na dość kontrowersyjną okładkę, a w rozwinięciu newsa obejrzeć klip z jedną zwrotką z singla promującego ten krążek pt. "Stigmata", a także pełną wersję z Action Bronsonem i Asaadem.

dodano: 2013-09-21 17:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 4)

O domniemanym rozszerzeniu szeregów Top Dawg Ent. informowaliśmy was już w czerwcu. Mówiło się wtedy nie tylko o młodziutkim Rashadzie, ale również o Action Bronsonie. Jak wiadomo ze współpracy z najsłynniejszym kucharzem rap-gry nic nie wyszło, a przez chwilę wydawało się, że i Isaiah póki co będzie sobie radził bez wytwórni kojarzonej przede wszystkim z Black Hippy. Po kilku miesiącach wiadomość jednak potwierdzono i po niedawnym włączeniu do TDE wokalistki o ksywie SZA, Isaiah Rashad stał się kolejnym raperem labelu. Na inaugurację współpracy otrzymaliśmy teledysk do opublikowanego kilka dni wcześniej numeru "I Shot You Down". Bez dwóch zdań potwierdza on wielki talent 21-letniego MC z Chattanooga w stanie Tennessee, który swoją drogą niedawno spropsował na swoim Twitterze Kendrick Lamar. Ciekawi?

kategorie: Audio, News, Nowe twarze, R&B, Soul
dodano: 2013-08-16 13:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 5)

Założone w 1997 roku przez Top Dawga i Puncha TDE w ostatnim okresie mocno rośnie w siłę m.in. dzięki olbrzymiej popularności jaką dzięki ostatnim produkcjom zyskali panowie z Black Hippy - flagowe postacie wytwórni. Oprócz nadchodzącego "Oxymoronu" Schoolboya i płyty Ab-Soula z JMSN, dostajemy zapowiedź kolejnej pozycji, która ukaże się nakładem TDE. SZA, młoda wokalistka z New Jersey, od kilku miesięcy chwaliła się w wywiadach, że współpracuje z Top Dawg. Dziś prezentujemy wam dwa nowe numery, które zapoznają was ze stylistyką w której porusza 23-letnia artystka oraz video, które oficjalnie potwierdza nawiązanie współpracy wydawniczej. Pasuje do drużyny?

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2011-11-05 16:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 13)
Kendrick Lamar w ciągu niecałego roku przebył naprawdę długą drogę.
12 miesięcy temu był kolejnym utalentowanym kalifornijskim Świeżakiem, który próbował utorować sobie drogę z głębokiego undergroundu na mainstreamowe podwórko.
Dziś jest przez wszystkich nazywany największą nadzieją zachodniego wybrzeża i "wybrańcem" który poprowadzi West Coast w nową muzyczną erę.
W czym tkwi fenomen 24-letniego rapera z Compton?

Cześć odpowiedzi na to pytanie znajdziemy na jego najnowszym krążku "Section.80", który okazał się jednym z najlepszych albumów jakie ukazały się w tym roku na rynku. Dlaczego?