Madlib

Madlib

kategorie:
dodano: 2019-08-17 17:29 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Duet stworzony przez Freddiego Gibbsa i Madliba jest już nam znany z genialnej płyty "Piñata", a "Bandana" to jej świetna kontynuacja. Krążek sprawi, że zanurzymy się w mroczny świat ulicznego życia w USA, gdzie młody gangster próbuje stać się bogaty za wszelką cenę, albo zginąć próbując. Wszystko na świetnie skrojonych beatach z oddechem ciężkiego życia wyczuwalnym w każdym wersie.

kategorie:
dodano: 2018-02-18 18:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Tempo muzycznych premier zaczyna powoli zaginać czasoprzestrzeń, ale wśród taśmowo przelatujących albumów, o których szybko zapominamy są też takie, do których premiery odliczamy dni i wyczekujemy każdej nadchodzącej informacji. W roku piłkarskiego mundialu zebraliśmy mistrzowską 11-tkę albumów, które na redakcyjnej liście oczekiwań stoją w samym topie - kolejność zachowaliśmy jednak alfabetyczną. Czas start!

***
Pełen wykaz nadchodzących premier --> Premiery Płyt
***

Co: Yasiin Bey (Mos Def) & Talib Kweli & Madlib - Black Star 2

Kiedy: Brak dokładnych danych, ale 2018

Dlaczego: Pytanie... Jeden z najbardziej pamiętnych duetów w historii rapgry po 20 latach znów połączy siły i to jeszcze przy wsparciu Madliba - jeżeli panowie staną na wysokości zadania to może wyjść z tego coś takiego jak dla słuchaczy o pokolenie starszych finalny album A Tribe Called Quest. Jednak znając artystyczne ciągoty każdego z tej trójki może wyjść też coś całkowicie abstrakcyjnego i odklejonego. Tak czy tak czekamy z niecierpliwością!

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2018-02-12 11:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 4)

Mimo planowanej emerytury, Mos Def zapowiada drugi album legendarnej grupy Blackstar, współtworzonej z Talibem Kweli. W dodatku za produkcję na albumie ma odpowiadać Madlib, jeden z najważniejszych producentów amerykańskiej sceny. Informacja wyszła podczas DJ-skiego wystepu Madliba w Denver, na którym gościnnie znajdował się również Yasiin.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-11-20 17:00 przez: Tomasz Przytuła (komentarze: 0)

Freddie Gibbs, jeden z najbardziej autentycznych gangsta raperów naszych czasów, który już w tę środę rozgrzeje do czerwoności mury warszawskiej Proximy, przed wylotem do Europy opowiedział o swoim nadchodzącym projekcie. Mowa o albumie "Bandana", bedącym sequelem znakomicie przyjętej w środowisku kooperacji pomiędzy Freddiem a Madlibem, wydanej w 2014 roku pod nazwą "Piñata". Gotowi na nową porcję zręcznie powycinanych sampli i żywo opowiedzianych ulicznych historii?

video
dodano: 2016-05-08 15:30 przez: Marcin Natali (komentarze: 1)

J Dilla i Nas nie mieli niestety okazji współpracować ze sobą za życia, ale przy okazji wykańczania albumu Dilli "The Diary" nadarzyła się okazja i autor "Illmatica" dograł się do numeru, który Jay Dee zarapował na elektronicznym, futurystycznym bicie Madliba. Oficjalny remix "The Sickness" trafił jako bonus track na zarejestrowany ponad dekadę temu, solowy rapowy krążek Dilli "The Diary", wydany w zeszłym miesiącu nakładem wytwórni Nasa Mass Appeal. Kreatywny, artystyczny teledysk, jak i odsłuch całego albumu znajdziecie w rozwinięciu.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2015-09-24 18:00 przez: Karolina Dobkowska (komentarze: 0)

Dwa lata temu MED, Blu i Madlib współpracowali ze sobą podczas tworzenia projektuThe Burgundy EP. Teraz, artyści ponownie połączyli siły i właśnie zapowiedzili wspólne LP!

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2014-06-04 14:00 przez: Krzysztof Cyrych (komentarze: 6)

Freddie Gibbs & Madlib - Deeper (Official) - Piñata

Akurat po przedstawieniu Wam naszej świeżej recenzji najnowszej produkcji autorstwa duetu Freddie Gibbs & Madlib mamy okazję zaprezentować klip promujący właśnie to wydawnictwo. Przez niektórych słuchaczy album "Pinata" nazywany jest najlepszym póki co krążkiem, który wyszedł w 2014, zgadzacie się z tym? Przypominamy, że album przed najbliższe 2 tygodnie zamawiać można w naszej dystrybucji.

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2014-06-03 19:00 przez: Wojciech Graczyk (komentarze: 4)

Piniata (hiszp. Piñata) to ludowy zwyczaj w krajach latynoskich osadzony w tradycji bożonarodzeniowej. Zabawa polega na strąceniu specjalnie przygotowanej kuli wypełnionej przeważnie słodyczami, których uczestnicy starają się zebrać jak najwięcej.

