Ski Beatz

Ski Beatz

dodano: 2020-04-25 18:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

To już 10 lat od czasu, gdy Wiz poprzez "Kush & O.J." wdarł się na radary słuchaczy z całego świata. Przez ten czas raper z Pittsburgha wykreował własny styl, brzmienie i niezmiennie zgrabnie odnajduje się zarówno w leniwym, mocno korzennym klimacie, jak i w soczyście newschoolowych bangerach. Od zawsze Khalifa miał też słabość do klasyki, wielokrotnie oddawał ukłony starszym graczom, nagrywał z nimi albumy (Snoop Dogg) czy brał pod skrzydła podbijając ponownie popularność (Juicy J). Od pierwszych mixtape'ów uwielbiał też wskakiwać na klasyczne bity - jako że na wydanym w 4/20 "The Saga of Wiz Khalifa" dostajemy szeroko komentowaną nową wersję "Still D.R.E." to postanowiliśmy przypomnieć Wam także i inne!

dodano: 2016-05-17 20:00 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 2)

Kontynuując nasz Ski Week, powróćmy na chwilę do debiutu Shawna Cartera, przez wielu uznawanego za jeden z najjaśniejszych punktów w jego dyskografii. "Reasonable Doubt", promowany m.in. przez znakomity singiel "Dead Presidents", wyprodukowany przez naszego Artystę Tygodnia, niezawodnego Ski. "Dead Presidents" pojawił się na albumie w nieco innej formie - z tym samym beatem, samplami itd., acz z innym tekstem - stąd dwójka w tytule. Zagrajmy to jeszcze raz - tym bardziej, że już niedługo, 25 czerwca, minie dokładnie dwudziesta rocznica premiery albumu!

Tagi:
video
dodano: 2016-05-15 20:35 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Jeden z najbardziej wszechstronnych producentów w grze, sensei 24-godzinnej Szkoły Karate, współautor nieśmiertelnych klasyków gatunku, takich jak "Uptown Saturday Night" Camp Lo czy "Reasonable Doubt" Jaya - ale także doskonale odnajdujący się w nowych brzmieniach Ski Beatz zawitał na zeszłoroczny Kemp, towarzysząc równie legendarnemu duetowi Mobb Deep... Po koncercie, gdy cudem udało się wbić kilkuosobową popkillerową drużyną na backstage, uznaliśmy, że grzechem byłoby przepuścić taką okazję - i poprosiliśmy o wywiad.

Wyluzowany i serdeczny Ski opowiedział nam m.in. o swych początkach w grze, dlaczego z rapu przerzucił się na produkcję; o tym, jak poznał Jaya-Z i Dame'a Dasha; o sesjach nagraniowych "Reasonable Doubt" i "Uptown Saturday Night" - jak również o swym fenomenalnie obsadzonym producenckim albumie "24 Hour Karate School"... To, i wiele więcej, w naszym popkillerowym Wywiadzie na Niedzielę ze Ski Beatzem. Zapraszamy do obejrzenia!

kategorie: Hip-Hop/Rap, Klasyka, Profile
dodano: 2016-05-14 16:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Niełatwy jest żywot producenta. Możesz mieć na koncie tuziny klasyków i dyskografię, o której 95% zajmujących się tym fachem może tylko pomarzyć, a i tak często przeciętny rapowy zjadacz chleba na dźwięk Twojej ksywki bez wahania sypnie wymownym „Kto?!”. Znakomitym przykładem takiego zjawiska jest pochodzący z Greensboro w Północnej Karolinie DJ Ski, znany też jako Ski Beatz. Sympatyczny, skromny muzyk nigdy nie pchał się na pierwszy plan, nie wbijał do klipów ubrany w odblaskowy, jaskrawy garniak, ani nie doprawiał produkowanych przez siebie tracków rozmaitymi wariacjami frazy „Ski on the beat!”.

Od samego początku dostarczał po prostu najlepsze podkłady dla pierwszej klasy nowojorskich MC’s, tworząc podwaliny studyjnego debiutu Jay-Z „Reasonable Doubt”, produkując cały album Camp Lo „Uptown Saturday Night”, a po piętnastu latach szokując świat innowacyjnym i ultra świeżym „Pilot Talk” z wlatującym do gry Curren$ym. Zanim jednak David Willis wkręcił się w ogóle w produkcję, samplery i odkopywanie zakurzonych płyt winylowych

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, Ot tak
dodano: 2016-05-12 22:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Już jutro w warszawskim Palladium wystapi reprezentujący Pittsburgh raper i producent Mac Miller. Z tej okazji chcieliśmy przypomnieć wam numer Maca, który mógł umknąć uwadze słuchaczy Larry'ego Fishermana, gdyż nie znalazł się na żadnym jego oficjalnym, solowym projekcie, a na drugim albumie producenckim naszego Artysty Tygodnia, Ski Beatza.

