Hezekiah

Hezekiah

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2016-05-07 13:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 1)

Kanye West niedawno wydał swój album „Life of Pablo”, w środku którego ni stąd ni z owąd znalazła się czysta acapella. My producenci uwielbiamy takie niespodzianki. Wyzwanie podjęte! – napisał filadelfisjki producent/MC, biorąc na warsztat abstrakcyjny, egocentryczny track Kanye Westa i nadając mu ciepła oraz soulu. Rezultatem jest wyjątkowy banger, przywodzący na myśl produkcje Kanye z wczesnych lat 2000.

Zremiksowane przez Heza “I Love Kanye” znalazło się na jego najnowszym mixtejpie “Cure For The Common Soul vol. 3”, dostępnym do odsłuchu i pobrania za darmo. Gościnnie m.in. Immortal Technique, Wordsworth, Reef The Lost Cauze, Pumpkinhead (R.I.P.) czy Wordsworth z eMC.

dodano: 2015-08-03 20:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 2)

"Gdzie podziała się miłość?" - pyta reprezentujący Philly producent/MC Hezekiah w swoim ostatnim singlu, promującym  tegoroczny album "Dreams Don't Chase Themselves". "Love Is Gone" to jednak nie tradycyjny love song, a numer skierowany do H.E.R., aka hip-hopu. Oparty na soulowym wokalnym samplu, wzbogacony żywą, jazzową sekcją dętą podkład rozbrzmiewa aż miło, a sympatyczny Hez robi to co potrafi najlepiej, łącząc szczerze, rozkminkowe wersy z humorystycznymi linijkami pokroju I ain't impressed with no dudes wearing dresses, or none of y'all using dollar signs for 's'. 

Tagi:
dodano: 2015-04-12 14:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Pochodzący z Filadelfii raper/producent/wokalista Hezekiah na początku lutego wypuścił swój długo oczekiwany, czwarty solowy album, zatytułowany "Dreams Don't Chase Themselves". Artysta pracował nad nim przez kilka lat, zapowiadając materiał też podczas naszego wideowywiadu z nim z Hip Hop Kempu 2014. Niezwykle kreatywny i wszechstronnie utalentowany Hez po raz kolejny udowadnia, że nie wypadł z formy, a na scenie nie ma wielu, którzy potrafią tyle, co on. W rozwinięciu teledysk do świetnego "Let's Network", jak i odsłuch "Dreams Don't Chase Themselves".

Tagi:
recenzja
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2015-01-12 17:10 przez: Marcin Natali (komentarze: 3)

Na wstępie od razu przyznam, że SoulPete’a kojarzyłem wcześniej, znałem pojedyncze produkcje i wiedziałem, że spodziewać się można klimatów twardo stąpających po zadymionych ulicach Motor City… ale to tyle. Nie znałem w całości jego projektów nagranych z rodzimymi MC’s znad Wisły, nie traktowałem „SoulRaw” jako przede wszystkim pokazu stylu gospodarza – w dużej mierze do sprawdzenia zmusiła mnie tracklista i featuringi. Dlaczego? Jako gość wychowany na amerykańskim rapie i wciąż słuchający przeważnie artystów zza Oceanu, widząc obok siebie takie ksywki jak Oddisee, Blu, Supastition, Smif N Wessun czy Hezekiah, wiedziałem, że nie mogę tego przegapić.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap
dodano: 2014-09-20 12:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

PJ (Pietja) to producent ze składu DWS z Lublina, mieszkający na stałe w UK. Jego najnowszy materiał "Undercover" zawiera 9 najlepszych bitów wyselekcjonowanych z ponad 100. Na płycie udzielają się rewelacyjni goście: Ruste Juxx, Rock (Heltah Skeltah), Verbal Kent (Ugly Heroes), Lord Lhus, Hezekiah, Main Flow (Mood), ill Tone (Blacktivity), Kodac aka M80, Kal Sereousz, Dj Absurd oraz jeden gość z Polski - Dj Flip. Za mix/master odpowiada Marek Dulewicz z Embryo Nagrania.

dodano: 2014-08-30 16:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 3)

Hip Hop Kemp 2014 już za nami, tłumaczenia 10 zagranicznych wywiadów, jakie udało nam się przeprowadzić w tym roku, już ruszyły, ale zanim zaczniemy publikować nowe materiały, postanowiliśmy puścić wreszcie w świat zeszłoroczne, niepublikowane do tej pory rozmowy. Wcześniej w tym miesiącu ukazał się nasz półgodzinny wywiad z Mursem, w kolejce już czeka RA The Rugged Man, a teraz mamy dla was wideowywiad z Hezekiah.

