Mannie Fresh

Mannie Fresh

kategorie: USA, Audio, Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2021-07-08 11:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 9)

"Back That Azz Up" był jednym z pierwszych hitów Cash Money Records, który ustabilizował pozycję wytwórni na rynku. Teraz Juvenile i Mannie Fresh odświeżają ten kawałek... by zachęcić słuchaczy do szczepień przeciw COVID-owi.

kategorie: Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2017-05-09 16:30 przez: Bartek Klimek (komentarze: 10)

Kilka dni temu do internetu trafił bardzo ciekawy wywiad z Mannie Freshem, legendarnym producentem oraz współtwórcą potęgi Cash Money Records; wytwórni, która na przełomie XX i XXI wieku wykreowała w hip-hopie nowy nurt i przeistoczyła z niezależnego labelu w jeden z największych majorsów. Dowiadujemy się m.in. o początkach jako DJ, okolicznościach poznania Lil Wayne'a i Juvenile'a, kreatywności oraz poznajemy jego opinię na temat rapu w dzisiejszym świecie.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2015-03-01 13:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 1)

Autor jednego z najlepszych darmowych albumów zeszłego roku w postaci "Black Hystori Project" (nadrabiajcie koniecznie jeśli jeszcze nie znacie!) - CyHi The Prynce uderza z kolejną częścią świetnego projektu. Na "BHP 2: N.A.A.C.P" znajdziemy 11 nowych utworów, w których produkcyjnie rapera z Atlanty wsparli m.in. Organized Noize czy Mannie Fresh. Sprawdzajcie całość w rozwinięciu.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2014-04-29 15:00 przez: Michał Zdrojewski (komentarze: 16)

"Carter V season begins" - tak napisał na twitterze jeden z najlepszych koszykarzy wszechczasów Kobe Bryant. Gracz Lakersów na pewno nie wyolbrzymia sprawy, ponieważ każdego dnia Internet bombardowany jest mniej i bardziej wiarygodnymi informacjami dotyczącymi nadchodzącego albumu Lil Wayne'a. Kobe do tego postu dodał również okładkę wyczekiwanego "Cartera V", który ma być ostatnią częścią słynnej serii rapera z Nowego Orleanu. Okładka okładką, ale ważniejszą informacją wydaje się być to, że Weezy wszedł do studia z producentem bez którego całej potęgi Cash Money by nie było, czyli z Mannie Freshem!

recenzja
dodano: 2014-02-14 17:00 przez: Wojciech Graczyk (komentarze: 4)

Gdyby spytać się słuchaczy, która płyta Cash Money rozeszła się w największej liczbie egzemplarzy, wielu odpowiedziałoby: "Pewnie Tha Carter III Weezy'ego". Nie. Imperium Birdmana ma w swoim katalogu coś, co podobało się ludziom bardziej niż najchętniej słuchana pozycja Lil Wayne'a. Jest to właśnie dzisiejszy "Klasyk Na Weekend". Przed Wami trzeci krążek pochodzącego z Nowego Orleanu Juvenile'a, "400 Degreez". Zapraszam.

kategorie: Audio, Drive By, Hip-Hop/Rap
dodano: 2013-07-18 16:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 2)

Gotowi na kolejny zestaw nabojów? W sumie nigdy różnorodność gatunkowa nie wychodzi tutaj z pierwotnego założenia, tylko spontanicznie. Nie inaczej jest tym razem. Dice Raw wjeżdża z potęznym livebandowym bangerem z rockową energią, Mannie Fresh pokazuje jak robić southside z domieszką nietypowej melodyki, Cookin' Soul remixują trapowy numer w trapowy sposób, Tech N9ne morduje na bicie, który w pierwszej chwili tego nie zapowiada, a Slum Village pokazują jak się robi Detroit w... Detroit. Dużo prawdziwego sztosu, jak zwykle. Sprawdźcie w rozwinięciu.

dodano: 2013-03-10 15:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 3)

TQ featuring Mystikal - BAD MAN (Official UNCUT Video)

"Bad Man" to drugi teledysk promujący wydany w zeszłym miesiącu, szósty już w karierze TQ solowy album "Legendary". Efektowny, stylizowany na lata 70. i nakręcony w Nowym Orleanie klip przedstawia historię dwóch handlarzy nielegalnymi diamentami - Leroya Jeffersona LaRue (tytułowy "Bad Man" - TQ) i Slick Sonny Jenkinsa (Mystikal). Świeżo, z dystansem i pomysłem - jestem na tak. Już niedługo możecie się spodziewać recenzji "Legendary" TQ, a jeśli chcielibyście zamówić płytę w wersji CD to możecie to zrobić pod TYM linkiem (ok. 40zł wraz z przesyłką, polecam).

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2013-03-08 15:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 0)

Houston is in the house. Mniej rozpoznawalny gracz tamtejszej sceny Mayalino wziął do numer legendę H-Town - Buna B i wracającego Mannie Fresh. Ile było kawałków zatytułowanych "Cadillac" nie będziemy liczyć, ale ten na pewno jest wart sprawdzenia. Gospodarz jest OK, ale przede wszystkim chodzi tutaj o gości i niesamowity bit Mannie'go. Bun B ze swoim pompowanym stylem jest królem na takich produkcjach, a Mannie... "now look at your man then look at me, my rims is bigger than his future". Numer w rozwinięciu.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2013-03-06 14:00 przez: Mateusz Marcola (komentarze: 2)

Bez granic! Wydawać by się mogło, że Mannie Fresh i Mos Def Yasiin Bey to dwa różne muzyczne - czy raczej: rapowe - światy, które więcej dzieli, niż łączy. Błąd. O ich planach wydania wspólnego albumu wiemy od dość dawna, ale projekt "OMFGOD" to już coś znacznie więcej, niż tylko plany - to już gotowy materiał, który, według słów samego Fresha, znajduje się obecnie w fazie miksowania. Legendarny producent z Nowego Orleanu zdradził również, że płyta zostanie wydana niezależnie, będzie zawierać 10 utworów, bez zwrotek gościnnych. Co ciekawsze wypowiedzi Manniego - w rozwinięciu newsa. Czekacie?

dodano: 2012-10-28 16:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Reprezentujący Nowy Orlean bohater jednego z odcinków naszej "Świeżej Krwi" MC Dee-1 niedawno wypuścił swój najnowszy projekt "The Focus Tape". To pierwsze od czasu zeszłorocznego, świetnego "I Hope They Hear Me Vol. 2" wydawnictwo rapera, a konsekwentnie podsycane w ciągu tego czasu apetyty każą nam spodziewać się porcji naprawdę solidnego rapu.

Na "The Focus Tape" znajdziecie, wyłączając skity Manniego Fresha, 20 nowych utworów na oryginalnych bitach. Gościnnie na mikrofonie gospodarza wspomogli natomiast m.in. tacy MC's jak Killer Mike, Rapper Big Pooh, Juvenile, Murs, Tabi Bonney czy Lecrae (parę ad-libsów dorzucił też sam Mos Def aka Yasiin Bey). W rozwinięciu odsłuch i download całości, jak i 3 klipy promujące wydawnictwo.