Sequel do "24-godzinnej Szkoły Karate", a mianowicie, "24-Hour Karate School Presents Twilight", ujrzał światło dzienne w 2012 roku, a na trackliście oprócz stałych współpracowników współautora debiutu Jay-Z, takich jak Curren$y, Murs czy Smoke DZA, znalazł się też właśnie jutrzejszy gwóźdź wieczoru, który nawinął pod elektroniczne, hipnotyzujące "Time Goes".

dodano: 2016-05-11 17:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 1)

Zanim jeszcze były diler, a od kilku lat palący mikrofony, piekielnie pewny siebie MC Shawn "Jay-Z" Carter wdarł się szturmem na nowojorską scenę mistrzowskim, odważnym "Reasonable Doubt", ukazującym bardziej człowieczą twarz okrytego złą sławą hustlera i handlarza narkotykami, ulice Brooklynu, zalewane od 1993 r. kasetami z singlem "In My Lifetime", coraz bardziej szumiały o talencie młodego podopiecznego Jaz-O...

W lipcu 1995 roku wyprodukowany przez pochodzącego z Północnej Karoliny producenta i założyciela Roc-A-Blok Productions Ski, a podchwycony przez wytwórnię Payday Records, street singiel doczekał się wreszcie oficjalnej premiery i nakręconego na Wyspach Dziewiczych teledysku, zwiastującego luksusy, w których już wkrótce mieli się pławić przyszli włodarze nieistniejącego jeszcze Roc-A-Fella Records...

Tagi:
dodano: 2016-05-10 20:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 2)

Niedawno pytaliśmy was na naszym fanpage’u, czy powinniśmy więcej uwagi poświęcać producentom i DJ’om – nie bez powodu. Odpowiadający za kluczową w każdym przypadku warstwę muzyczną producenci często są pomijani i niedoceniani przez codziennych słuchaczy rapu, nie czytających creditsów w książeczce ani nie zagłębiających się w takie „szczegóły”. W rezultacie dużo osób nie ma nawet pojęcia, kto dostarczył muzykę pod klasyki, które tak uwielbiają i których brzmieniem się od lat zachwycają.

Jeśli więc spytacie "kto to Ski Beatz" to powiemy krótko - jeden z producentów mających najbardziej imponującą dyskografię w historii. To na jego bitach debiutanckie klasyki tworzyli Jay-Z czy Camp Lo, to on kilkanaście lat później znów zaszokował świat świeżością tworząc brzmienie Curren$y'ego na "Pilot Talk"... Z okazji przeprowadzonego przez nas videowywiadu z obecnym DJ’em koncertowym Mobb Deep postanowiliśmy poświęcić mu cały tydzień i przybliżyć wam jego dorobek.

Tagi:
dodano: 2015-08-30 19:44 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Mos Def - alias, który wydawałoby się przeszedł już oficjalnie do historii, ostatnio znów zawitał w tytule kawałka za sprawą A$AP Rocky'ego, dla którego Yasiin Bey specjalnie zgodził się wystąpić ponownie jak Mos. Przedwczoraj natomiast do Sieci trafił świeżutki numer "Sensei on the Block" nagrany w duecie ze Ski Beatzem, producentem mającym na koncie m.in. takie perełki jak "Dead Presidents II" Jay-Z, debiut Camp Lo czy z nowszych rzeczy płyty Curren$y'ego z serii "Pilot Talk".

W zeszłym tygodniu udało nam się zresztą porozmawiać przed kamerą ze Ski Beatzem na Hip Hop Kempie, gdzie grał on jako DJ Mobb Deep. Rezultatem jest 15-minutowy wywiad, który postaramy się jak najszybciej opublikować, póki co zapraszamy do odsłuchu przypominającego lata świetności brooklyńskiego MC numeru. W rozwinięciu także nowy teledysk... Yasiin Beya "Basquiat Ghostwriter", który ujrzał światło dzienne wcześniej w tym miesiącu.

