Birdman

Birdman

kategorie:
dodano: 2021-12-09 19:03 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 0)

Wspólny album Birdmana i YoungBoya.

Tracklista:

01. YoungBoy Never Broke Again – We Poppin ft. Birdman
02. Birdman – Ride ft. YoungBoy Never Broke Again
03. YoungBoy Never Broke Again – Steady
04. Birdman – Cap Talk ft. YoungBoy Never Broke Again
05. YoungBoy Never Broke Again – Everyday
06. Slow Down
07. Victim
08. YoungBoy Never Broke Again – Through the Storm
09. RR Life

 

recenzja
kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2019-08-24 15:00 przez: Mateusz Marcola (komentarze: 1)

Amerykański hip-hop AD 2019 wystartował tempem raczej ślimaczym, albumów zatrzymujących uwagę na dłużej wcale nie ma aż tak wiele, dlatego błędem byłoby przegapienie czegokolwiek, co wychodzi przed szereg. A czymś takim, nieco niespodziewanie, jest „Just Another Gangsta”, wspólny album Birdmana i Juvenile’a.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2016-09-13 22:41 przez: Mateusz Natali (komentarze: 6)

W ostatnim okresie Internetem wstrząsnęły zapowiedzi zakończenia kariery przez Lil Wayne'a. Teraz raper odniósł się do nich w nowym wywiadzie - a także do tego jak wygląda sytuacja między nim a Birdmanem oraz jak przyjął wsparcie od innych raperów, takie jak entuzjastyczne video od Kendricka Lamara.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2016-05-24 18:00 przez: Michał Zdrojewski (komentarze: 0)

Na początku tego roku wszystkim fanom Cash Money oraz przede wszystkim Lil Wayne'a i Birdmana wydawało się, że niespodziewany intensywny konflikt dwóch współpracowników doszedł do końca i obaj zakopali topór wojenny. Weezy i Baby byli razem fotografowani, lecz fani zastanawiali się ile w tym prawdy, a ile gry pod publiczkę, ponieważ ciągle aktywny był pozew sądowy, który autor serii albumów "Tha Carter" wystosował przeciwko swojemu szefowi. Wychodzi na to, że pomimo wspólnych zdjęć i występów, słynny duet, który ma na swoim koncie album "Like Father Like Son" nie wyjaśnił sprawy i Wayne dolał oliwy do ognia podczas ostatniego koncertu.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2016-01-19 13:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

W Sylwestra środowiskiem rapowym wstrząsnęła informacja o tym, że Birdman i Lil Wayne, którzy dopiero co byli ostro skonfliktowali, wspólnie świętowali Nowy Rok. Czyżby konflikt zakończony? Wygląda na to, że tak - teraz obaj oficjalnie pokazali się na scenie a Birdman wygłosił mocną przemowę...

 

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2016-01-01 20:48 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

2015 to czas ostrego konfliktu między Lil Wayne'em a Cash Money oraz licznych problemów wytwórni Birdmana. Czyżby udało im się dojść do porozumienia? Wczorajszy Sylwester przyniósł sensacyjne zdjęcia...

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2015-07-30 21:00 przez: Michał Zdrojewski (komentarze: 2)

W obliczu ostatniego konfliktu na linii Drake - Meek Mill zapomniano o innym burzliwym beefie, który zatrząsł całym hip-hopem w tym roku. Mowa oczywiście o sporze Birdmana i Lil Wayne'a. Po licznych pozwach sądowych, ofensywnych wersach ze strony Weezy'ego, ostrzelanych autobusach i wszelkiego rodzaju plotkach przyszedł czas, aby głos zabrał główny prowodyr całego zamieszania, czyli Birdman. Szef Cash Money spędził ze znaną dziennikarką Angie Martinez 48 godzin, w czasie których skręcono ponad godzinny wywiad. 

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2015-07-16 10:46 przez: Michał Zdrojewski (komentarze: 6)

Konflikt pomiędzy Cash Money a Lil Wayne'em z każdym dniem jest coraz bardziej intensywny i nie widać jego końca. Kilka dni temu podczas koncertu Jima Jonesa występował Lil Wayne i został trafiony butelką rzuconą przez Birdmana, lecz jeszcze wcześniej doszło do dużo bardziej niebezpiecznej sytuacji. W kwietniu pisaliśmy wam o tym, że tour bus Weezy'ego został ostrzelany. Teraz wypłynął akt oskarżenia całej sprawy i wychodzi na to, że Jimmy Winfrey, czyli zatrzymany człowiek odpowiedzialny za pociągnięcie za spust, działał na zlecenie szefa Cash Money Records oraz jego podopiecznego Young Thuga!

