Nipsey Hussle

Nipsey Hussle

kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2019-04-12 00:39 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Wpływ jaki Nipsey Hussle wywarł na Los Angeles był naprawdę ogromny - i wiele osób dopiero teraz go dostrzega. Nip był kimś o wiele większym niż tylko raperem - niech świadczy o tym najlepiej fakt, że jest pierwszym artystą od czasów Michaela Jacksona, któremu ceremonię pogrzebową wyprawiono na wypełnionym po brzegi stadionie Staples Center. Stevie Wonder śpiewa na żywo, Barack Obama pisze list a na koniec konwój objeżdża całe Los Angeles, wszystko z transmisją na żywo. Niesamowita sprawa.

kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2019-04-10 11:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

Tragiczna śmierć Nipsey Hussle'a wstrząsnęła światem hip-hopowym a szczególnie Los Angeles, gdzie Nip znany był nie tylko z muzyki, ale też niezliczonych aktywności na rzecz społeczności. Dzień po fatalnej niedzieli miał spotkać się też z LAPD, by porozmawiać o tym, jak walczyć z przemocą gangów i jak chronić od niej dzieci.

Morderstwo Hussle'a opłakują równocześnie Crips, Bloods, gangi latynoskie i policja Los Angeles - takie rzeczy normalnie się nie zdarzają.

Nie zdarza się też, by zwaśnione gangi i osoby skonfliktowane często od kilkudziesięciu lat poszły wspólnie w marszu - a tak wydarzyło się w ubiegłym tygodniu. Ku pamięci Nipa ruszył największy pokojowy marsz gangów od czasu zamieszek w LA w 1992 roku!

kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2019-04-08 11:00 przez: Gary Tyler Lis (komentarze: 3)

W związku z ostatnimi wydarzeniami i śmiercią Nipsey Hussle’a, raperzy postanowili przesunąć premierę swoich najnowszych projektów.

kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2019-04-02 23:06 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Pisaliśmy Wam rano o ustaleniach w sprawie Nipsey Hussle'a, wg których policja ogłosiła poszukiwania zabójcy w osobie dawnego znajomego Nipa. Zastanawialiśmy się czy szybciej dopadną go służby czy ulica i po gorącym dniu pierwsza okazała się być LAPD.

kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2019-04-02 12:08 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Całe środowisko hip-hopowe, jak i społeczność L.A. są w szoku po niedzielnym morderstwie Nipsey Hussle'a. Autor nominowanego do Grammy "Victory Lap" był przykładem człowieka, którego szanowali wszyscy po każdej stronie barykady - mimo powiązań z Cripsami już na początku kariery dostał poparcie od The Game'a (powiązanego z Bloodsami), a w trakcie ostatnich lat niezwykle intensywnej kariery raz po raz trafiał na nagłówki mediów.

Jednak nie za sprawą debilnych wypowiedzi czy kontrowersji - a po tym, gdy budował dla młodzieży boiska, wykupował lokalne nieruchomości by aktywizować zawodowo biednych i bezdomnych, czy otworzył co-workingowe centrum by młodzież bez perspektyw mogła spełniać się w nowych technologiach. W ten poniedziałek miał spotkać się z LAPD, by porozmawiać o tym jak walczyć z przemocą gangów i jak chronić od niej młodych. Od zera budował własne imperium, chcąc zmienić na lepsze rodzinne osiedle, zamiast uciec z niego, gdy tylko udało mu się wystarczająco dużo zarobić.

dodano: 2019-04-01 20:00 przez: Adrian Kukawski (komentarze: 14)

Trudno mi w to uwierzyć, że on nie żyje. To był mój ulubiony raper z zachodniego wybrzeża. Był jednym z tych artystów, którzy w tej dekadzie doprowadzili do drugiej złotej ery w hip-hopie.

kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2019-04-01 02:29 przez: Mateusz Natali (komentarze: 17)

Jedna z czołowych postaci sceny kalifornijskiej i przykład na to jak zbudować wielką niezależną markę na swoich zasadach. Nipsey Hussle nie żyje - raper zmarł w szpitalu po tym, gdy został wielokrotnie postrzelony przed swoim sklepem Marathon Clothing Company w swoim rodzinnym Crenshaw.

kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2019-04-01 01:32 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

Złe wieści z Los Angeles. Nipsey Hussle został postrzelony przed swoim sklepem ubraniowym - mówi się nawet o 6-krotnym postrzeleniu.