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2015-04-05 12:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

"Ragtime Hightimes" to wspólny album Camp Lo i Ski Beatza, legendarnego producenta stojącego m.in. za tym, co działo się na kultowym debiucie duetu, na czele z "Luchini". Krążek ukaże się 12 maja, dziś mamy nowe fluorescencyjne video.

kategorie: Hip-Hop/Rap, Ot tak, Video
dodano: 2015-03-06 17:53 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 0)

Stalley. Zaraz, kto? To ten gość z okazałą brodą to nie jest Freeway? Mówisz, że też rapuje, i wychodzi mu to nieźle... No skoro już tak zachwalasz, to sprawdzę.... O, zaraz, tu coś jest. No OK, beat jest spoko, zaraz wejdzie ten Twój idol...Wiesz co? To brzmi naprawdę dobrze!

Tak w skrócie opisałbym swoje początki poznawania twórczości reprezentującego z dumą Massillon w stanie Ohio, jak i drużynę Maybach Music Group Stalleya, który w ten weekend zagra w Katowicach i Gdańsku. Przyznam szczerze na samym początku - jestem gościem, którego zupełnie nie jara oeuvre wodza MMG, Ricka Rossa, z tego też powodu niestety kompletnie ignorowałem wszystko, co wychodziło ze stajni Maybacha - czy to składanki "Self Made", czy albumy tak dobrych przecież graczy jak Wale czy Stalley właśnie. Dopiero zachęta od znajomego skłoniła mnie do sprawdzenia, co też do powiedzenia na majku ma ten sympatyczny brodacz. 

dodano: 2013-07-18 17:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 3)

Kiedy w Świat poszło info, że Pacewon będzie kolejnym gościem na nadchodzącym album SoulPete'a wielu zareagowało - zajebiście, ten koleś co zrobił z Mr. Greenem kozacką płytę. Proste, zrobił, nie przeczę, ale Pacewon ma za sobą długą i bardzo ciekawą drogę o której często się dziś zapomina. Pochodzący z New Jersey MC już na początku lat 90. działał w grupie Outsidaz w której oprócz niego znajdowali się m.in. Rah Digga i Young Zee. Grupa była silnie skonektowana z Refugee Camp i na przeklasycznym "Score" znajdziecie ich udział w numerze "Cowboys". Później Pacewon rapował też na "Malpractice" Redmana.

Dziś jednak rok 1998, kiedy to Pacewon szykował się do premiery swojego album "Pacewon Affect" w Ruffhouse Records. Płyta nigdy się nie ukazała, ale został wyprodukowany przez Ski Beatza singiel w którym pojawia się inny ziomek rapera. Nie wiem czy kojarzycie... Eminem, czy coś takiego.

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2012-03-08 15:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 2)
Wielki powrót Ski Beatza i sposób w jaki zbudował wokół siebie grupę raperów regularnie nagrywających na jego bitach, to coś na co patrzy się ze sporym uznaniem. Jego muzyka ponownie znalazła się w obiegu, a jego autorska saga "24 Hour Karate School" wzbudza coraz większe zainteresowanie. Pierwsza część serii może trochę zawiodła, ale najnowsza - "Twilight" nadrabia wszystkie zaległości.

Nowy album Ski może zatrzeć złe wspomnienie i zastąpić je 35 minutami znakomitego hip-hopu do którego będzie chciało się wracać. Beatmakerski weteran ma tutaj świeżość jakiej nieraz brakuje debiutantom.

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Teledyski
dodano: 2011-07-01 16:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 0)
Niedawny album Ski Beatza "24 Hour Karate School" zdecydowanie rozczarował nasze oczekiwania związane z tą płytą, a jedyne co zapada z niego pamięć to fantastyczne "Scaling The Building". Niebawem ukaże się jednak druga część zatytułowana po prostu "24 Hour Karate School II".

Album jest promowany przez nowy teledysk przygotowany przez BluRoc.tv, a gościnnie pojawiają się w nim L.E.P. Bogus Boyz oraz Terri Walker. Jak to brzmi?

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2010-10-05 18:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 5)
Po tym co usłyszeliśmy na "Pilot Talk" Curren$yego, po producenckich dokonaniach Ski Beatza spodziewałem się sporo. Może nie tyle co po bitach z połowy i końcówki lat 90., ale uwierzyłem w wysoką formę weterana, który chce powrócić i utrzeć nosa producenckim newcomerom, którzy często spychają w cień ludzi, którzy błyszczeli na platynowych albumach z zeszłej dekady.

"24 Hour Karate School" to materiał, który ujrzał światło w innym kształcie niż chciał tego autor i w efekcie na płycie nie znalazły się kawałki, o których Dymitr pisał TUTAJ.

Tagi: