Snoop Dogg właścicielem Death Row Records!

kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2022-02-10 16:00 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 7)

Snoop Dogg przejął kultowe Death Row Records, w której zaczynał swoją artystyczną karierę. Raper kupił wytwórnię od innego labelu NMRK Music Group (wcześniej eOne Music), kontrolowanego przez prywatny fundusz kapitałowy Blackstone.

Jak podaje Variety, warunki transakcji nie zostały ujawnione, ale wiadomo, że zakup Death Row przez Snoopa jest pierwszą częścią umowy, która pozwoli mu także stać się właścicielem praw do części muzyki wydawanej przez legendarną wytwórnię. Wszystko ma zostać sfinalizowane w nadchodzących tygodniach. Wiadomość pojawiła się na kilka dni przed planowanym wspólnym występem Snoopa z Kendrickiem Lamarem, Mary J. Blige. Dr. Dre i Eminemem na Super Bowl Halftime Show i na chwilę przed premierą jego nowej płyty "B.O.D.R." (Back On Death Row) 11 lutego. Wcześniej mówiło się o wydaniu krążka 13 lutego, jednak na swoich społecznościówkach raper ujawnił, że album pojawi się dwa dni wcześniej.

"Jestem podekscytowany i wdzięczny za możliwość kupna ikonicznej i kulturowo ważnej marki Death Row Records, która przyszłościowo ma ogromną wartość. Świetnie jest czuć się właścicielem wytwórni, której byłem częścią na początku swojej kariery i w której byłem jednym z pierwszych artystów. To niesamowicie ważny dla mnie moment. Chciałbym osobiście podziękować ludziom w Blackstone i MNRK, a także specjalnie Davidowi Kestnbaumowi, który pracował ze mną przez ostatnie miesiące, by ten ekscytujący powrót do domu urzeczywistnić. Nie mogę się doczekać, by zbudować nowy rozdział historii Death Row Records" - powiedział Snoop w oświadczeniu prasowym.

"W Blackstone silnie wspieramy artystów i kreatywną społeczność w naszych inwestycjach związanych z branżą rozrywkową. Jesteśmy podekscytowani przekazaniem marki Death Row Records w ręce takiej legendy jak Snoop Dogg. Życzymy mu sukcesów w nadchodzących latach, gdy marka będzie szła do przodu pod jego przywództwem i zgodnie z jego wizją" - przekazał David Kestnbaum z Blackstone'a.

Death Row Records zostało założone przez Suge'a Knighta w 1992 roku. W latach 90. było najważniejszym hip-hopowym labelem na zachodnim wybrzeżu Stanów. W tej wytwórni ukazał się kultowy debiut Snoop Dogga "Doggystyle". Także tutaj wydane zostały takie klasyki jak dający początek g-funkowi "The Chronic" Dr. Dre, "All Eyez On Me" 2 Paca czy "Dogg Food" Dogg Poundów.

Przy okazji przypominamy artykuły poświęcone klasykom Snoopa jak i katalogowi Death Row:

20 singli na 20-lecie Death Row Records - subiektywny ranking

Snoop Dogg - 30 najlepszych utworów, których prawdopodobnie nigdy nie słyszałeś (cześć 1)

Snoop Dogg - 30 najlepszych utworów, których prawdopodobnie nigdy nie słyszałeś (cześć 2)

Snoop Dogg - 30 najlepszych utworów, których prawdopodobnie nigdy nie słyszałeś (cześć 3)

Snoop Dogg - jedyny polski wywiad (Popkiller.pl)

Gengsta
Oby Sucz Najt nie "pojechał po nim" jak wyjdzie :/
M. O. P.
Tak Suge jak wyjdzie to może jechać, ale do szpitala leczyć ubytki po gwałcie.
Noo
W sumie fajnie, że Snoop jest nowym właścicielelem Death Row.Ja jednak w latach 90 byłem za Bad Boy records.
Disco Polo
I to disco polo pewnie po dziś dzień w Tobie pozostało. Bo w BBR poza Biggim nikogo nie było. Co dobitnie udowodniła śmierć tego artysty, gdy po jego śmierci nic z tej wytwórni nie wyszło godnego uwagi. No Way Out nie jest godne uwagi może poza czteroma kawałkami ten jeden na samplu z Massage Grandmaster Flesha, drugi to Senorita, i'll be missing you i ten 4 I Got the power.
Hahaha
Debilu widać, że o HH nie masz pojęcia. Poczytaj sobie kto wydawał w BBR. Craig Mack, Black Rob i wielu innych. To jest disco polo? Zastanów się zanim napiszesz byle napisać.
Maxom
Ale bullshit, widać jak śledziłeś to wszystko. Jak już ktoś wspomniał, co z Craig Mackiem, Mase, Little Shawn, cała Junior Mafia, Hitmen etc. A ogólnie szanuję i BBR i na równi Death Row
Dede
Ciekawe czy weźmie do siebie Akila The Mc z Jurassic 5 oraz Chali 2ne wszem owszem wiadomo że Akil to Tupac. Zainteresowanych odsyłam do wpisania na yt Akil the Mc is Tupac.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>