Black Hippy

Black Hippy

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-07-20 14:56 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Kendrick Lamar, ScHoolboy Q, Jay Rock, Ab-Soul - jedna z najlepszych hip-hopowych grup, które nigdy nie wydały wspólnego albumu. Nie można jednak zarzucić członkom kolektywu tego, że muzycznie nie działają wystarczająco intensywnie - owszem, każdy z nich ma na koncie kilka solowych projektów, często też ze sobą współpracują, dogrywając gościnne zwrotki na swoje albumy.

Dla wszystkich fanów całego TDE te okolicznościowe tracki pozostawiają jednak pewien niedosyt i każą stawiać pytanie "Kiedy wreszcie wspólny album?". W niedawnym wywiadzie z Montreality ScHoolboy Q wyjaśnił, czemu wciąż nie dostaliśmy LP grupy i zdradził, czy możemy się go spodziewać.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2016-07-08 12:00 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 2)

Ekipa Black Hippy, czyli Jay Rock, Kendrick Lamar, Ab-Soul i ScHoolboy Q, prezentuje remix singla "THat Part" z płyty "Blank Face" ostatniego z nich. Album ScHoolboya wychodzi właśnie dziś (8.07), a odsłuch tego wydawnictwa jest już dostępny.

dodano: 2015-09-17 15:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 5)

Dlaczego: Jeden z czarnych koni wydawniczych tego roku dotarł do nas przed czasem - nowy album Jay Rock'a "90059" jest już dostępny na iTunes a my prezentujemy ostatnio opublikowany singiel promujący krążek, czyli "Vice City" na którym pojawiają się gościnnie pozostali członkowie Black Hippy: Kendrick Lamar, Schoolboy Q i Ab-Soul.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2014-06-11 15:00 przez: Wojciech Graczyk (komentarze: 3)

Przed Wami drugi utwór promujący "These Days" Ab-Soula. Tym razem mamy wspólny numer z innym członkiem Black Hippy, ScHoolBoyem Q, wyprodukowany przez KennyBeats. Premiera albumu już 24 czerwca.

recenzja
dodano: 2014-03-08 17:00 przez: Wojciech Graczyk (komentarze: 1)

Cofnijmy się do czasów, kiedy Black Hippy raczkowało i nie spodziewano się, że będziemy stawiać jakiegoś młodego rapera w jednym szeregu z legendami (mowa o Lamarze). Jest styczeń roku 2011. Mało jeszcze wiemy o kimkolwiek z Black Hippy. Dopiero za pół roku ma pojawić "Section 80" i "Follow Me Home". W tym właśnie okresie zadebiutował najbadziej wyluzowany koleś z ekipy pochodzącej z Kalifornii. Jest nim Schoolboy Q, lub jak to czasem ma w zwyczaju pisać - ScHoolBoy Q.

dodano: 2014-03-04 19:00 przez: Wojciech Graczyk (komentarze: 1)

Jako, że nasz dzisiejszy bohater jest po wypuszczeniu swojego nowego, długooczekiwanego krążka, postanowiłem nieco przybliżyć jego postać. Nie będę ukrywać, ze Q jest jednym z moich ulubionych młodych raperów. Jego styl, charyzma, potrafią przyciągnąć uwagę słuchacza, a poza tym ma idealne wręcz ucho do bitów. Tak więc ruszamy do gorącej Kalifornii.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2014-03-01 13:06 przez: Mateusz Natali (komentarze: 6)

Kariera Kendricka Lamara po "good kid, m.A.A.d city" wybuchła na dobre, lawina propsów spłynęła na młodego rapera z Compton z każdej strony a skorzystało na tym też całe TDE - spójrzmy choćby jaki hype zbudował się wokół nowej płyty ScHoolboya Q. Dla wszystkich fanów Black Hippy mamy dwie świetne informacje - jeszcze w tym roku pojawić może się wspólny krążek całej czwórki (Kendricka, ScHoolboya, Jay Rocka i Ab-Soula), a na wrzesień zapowiedziane zostało nowe solo Lamara!

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2014-01-21 16:00 przez: Wojciech Graczyk (komentarze: 15)

"Tell Kendrick move from the throne, I came for it" manifestuje Schoolboy w swoim nowym utworze, ktoy wyprodukował mu Alchemist. Na dzień dzisiejszy nie wiadomo, czy "Oxymoron" przebije "Good Kid, m.A.A.d City", ale po tym co już usłyszeliśmy, mogę z ręką na sercu stwierdzić, że mamy kandydata do płyty roku. Utwór "Break the Bank" możecie posłuchać w rozwinięciu, a także zobaczyć okładkę do wersji deluxe krążka. Obok widzicie cover do zwykłej wersji.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News, Video
dodano: 2013-05-26 21:00 przez: Wojciech Graczyk (komentarze: 6)

Tegoroczny Freshman nie odpuszcza w swoim wyścigu po sukces. "Habits and Contradictions" było wszędzie chwalone. W tym roku zapowiedział swoje kolejne solo, którego nazwa brzmi "Oxymoron". Pierwszym promującym go utworem było kozackie "Yay yay" na bicie Bo1-dy. Tym razem dostajemy niemniej rewelacyjne "Hell of a Night". Podkład jest dziełem DJ Dahi, który wyraźnie inspiruje się muzykiem odpowiedzialnym za "Yay yay". Możecie go przesłuchać w rozwinięciu, a ja z niecierpliwością czekam na majorsowy debiut Schoolboya, który ma szansę porządnie namieszać w końcowo-rocznych rankingach.

recenzja
dodano: 2012-07-23 16:00 przez: Wojciech Graczyk (komentarze: 7)
Black Hippy to obecnie moja ulubiona ekipa w rapie jeśli chodzi o nową generację MC's. Pomimo wielkiego szacunku do Tylera i Earla, to Black Hippy reprezentują dużo wyższy poziom niż Odd Future. Zanim jednak opowiem o "Control System" przybliżę początki mojej styczności z tą ekipą.

Na początku był Jay Rock i jego "Follow Me Home". Płyta była całkiem dobra, choć nie aż tak, aby znaleźć się w moim osobistym "top 10" 2011 roku. Nadmienić jednak muszę, że "Say Wassup" jest wciąż u mnie katowany. Następnie był "Section 80", czyli genialna płyta, o której napisano już wszystko. Ten rok otworzył Schoolboy Q z niesamowitym, pod względem muzycznym, "Habits and Contradictions". Gdyby teksty na płycie były równie wielkie jak muzyka (nie mówię, że zła, ale ścieżka dźwiękowa podniosła wysoko poprzeczkę), to album członka Black Hippy byłby kandydatem do płyty roku. Teraz czas przyszedł na ostatniego gościa z obozu Black Hippy, czyli Ab-Soula. Czy "Control System" jest wart uwagi? Tak, ale o tym więcej w dalszej części recenzji.

dodano: 2012-01-11 15:00 przez: Rafał Poros (komentarze: 1)
Legendarny DJ/producent/aktor pochodzący z Nowego Jorku, czyli nie kto inny jak Tony Touch, kontynuuje swoją tradycję. Po raz kolejny Tony przygotował dla nas mixtape, na który składają się nawijki na wolno z całego ubiegłego roku. Czyje? Sprawdźcie poniżej.