Filadelfijski raper/producent/wokalista Hezekiah debiutancką płytę "Hurry Up and Wait" wydał już prawie 10 lat temu, w 2005 roku, ale wiele osób w Polsce zwróciło uwagę na artystę dopiero przy okazji jego współpracy z Soulpete'm i teledysku do singlowego "Dead Or Alive" z "Soul Raw". W rozmowie z nami Hez opowiedział m.in. o swoich początkach jako producent, o tym, czemu jego debiut "Hurry Up & Wait" ukazał się "przez przypadek", o inspiracji Michalem Jacksonem i Rickiem Jamesem, samplowaniu stand-upu Chrisa Rocka czy o swoich planach nadania muzyce trap "duszy" i stworzenia brzmienia "soulful trap music". Artysta zdradził też, kogo ze swoich wieloletnich współpracowników spotkał twarzą w twarz po raz pierwszy na zeszłorocznym Kempie, nad jakimi projektami teraz pracuje i kogo będziemy mogli usłyszeć na jego płycie producenckiej.

Tagi:
video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2014-07-21 19:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Hezekiah Can I Live [OFFICIAL VIDEO]

Filadelfijski raper/producent/wokalista Hezekiah debiutancką płytę "Hurry Up and Wait" wydał już prawie 10 lat temu, w 2005 roku, ale wiele osób w Polsce zwróciło pewnie uwagę na artystę dopiero przy okazji jego współpracy z naszym rodakiem Soul Pete'm i teledysku do singlowego "Dead Or Alive" z "Soul Raw". Obecnie Hez pracuje nad nowym albumem "Dreams Don't Chase Themselves", a my dostajemy drugi po "Hologram Dreams" singiel promujący wydawnictwo. Póki co, sprawdzajcie "Can I Live" i wypatrujcie naszego wideowywiadu z Hezekiah, który ukaże się już w najbliższym czasie.

Tagi:
video dnia
dodano: 2014-04-15 14:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 7)

Soulpete - Dead Or Alive ft. Hezekiah & DJ Ace

Dlaczego: Widząc jak w muzyce rozpadają się fizyczne granice można się szczerze uśmiechnąć - tak jak wczoraj mocno zajarał mnie fakt, że HipHopDX wspomniał o naszym wywiadzie z 50 Centem, tak wrażenie robi lista światowych gości, którzy pojawią się na nadchodzącej płycie SoulPete'a... Blu, Guilty Simpson, Hezekiah, Oddisee, Pacewon, Supastition czy też legendarne Smif-N-Wessun położyli swoje zwrotki na bitach lubelskiego producenta, co złożyło się na "Soul Raw", nowy album Pete'a. Pierwszym singlem jest numer z udziałem Hezekiah, do którego video nakręcono m.in. na Hip Hop Kempie 2013, a poniżej mamy dla Was porcję szczegółów, włącznie z tracklistą i preorderem.

video
dodano: 2014-03-29 12:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Hezekiah "Hologram Dreams" (feat. Range Da Messenga) - Official Music Video

Pochodzący z Filadelfii raper/producent/wokalista Hezekiah w zeszłym roku gościł na hradeckiej ziemi przy okazji Hip Hop Kempu, a teraz przygotowuje swój najnowszy projekt celnie zatytułowany "Dreams Don't Chase Themselves". W pierwszym singlu promującym wydawnictwo wsparł go jego kompan, soulowy wokalsita Range Da Messenga, którego uważnie śledzący soulowe posty na Popkillerze powinni już kojarzyć z kozackiej epki "Battle Cry" duetu. Let the choir sing.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2013-11-04 13:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 5)

