Death Row

Death Row

kategorie:
dodano: 2022-06-19 16:26 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 0)

Nowa składanka Death Row Recoeds.

Tracklista:

kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2022-04-18 12:00 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 2)

Snoop Dogg był ostatnio gościem w programie Drink Champs. Podczas wywiadu z N.O.R.E.'em i DJ'em EFN'em nowy właściciel Death Row Records wyjaśnił, czemu postanowił usunąć z plarform streamingowych, takich jak Spotify, część albumów wydanych przez legendarną wytwórnię.

kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2022-02-10 16:00 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 7)

Snoop Dogg przejął kultowe Death Row Records, w której zaczynał swoją artystyczną karierę. Raper kupił wytwórnię od innego labelu NMRK Music Group (wcześniej eOne Music), kontrolowanego przez prywatny fundusz kapitałowy Blackstone.

kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2019-08-20 08:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

Suge Knight, niesławna twarz i mózg Death Row wciąż siedzi za kratkami - i pewnie jeszcze trochę posiedzi. Za to na wolność po długich 31 latach wychodzi jego wspólnik, z którym powoływał do życia kultowy dla gangsta-rapu label!

Tagi:
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2016-02-16 18:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 4)

W marcu minie 20 lat od czasu kiedy Dr. Dre opuścił z głośnym hukiem będącą wówczas na absolutnym topie wytwórnię Death Row Records, ale fani artysty wciąż czekają z utęsknieniem na upublicznienie niektórych numerów z tamtej ery. Oprócz materiału nagranego na potrzeby nigdy nie wydanego krążka "Helter Skelter", słuchaczom sen z powiek spędzają również niewykorzystane kawałki z okresu pracy nad kultowym "The Chronic". Niespodziewanie do sieci wyciekł właśnie jeden z takich utworów!

dodano: 2015-03-16 17:00 przez: Tomasz Przytuła (komentarze: 4)

Debiutancki album The Notoriousa B.I.G. uznawany jest dziś za wydawnictwo kultowe, a częstokroć nazywany jest największym osiągnięciem w historii rapu. Wbrew pozorom, jego sukces nie pojawił się nagle. W pierwszym tygodniu sprzedaży „Ready To Die” rozeszło się w nakładzie zaledwie 57.000 egzemplarzy, co nie przepowiadało wielkiego triumfu. Dopiero hitowe single odpowiednio nakręciły machinę promocyjną, dzięki czemu Biggie odebrał swoją pierwszą platynę w połowie marca 1995 roku.

Zanim to jednak nastąpiło, raporty sprzedaży ujawniały ponurą prawidłowość – „Ready To Die” nie zdobyło popularności na Zachodnim Wybrzeżu i zalegało na tamtejszych półkach sklepowych. Zważywszy na trendy muzyczne panujące ówcześnie w Kalifornii, nie było w tym fakcie nic dziwnego. Nie przypadkowo jednak Puff Daddy umieścił na debiucie Notoriousa takie numery jak „Juicy” i „Big Poppa”, których brzmienie było wyraźnie inspirowane g-funkiem i jego laidbackową stylistyką. Uderzając hitowymi singlami w dziesiątki radiostacji, Biggie zamierzał zdobyć rozgłos nie tylko na Wschodzie, podbita miała zostać również zachodnia część USA.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2015-02-14 18:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 1)

Jeden z członków Black Hippy - Ab-Soul, był gościem ostatniego odcinka Double G News, którego autorem jest Snoop Dogg. W popularnym show, zwanym potocznie GGN raper opowiadał m.in. o swoim albumie "These Days" oraz czasie spędzanym za małolata w sklepie "Magic Disk Music", należącym do jego babci.

kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News, R.I.P.
dodano: 2013-09-24 22:30 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 6)

Wczoraj informowałem was o nowym albumie, jaki na rynek wypuściła grupa O.F.T.B. - dzisiaj mam do przekazania niestety smutną nowinę. Lider Operation From The Bottom - Kevin "Flipside" White został dzisiejszej nocy zastrzelony przez niezidentyfikowanych sprawców. Informację jako pierwszy przekazał serwis AllHipHop.com, powołując się na różne źródła, w tym osoby z bliskiego otoczenia zmarłego rapera.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News, Video
dodano: 2013-05-01 15:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 2)

Na upragniony solowy krążek Crookeda nie mamy już zbytnio co liczyć - na szczęście, w ciągu ostatnich siedemnastu lat raper nagrał dla różnych wytwórni ogrom materiału oraz ukończył co najmniej kilka pełnoprawnych płyt, które zaczynają pomału przeciekać do sieci.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, Ot tak
dodano: 2013-02-14 16:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 2)

Chociaż Crooked I zdołał w końcu nacieszyć się umiarkowanym sukcesem komercyjnym, dzięki wydanemu w ubiegłym roku krążkowi Slaughterhouse - jego solowa twórczość nadal spędza mi sen z powiek. Wszystko to przez brak oficjalnego albumu w dyskografii tego utalentowanego rapera z Long Beach. Za taki nie można uznać nawet wydanego bez autoryzacji rapera krążka "Hoodstar", który jest luźną zbieraniną utworów powstałych na potrzeby nigdy niewydanego materiału z Death Row o nazwie "Say Hi To The Bad Guy". Kolejne daty premiery oczekiwanego debiutu działają na mnie jak płachta na byka, zresztą podobnie jak zapowiedziane właśnie kolejne darmowe EP. Znowu? Ano tak, znowu.

dodano: 2012-10-27 20:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 4)

Droga do sławy każdego z członków Slaughterhouse była wyboista i pełna przeszkód, ale chyba żaden z czwórki rzeźników nie miał w czasie swojej kariery tak pod górkę jak Crooked I.
Wędrówkę na szczyt zaczął jeszcze w latach 90-tych, podpisując w 1995 roku kontrakt z wytwórnią Virgin Records, owocem czego miało być wydanie debiutanckiego albumu. Nikt nie przypuszczał wtedy, że Dominick Wickliffe razem z tłumem fanów będzie czekał na premierę swojej solowej płyty ponad 17 lat (and counting)...

recenzja
dodano: 2011-12-25 15:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 5)
Tuż przed świętami prezentowałem wam świetny numer "Santa Claus Go Straight To The Ghetto" w wykonaniu Snoop Doggy Dogga. Utwór ten towarzyszy mi od dobrych dziesięciu lat przy wigilijnym stole, podobnie zresztą jak cała kompilacja "Christmas On Death Row", wydana pierwotnie pod koniec 1996 roku.