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2019-02-23 11:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Nipsey Hussle - Racks In The Middle (feat. Roddy Ricch & Hit-Boy)

Nipsey nie zwalnia tempa i po nominacji do Grammy atakuje nas kolejnym singlem, w którym wspiera go m.in. coraz odważniej prący naprzód Roddy Ricch.

Jeśli chcesz być na bieżąco z premierami teledysków to śledź nasz dział Video

dodano: 2018-03-17 16:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Tak jak w Polsce zwycięstwo w kategorii najlepszej płyty lutego było zdecydowane, tak w Stanach Wasze głosowanie przebiegło w naprawdę zacięty sposób. Aż 5 płyt otrzymało 2-cyfrową liczbę głosów a najwyżej znalazł się oficjalny majorsowy debiut Nipsey Hussle'a!

dodano: 2018-03-09 13:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 10)

Natłok świeżej muzyki jest w ostatnich latach powalający. Premiera goni premierę, pomyśleliśmy w związku z tym, że warto co miesiąc oddawać głos naszym czytelnikom, a równocześnie kierować reflektory na materiały, które spotkają się z największym uznaniem. W lutym otrzymaliśmy sporo ciekawych krążków z różnych stron sceny - pora byście wskazali najlepszy z nich!

dodano: 2018-02-18 20:04 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)
Trzy kolejne numery, a wśród nich od ulicznych legend po kontrowersyjnych Freshmenów...
dodano: 2018-02-18 18:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 5)

Tempo muzycznych premier zaczyna powoli zaginać czasoprzestrzeń, ale wśród taśmowo przelatujących albumów, o których szybko zapominamy są też takie, do których premiery odliczamy dni i wyczekujemy każdej nadchodzącej informacji. W roku piłkarskiego mundialu zebraliśmy mistrzowską 11-tkę albumów, które na redakcyjnej liście oczekiwań stoją w samym topie - kolejność zachowaliśmy jednak alfabetyczną. Czas start!

kategorie:
dodano: 2018-02-18 18:30 przez: Michał Zdrojewski (komentarze: 1)

Tempo muzycznych premier zaczyna powoli zaginać czasoprzestrzeń, ale wśród taśmowo przelatujących albumów, o których szybko zapominamy są też takie, do których premiery odliczamy dni i wyczekujemy każdej nadchodzącej informacji. W roku piłkarskiego mundialu zebraliśmy mistrzowską 11-tkę albumów, które na redakcyjnej liście oczekiwań stoją w samym topie - kolejność zachowaliśmy jednak alfabetyczną. Czas start!

***
Pełen wykaz nadchodzących premier --> Premiery Płyt
***

Co: Nipsey Hussle "Victory Lap"

Kiedy: 16 lutego

Dlaczego: Nipsey Hussle jest w grze odkąd pamiętam, ale dopiero od 2-3 lat powoli zdobywa uznanie, na które zasługuje. Kilka świetnych biznesowych ruchów (m.in. sprzedawanie mixtape’u za 100$, którego sam Jay Z kupił 100 sztuk), niepodważalny street credit, bardzo dobre ucho do bitów i dobra liryka sprawiły, że w końcu znajduje się na listach tego pokroju. Jego debiutancki album „Victory Lap” ukazał się w miniony piątek, ale nie znajdujemy żadnych powodów, by nie zwrócić na niego Waszej uwagi także w tym rankingu.

dodano: 2018-02-15 14:00 przez: Michał Zdrojewski (komentarze: 21)

Debiutancki album Nipseya Hussle'a, czyli swoistej podziemnej legendy Los Angeles, jest jednym z najbardziej wyczekiwanych projektów w grze w tym roku. Nipsey, który swoją renomę zbudował na wydawaniu licznych mixtape'ów, kooperacjami z legendami pokroju Snoop Dogga oraz sprytnymi ruchami biznesowymi, "Victory Lap" wyda już 16 lutego sumptem własnej wytwórni. Niedawno poznaliśmy tracklistę i listę gości (wśród nich m.in. Puff Daddy, YG czy CeeLo Green), a teraz dostajemy dwa single. Jednym z nich jest utwór z Kendrickiem Lamarem, natomiast drugim video do utworu "Been Down" z Swizz Beatsem!

Strony