"So(ul) Raw" jest oczekiwane z więcej niż jednego powodu. Z wielu. Po pierwsze tegoroczne dokonania producenta z Lublina sprawiają, że przeważnie nie ma co zbierać. Forma jest wielka, a o większości z najlepszych dokonań potrafi powiedzieć "to jeszcze nic". Nie ukrywał zbytnio, że "So(ul) Raw" jest projektem numer jeden. Kiedy docierały do nas kolejne informacje dotyczące tego materiału i fragmenty muzyki, jasne stawało się, że będzie niekiepsko. To już za długo, chciałoby się dostać to już, ale musimy poczekać. Start preorderu rusza w grudni, a wydacą jest EtRecs Póki co mamy dla was listę gości, która fanów undergroundowego hip hopu czymś z pewnością przyjemnie zaskoczy. Lista jest długa.

dodano: 2013-06-16 17:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 5)

Range Da Messenga to niezmiernie utalentowany wokalista soulowy, wywodzący się z Wirginii. W 2010 r. przeprowadził się do Filadelfii, gdzie zwrócił na siebie uwagę uznanego producenta i rapera Hezekiah, mającego na koncie współpracę m.in. z takimi artystami jak The Roots, Talib Kweli, Freeway, Bilal, Musiq Soulchild, Blu i Bahamadia. W zeszłym roku Range'a można było też usłyszeć w dwóch kawałkach na drugim solowym LP Wordswortha "The Photo Album".

"Battle Cry EP" to debiutancki projekt piosenkarza, potwierdzający, że mamy do czynienia z talentem dużego pokroju. Gościnnie m.in. Wordsworth, Eternia i Hasan Salaam. Odsłuch całości, jak i klip do "Gone" z tej EPki w rozwinięciu.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2013-04-16 15:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Mający na koncie wyprodukowany w całości przez Oddisee album "Everything Changed Nothing" z 2010 roku kalifornijski MC Trek Life uderza z najnowszym LP "Hometown Foreigner".

Tym razem za warstwę muzyczną odpowiada młody producent Duke Westlake, a gościnnie za mikrofonem rapera wsparli m.in. Oddisee, yU, Bishop Lamont, Hezekiah i Hardwerk.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2013-02-16 19:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 7)

Po sukcesie zeszłorocznego "SoSoulSynergy EP" lubelski producet nabrał wiatru w żagle. Niebawem światło dzienne ujrzy jego nowy projekt zatytułowany "So(ul) Raw", a jego obsada pokazuje, że chcieć to móc. Pamiętam jak kilka lat temu wymienialiśmy się informacjami na temat Supastition, dziś Supa nagrywa numery na bitach SoulPete'a! Oprócz niego na materiale znajdą się m.in. Blu, autor znakomitego "Hurry Up & Wait" Hezekiah czy członek Lightheaded - Othello. W rozwinięciu znajdziecie promomix materiału. Z tych, których nie słychać w "Raw Snippetach" na materiale usłyszymy m.in. Guilty Simpsona czy Theory Hazit.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Teledyski
dodano: 2012-10-25 14:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 2)

Mirror Mirror

"Mirror Mirror" to już drugi teledysk promujący tegoroczny solowy album członka eMC Wordswortha pt. "The Photo Album". Klasycznie, eastcoastowo brzmiąca, klimatyczna produkcja spod ręki Hezekiah stanowi dobre tło dla gierek słownych w stylu, do którego Words zdążył nas już przyzwyczaić.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2011-05-18 15:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 6)
Z dużymi nadziejami wypatruję tego co Blu ma zamiar zrobić ze swoim nowym albumem zatytułowanym "No York". To pierwszy album Kalifornijczyka, który ukaże się nakładem mainstreamowej wytwórni - dokładniej Sire Records/Warner Bros. Jak się okazuje jeszcze przed premierą albumu Blu chciałby uraczyć nas zdrową porcją swojej muzyki.

Już dziś możecie zupełnie za darmo pobrać 11 nowych numerów, które tworzą album zatytułowany "Jesus". Za ich produkcję odpowiadają takie kocury jak Alchemist, Madlib, 9th Wonder czy Hezekiah.