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2015-06-14 20:01 przez: Michał Zdrojewski (komentarze: 1)

Czyżby historia, którą Lil Wayne pisał razem z Birdmanem o nazwie "Cash Money" definytywnie dobiegła do końca? Wszystko wskazuje na to, że tak. Po wielu atakach na lidera potężnej niegdyś wytwórni, pozwach sądowych czy konflikcie z Young Thugiem, Lil Wayne najwidoczniej wyszedł pod względem muzycznym na prostą. Podczas ostatniego koncertu raper z Nowego Orleanu wyjawił swoim fanom bardzo ciekawą wiadomość...

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2015-05-06 15:00 przez: Michał Zdrojewski (komentarze: 14)

Forbes kolejny raz zaprezentował światu swoją listę pięciu najpotężniejszych postaci w hip-hopowej branży. Wartość wszystkich podskoczyła do góry, ale obyło się bez niespodzianek, ale w stosunku do ostatniego notowania doszło do jednej zmiany, która została spowodowana dużym zamieszaniem wokół jednej z osób na liście. Całą listę możecie zobaczyć w rozwinięciu.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2015-04-15 16:00 przez: Michał Zdrojewski (komentarze: 6)

Wojna na linii Lil Wayne - Cash Money trwa w najlepsze i każdy tydzień przynosi nowe informacje odnośnie konfrontacji dwóch obozów. Young Thug, czyli obecnie główny podopieczny Birdmana, wywołał dużo kontrowersji nazywając swój nadchodzący mixtape "Carter 6". Czara goryczy przelała się, gdy wyszło na jaw, że wielokrotnie wyśmiewany ze względu na swój ubiór i slang młody raper pozował na okładcę płyty nago. Lil Wayne nawiązał do tego na jednym z koncertów prosząc publiczność, aby nie kupowała płyt Thuggera. Ten odpowiedział, że rozumie, że Weezy jest sfrustrowany swoją karierą, ale nie będzie go atakować, ponieważ jest on dla niego wzorem i legendą. Teraz Young Thug za pośrednictwem Instagrama obwieścił, że musi zmienić tytuł nadchodzącego krążka z powodu pozwu sądowego...

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2015-03-14 20:13 przez: Mateusz Natali (komentarze: 5)

Konflikt na linii Lil Wayne - Birdman zdaje się w ogóle nie przygasać, a do tego stopniowo poznajemy kto opowiada się po której stronie. Kolejne ataki napotykamy w najnowszym Young Money Freestyle Cypherze, gdzie reprezentanci YM lecą na licznych klasycznych bitach.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2015-02-21 15:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 8)

W ostatnich tygodniach media rapowe zdominowały doniesienia o rozłamie w skonfliktowanej najwyraźniej od dawna rodzinie Cash Money. Czarne chmury zbierające się nad Birdmanem i zwiastujące co najmniej kilka procesów sądowych nie zdają się ustępować, choć z drugiej strony jest z czego się cieszyć, jako że wypuszczony pospiesznie ostatni album Drake'a dla labelu pokrył się już w pierwszym tygodniu złotem, sprzedając ponad 500 tys. egzemplarzy płyty w iTunes. 

Teraz głos w temacie zabrał niestroniący od poruszania kontrowersyjnych tematów 50 Cent. 

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2015-02-19 18:00 przez: Michał Zdrojewski (komentarze: 2)

Kolejny pozew skierowany w Cash Money Records! Kilka tygodni po tym, jak Lil Wayne pozwał wytwórnię o 51 milionów, a Turk o 1,3 miliona dolarów przyszedł czas na Jasa Prince'a, czyli człowieka, który wypromował jednego z najważniejszych artystów Cash Money, czyli Drake'a. Niedawno groził on Birdmanowi, Diddy'emu oraz Suge Knightowi, a teraz przeszedł ze słów w czyny. Żąda on od Birdmana pieniędzy za wypromowanie swojego byłego podopiecznego.

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2015-02-08 19:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

Można było zastanawiać się na ile konflikt na linii Lil Wayne - Cash Money przełoży się na stosunki Birdmana z innymi członkami Young Money... Po tym, gdy Weezy wspomniał, że chce zabrać ze sobą Nicki i Drake'a zobaczyliśmy, że rzeczywiście dojść może do podziału. Teraz bezpośrednio przekonał się o tym sam Birdman, którego zatrzymano na bramce ekskluzywnej imprezy organizowanej przez Minaj...

Strony