Pacewon

Pacewon

recenzja
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2015-01-12 17:10 przez: Marcin Natali (komentarze: 3)

Na wstępie od razu przyznam, że SoulPete’a kojarzyłem wcześniej, znałem pojedyncze produkcje i wiedziałem, że spodziewać się można klimatów twardo stąpających po zadymionych ulicach Motor City… ale to tyle. Nie znałem w całości jego projektów nagranych z rodzimymi MC’s znad Wisły, nie traktowałem „SoulRaw” jako przede wszystkim pokazu stylu gospodarza – w dużej mierze do sprawdzenia zmusiła mnie tracklista i featuringi. Dlaczego? Jako gość wychowany na amerykańskim rapie i wciąż słuchający przeważnie artystów zza Oceanu, widząc obok siebie takie ksywki jak Oddisee, Blu, Supastition, Smif N Wessun czy Hezekiah, wiedziałem, że nie mogę tego przegapić.

video
dodano: 2014-09-18 21:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

"Soul Raw" doczekało się kolejnego teledysku. Tym razem otrzymujemy street video do kawałka Pacewona zatytułowanego "Don't Think". Skreczami numer wzbogacił oczywiście DJ Ace.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2013-11-04 13:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 5)

"So(ul) Raw" jest oczekiwane z więcej niż jednego powodu. Z wielu. Po pierwsze tegoroczne dokonania producenta z Lublina sprawiają, że przeważnie nie ma co zbierać. Forma jest wielka, a o większości z najlepszych dokonań potrafi powiedzieć "to jeszcze nic". Nie ukrywał zbytnio, że "So(ul) Raw" jest projektem numer jeden. Kiedy docierały do nas kolejne informacje dotyczące tego materiału i fragmenty muzyki, jasne stawało się, że będzie niekiepsko. To już za długo, chciałoby się dostać to już, ale musimy poczekać. Start preorderu rusza w grudni, a wydacą jest EtRecs Póki co mamy dla was listę gości, która fanów undergroundowego hip hopu czymś z pewnością przyjemnie zaskoczy. Lista jest długa.

dodano: 2013-07-18 17:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 3)

Kiedy w Świat poszło info, że Pacewon będzie kolejnym gościem na nadchodzącym album SoulPete'a wielu zareagowało - zajebiście, ten koleś co zrobił z Mr. Greenem kozacką płytę. Proste, zrobił, nie przeczę, ale Pacewon ma za sobą długą i bardzo ciekawą drogę o której często się dziś zapomina. Pochodzący z New Jersey MC już na początku lat 90. działał w grupie Outsidaz w której oprócz niego znajdowali się m.in. Rah Digga i Young Zee. Grupa była silnie skonektowana z Refugee Camp i na przeklasycznym "Score" znajdziecie ich udział w numerze "Cowboys". Później Pacewon rapował też na "Malpractice" Redmana.

Dziś jednak rok 1998, kiedy to Pacewon szykował się do premiery swojego album "Pacewon Affect" w Ruffhouse Records. Płyta nigdy się nie ukazała, ale został wyprodukowany przez Ski Beatza singiel w którym pojawia się inny ziomek rapera. Nie wiem czy kojarzycie... Eminem, czy coś takiego.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Teledyski
dodano: 2011-06-16 15:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 4)
Pamiętacie pochodzący z 2008 roku materiał "The Only Colour That Matters Is Green"? Płyta, która zebrała mnóstwo pozytywnych opinii to kolaboracja producenta z New Jersey - Mr. Greena i reprezentanta składu Outsidaz - Pacewona. Panowie nie poprzestali na tym i już niebawem ukaże się kolejny wspólny album.

"The Only Number That Matters Is Won" tytułem nawiązuje do poprzednika. Możecie też sprawdzić czy nawiązuje stylistyką, bo mamy dla was teledysk zrealizowany do singlowego "Ever Since".