Yasiin Bey

Yasiin Bey

kategorie:
dodano: 2018-02-18 18:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Tempo muzycznych premier zaczyna powoli zaginać czasoprzestrzeń, ale wśród taśmowo przelatujących albumów, o których szybko zapominamy są też takie, do których premiery odliczamy dni i wyczekujemy każdej nadchodzącej informacji. W roku piłkarskiego mundialu zebraliśmy mistrzowską 11-tkę albumów, które na redakcyjnej liście oczekiwań stoją w samym topie - kolejność zachowaliśmy jednak alfabetyczną. Czas start!

***
Pełen wykaz nadchodzących premier --> Premiery Płyt
***

Co: Yasiin Bey (Mos Def) & Talib Kweli & Madlib - Black Star 2

Kiedy: Brak dokładnych danych, ale 2018

Dlaczego: Pytanie... Jeden z najbardziej pamiętnych duetów w historii rapgry po 20 latach znów połączy siły i to jeszcze przy wsparciu Madliba - jeżeli panowie staną na wysokości zadania to może wyjść z tego coś takiego jak dla słuchaczy o pokolenie starszych finalny album A Tribe Called Quest. Jednak znając artystyczne ciągoty każdego z tej trójki może wyjść też coś całkowicie abstrakcyjnego i odklejonego. Tak czy tak czekamy z niecierpliwością!

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, Premiery
dodano: 2016-05-25 13:00 przez: Jędrzej Pawłowski (komentarze: 0)

Już siedem lat minęło od kiedy Yasiin Bey a.k.a. Mos Def wydał swój ostatni projekt. Wygląda na to, że w tym roku oczekiwanie słuchaczy może dobiec końca, bo właśnie otrzymaliśmy od niego drugi numer w przeciągu ostatniego miesiąca. Na "Dec 99th - Tall Sleeves" słyszymy, jak nowojorski raper w iście mistrzowskim stylu radzi sobie z futurystycznym, bujającym podkładem, za którego produkcję odpowiada Ferrari Sheppard. Biorąc pod uwagę ostatnią muzyczną aktywność Yasiina, wydaje się, że jego niedawne zapowiedzi o emeryturze mogą być już nieaktualne. Odsłuch utworu znajdziecie poniżej.

dodano: 2015-08-30 19:44 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Mos Def - alias, który wydawałoby się przeszedł już oficjalnie do historii, ostatnio znów zawitał w tytule kawałka za sprawą A$AP Rocky'ego, dla którego Yasiin Bey specjalnie zgodził się wystąpić ponownie jak Mos. Przedwczoraj natomiast do Sieci trafił świeżutki numer "Sensei on the Block" nagrany w duecie ze Ski Beatzem, producentem mającym na koncie m.in. takie perełki jak "Dead Presidents II" Jay-Z, debiut Camp Lo czy z nowszych rzeczy płyty Curren$y'ego z serii "Pilot Talk".

W zeszłym tygodniu udało nam się zresztą porozmawiać przed kamerą ze Ski Beatzem na Hip Hop Kempie, gdzie grał on jako DJ Mobb Deep. Rezultatem jest 15-minutowy wywiad, który postaramy się jak najszybciej opublikować, póki co zapraszamy do odsłuchu przypominającego lata świetności brooklyńskiego MC numeru. W rozwinięciu także nowy teledysk... Yasiin Beya "Basquiat Ghostwriter", który ujrzał światło dzienne wcześniej w tym miesiącu.

recenzja
dodano: 2014-04-04 17:00 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 3)

Ludzie często pytają mnie….. „Yo, Mos, co się stanie z hip-hopem? Dokąd on zmierza”? Odpowiadam im wtedy: „Pytacie, co się z nim stanie? Ano to samo, co i z nami. Jeśli my się zniszczymy, wypalimy, hip-hop się wypali. Jeśli my będziemy o siebie dbać, to i z hip-hopem będzie wszystko w porządku. Ludzie uważają, że hip-hop to jakiś olbrzym, potwór, żyjący gdzieś na wzgórzu, schodzący czasem do ludzi w miasteczku…. Wcale nie. To MY jesteśmy hip-hopem. Ty, ja, wszyscy. Hip-hop idzie tam, gdzie my. Więc następnym razem, gdy spytasz, dokąd podąża hip-hop, zadaj sobie pytanie…. Dokąd ja zmierzam?”

Daje do myślenia, nie uważacie? Ów fragment (w moim luźnym tłumaczeniu) pochodzi z „Fear Not of Men” –  to pierwszy utwór z łącznie siedemnastu, które tworzą „Black on Both Sides” - debiutancką płytę Mos Defa (obecnie – Yasiina Beya) i równocześnie jeden z najlepszych rapowych albumów lat 90. Album, który powinien znaleźć się w elementarzu każdego fana tej muzyki…. Skąd ta śmiała opinia? It’s simple mathematics - suma kilku składników stworzyła w tym przypadku materiał bliski doskonałości. 

kategorie: Hip-Hop/Rap, Jazz, News, Rock
dodano: 2013-06-20 18:30 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 2)

"Yessir Whatever" to pierwszy album Quasimoto od ośmiu lat. Obdarzone głosem nawdychanym helu komiksowe alter-ego kalifornijskiego psychopaty produkcji - Madliba, zyskało sporą popularność na całym Świecie. Nowy materiał tak naprawdę nie jest w stu procentach nowy, ale i tak wzbudził spore zainteresowanie wśród fanów Stones Throw. Muzyczny pracoholik, człowiek, który wydał więcej albumów niż udzielił wywiadów, zgodził się jednak na spotkanie z dziennikarzem Rolling Stone'a w którym porozmawiał nie tylko o Lord Quasie, ale również o Madvillainy, MadGibbsie i dwóch projektach z Yasiinem Beyem.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Teledyski
dodano: 2013-05-29 15:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 0)

Teledysk, który znajdziecie w rozwinięciu tego posta, tak naprawdę jest długim trailerem filmu "They Die By Dawn". Zapowiada się dosyć ciekawie, szczególnie w kwestii obsady, która fanom Spike'a, The Wire i Eryki Badu może wydać się znajoma. Jednym z numerów, które znajdą się na oficjalnym soundtracku jest wspólny numer The Bullits i dwójki raperów - Yasiina Beya oraz Jaya Electronici. Kiedy ma się tak połączenie, wiadomo, że będzie to coś ciekawego. Na ile? Możecie sprawdzić w rozwinięciu.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2013-04-06 17:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 3)

Zanim poprawicie mnie, że Mos Defa już nie ma i że Dante Smitha teraz tytułujemy Yasiinem Beyem (nadal nie mogę się przestawić) warto żebyście wiedzieli, że numer, który prezentujemy powstał w ramach sesji nagraniowych do "Tru3 Magic", kiedy Mos jeszcze był Mosem. Producentem numeru jest nie kto inny jak Kanye West. Numer ujrzał światło dzienne po tym jak do sieci wyciekło nagranie z jednego z koncertów na którym Yasiin zaprezentował te track. Dochodzenie cóż to takiego rozwikłało towarzystwo z okayplayer.com udostępniając track do sprawdzenia.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2013-03-06 14:00 przez: Mateusz Marcola (komentarze: 2)

Bez granic! Wydawać by się mogło, że Mannie Fresh i Mos Def Yasiin Bey to dwa różne muzyczne - czy raczej: rapowe - światy, które więcej dzieli, niż łączy. Błąd. O ich planach wydania wspólnego albumu wiemy od dość dawna, ale projekt "OMFGOD" to już coś znacznie więcej, niż tylko plany - to już gotowy materiał, który, według słów samego Fresha, znajduje się obecnie w fazie miksowania. Legendarny producent z Nowego Orleanu zdradził również, że płyta zostanie wydana niezależnie, będzie zawierać 10 utworów, bez zwrotek gościnnych. Co ciekawsze wypowiedzi Manniego - w rozwinięciu newsa. Czekacie?

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2011-11-25 19:30 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 10)
Gdybym napisał wam, że Talib Kweli zrobił numer z Yasiinem Beyem, większość z was mogłaby zareagować pytanie "że z kim niby?". Mos Def ze swoją zmianą ksywy wprowadził trochę zamieszania, ale nie na tyle, żeby wygłodniali fani wydanego przez Rawkus Records w 1998 roku albumu "Mos Def And Talib Kweli Are BlackStar" nie rozpromienili się na wieść o nowym numerze nowojorskiego duetu.

Kawałek "Fix Up", który wyprodukował Madlib można było usłyszeć już wcześniej w wersji live, bo panowie zaprezentowali go w programie "The Colbert Report", teraz dostępny jest w wersji studyjnej. Co cieszy najbardziej? Nie jest to numer Yasiina Beya z gościnnym udziałem Kweliego, ani Kweliego z gościnnym udziałem Yasiina Beya, ale nowy BlackStar. Reaktywacja chyba naprawdę wisi w powietrzu.