Taką też nazwę nosi nowy krążek Freddiego Gibbsa, stworzony wespół z kalifornijskim producentem, Madlibem.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Patronaty
dodano: 2014-06-01 15:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

Na początku roku odpaliliśmy dystrybucyjne zamówienie ponad 70 niedostępnych w Polsce płyt. Zainteresowanie było dość spore, a od tego czasu pytaliście "kiedy następne" oraz "co jeszcze damy radę dołożyć"...

Z początkiem czerwca odpalamy więc kolejne dystrybucyjne uderzenie, a w nim poza wszystkimi albumami, które dostępne były ostatnio (czyli przekroju od Snoop Dogga z Dam Funkiem, poprzez Evidence'a i Step Brothers, po Masta Ace'a, Ill Billa, R.A. The Rugged Mana czy Kid Inka) mamy też parę ciekawych nowości. I nie tylko na CD! Z uwagi na Wasze prośby postanowiliśmy wprowadzić także możliwość zakupu kilku wybranych winyli - a jeżeli jesteście zainteresowani winylowym wydaniem którejkolwiek z dostępnych tu na CD płyt (lub innych płyt dostępnych tu artystów) to piszcie na redakcja@popkiller.pl w temacie wpisując 'Dystrybucja winyl' a my sprawdzimy czy i ją jesteśmy w stanie oficjalnie sprowadzić.

Natomiast póki co - do listy dystrybucyjnej dołączają nowości (Freddie Gibbs & Madlib, Blitz The Ambassador, Pharoahe Monch, Blu, Grieves), specjalne wydania klasyków (Souls Of Mischief, Pete Rock & CL Smooth), "Trophies" Apollo Browna i O.C. na kasecie jak i winylowe edycje jednych najgorętszych płyt ostatnich miesięcy - "Oxymoron" ScHoolboya Q, "Old" Danny'ego Browna czy "People Hear What They See" Oddisee!

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2014-03-13 13:30 przez: Krzysztof Cyrych (komentarze: 4)

Już 18 marca premiera wspólnej płyty Freddiego Gibbsa i Madliba zatytułowanej "Pinata", a duet zamiast rzucić nam singiel serwuje diss. Gibbs rzuca trochę nieprzyjemnych słów w stronę Jeezy'ego, o przejściach z którym słyszeliśmy wielokrotnie a liczne spięcia zakończyły się odejściem Freddiego z ekipy CTE. Pozostaje nam czekać jak do kawałka ustosunkuje się popularny Snowman...

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2014-02-10 18:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 8)

Po okresie muzycznego przestoju Freddie Gibbs zdaje się ponownie łapać wiatr w żagle i rozkręcać swoją karierę. "ESGN" zebrało masę pozytywnych opinii, a teraz mamy już porcję szczegółów dotyczącą nadchodzącego w przyszłym miesiącu albumu z Madlibem. Interesująco wygląda tracklista, na której znajdziemy takie ksywki jak Scarface, Mac Miller, Raekwon czy Danny Brown.

kategorie:
dodano: 2014-02-02 23:24 przez: Michał Zdrojewski (komentarze: 0)

Freddie Gibbs i Madlib łączą siły i tworzą wspólny album "Pinata". Ciekawe połączenie styli jest również w przypadku gości, którzy pojawią się na projekcie, gdyż są nimi m.in. Raekwon, Danny Brown, Mac Miller, Ab-Soul, Earl Sweatshirt i Scarface. 

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2013-08-11 17:00 przez: Wojciech Graczyk (komentarze: 1)

„Madvillainy” to jedna z najważniejszych płyt w moim życiu. Krążek, który ukształtował mój gust muzyczny. Nie ze względu na rap MF Dooma, ale z powodu muzyki którą tworzył Madlib. W tym roku wrócił z płytą swojego alter-ego, Quasimoto. Jest to trzeci krążek Lorda Quasa. Poprzednie dwa zyskały wielki szacunek słuchaczy i stały się podziemnymi klasykami. Jak prezentuje się nowe dzieło drugiej twarzy producenta z Kalifornii?

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2013-08-08 16:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 2)

TVbrpJ13emo#at=141

Fani hipernastukanego alter-ego Madliba od jakiegoś czasu cieszą się już materiałem z "Yessir Whatever". Nowym singlem promującym to wydawnictwo jest "Catchin' The Vibe" zobrazowane brudnym, analogowym teledyskiem ładnie oddającym chory klimat projektów Otisa. Leniwy sposób na bujanie głową, tym razem bez potężnego pitchup'u na wokalu. Co wy na to?

 

Tagi:
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap
dodano: 2013-07-22 19:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 1)

Znajdą się tacy dla których nowy album Gangsta Gibbsa - "ESGN", będzie zbyt mocno przesiąknięty dzisiejszą wizją hardkorowego, ulicznego rapu i trapami we wszelkich odmianach. Niektórzy z niecierpliwością będą czekać na zapowiadany od dłuższego czasu wspólny album rapera z Gary w stanie Indiana z Madlibem, którego przestawiać chyba nie muszę. Właśnie dostaliśmy nowy numer, w którym gościnnie pojawia się człowiek o wielu talentach, DJ, perkusista, kompozytor - Karriem Riggins. Recenzja "ESGN" już niebawem na stronie.

Strony