Death Row Records

Death Row Records

kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2022-02-17 17:30 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 5)

Jednym z najgłośniejszych tematów ostatnich tygodni w branży muzycznej jest przejęcie przez Snoop Dogga swojej macierzystej wytwórni Death Row Records. Ostatnio w sprawie wypowiedział się syn Suge'a Knighta, założyciela kultowego labelu.

kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2022-02-10 16:00 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 7)

Snoop Dogg przejął kultowe Death Row Records, w której zaczynał swoją artystyczną karierę. Raper kupił wytwórnię od innego labelu NMRK Music Group (wcześniej eOne Music), kontrolowanego przez prywatny fundusz kapitałowy Blackstone.

kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2021-07-15 11:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 2)

Kurupt gościł ostatnio w podcaście What's The Headline, w którym cofnął się do czasów legendarnego Death Row. Raper opowiedział o powstawaniu niektórych klasyków oraz zdradził, które z nich na początku były freestyle'ami, a dopiero później przerodziły się w pełnoprawne numery.

kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2021-05-13 11:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 2)

Legendarna wytwórnia obchodzi w tym roku 30 urodziny i z tej okazji otworzyła własne "wirtualne muzeum", które może odwiedzić każdy za pomocą swojej przeglądarki ineternetowej.

kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, Komentarze, News
dodano: 2019-10-29 11:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

Top Dawg Entertainment to jedna z czołowych amerykańskich wytwórnii, mająca w swojej ekipie m.in. Kendricka Lamara, Schoolboya Q czy Jay Rocka. W najnowszym podcaście REVOLT Summit, Snoop Dogg pochwalił założycieli labelu, Puncha i Top Dawga, twierdząc, że ci sprawnie uczyli się na błędach Death Row.

dodano: 2016-05-08 16:30 przez: Tomasz Przytuła (komentarze: 2)

Odkąd Anderson .Paak szturmem wdarł się do świadomości słuchaczy swoim rewelacyjnym występem na zeszłorocznym "Compton" i solową płytą "Malibu", nikt nie ma już watpliwości, że scenie muzycznej objawił się talent o nieprzeciętnych umiejętnościach i oryginalnej wizji artystycznej. Hołdujący klasycznemu brzmieniu i ciągle otwierający się na nowe trendy piosenkarz z Oxnard typowany jest przez amerykańskie media na przyszłą gwiazdę mainstreamu, a każde kolejne posunięcie wszechstronnego Andersona pozwala nam podchodzić do tego typu opinii z coraz mniejszym dystansem. Wędrówka .Paaka na sam szczyt nabrała w ostatnim czasie szaleńczego tempa, a 3 miesiące temu jednym z przystanków na tej trasie została Warszawa, w której kalifornijski artysta w fenomenalny sposób przedstawił się polskiej publiczności.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2016-02-23 16:15 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 13)

Pękający w szwach skarbiec wytwórni Death Row Records, zawierający tysiące niepublikowanych nagrań zaczyna pomału ujawniać skrywane w nim perełki. Jedną z nich przez wiele lat był bez wątpienia utwór "Too Tight", którego pełna wersja przedostała się właśnie do sieci!

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2014-10-21 13:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 2)

CPO Boss Hogg to pochodzący z Compton weteran mikrofonu, który swoją przygodę z rapem zaczynał od płyt N.W.A., potem związał się kontraktem z Death Row Records pojawiając na kultowe pozycje z katalogu wytwórni jak "Above The Rim", "Murder Was The Case" i "All Eyez On Me", by potem trafić na albumy spod szyldu Dogg House Records (m.in. debiut Tha Eastsidaz) a następnie zniknąć z radaru słuchaczy na kolejne 10 lat - nie licząc sporadycznych występów tu i tam.

dodano: 2013-05-04 20:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 31)

Rok 2012 minął nam nie tylko pod znakiem Euro, olimpiady w Londynie czy kolejnej niespełnionej przepowiedni o końcu świata. Na rynku fonograficznym obfitował on również w wiele ciekawych wydarzeń muzycznych - dla mnie jednak kojarzył się głównie z dwudziestą rocznicą powołania do życia legendarnego labelu Death Row Records, który na zawsze odmienił oblicze Hip-Hopu i zapisał się w historii rap gry złotymi zgłoskami, nawet pomimo wszystkich kontrowersji oraz całej złej sławy, jaką wytwórnia cieszyła się w swoich najlepszych dniach...