Bishop Lamont

Bishop Lamont

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2016-07-23 17:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 0)

Dokładnie tak, to nie jest żaden fake - po ponad 10-ciu latach jakie minęły od pierwszych szumnych zapowiedzi tego krążka nareszcie poznaliśmy datę premiery wyczekiwanego przez ostatnią dekadę debiutanckiego albumu Bishop Lamonta. "The Reformation" oficjalnie zadebiutuje w sklepach już 26 sierpnia!

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2016-06-11 11:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 0)

The wait is over! Po wielu latach oczekiwań wygląda na to, że jesteśmy na ostatniej prostej do premiery "The Reformation", a przeddzień startu pre-orderów Bishop Lamont wypuszcza przesiąknięty mocno politycznie singiel "Un-American" na bicie Paula Cabbina, z gościnnym udziałem Ryu i Apathy z Demigodz. Czy warto było na ten album tyle czekać? Przekonajcie się sprawdzając przedsmak w rozwinięciu.

dodano: 2015-12-05 18:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 27)

Minęło kilkanaście lat od kiedy West Coast rap zszedł z piedestału jaki zajmował do drugiej połowy lat 90-tych. Wymykający się z rąk konflikt East/West zakończony morderstwami Tupaca Shakur'a oraz Biggie Smalls'a i gwałtowny upadek wytwórni Death Row Records sprawiły, że przemysł muzyczny zaczął się odwracać plecami od kalifornijskiego gangsta rapu, który popadł wraz ze swoimi reprezentantami w niełaskę na wiele lat. Tendencja ta utrzymywała się również przez większą część ubiegłej dekady, kiedy to większość raperów z zachodniego wybrzeża zmuszona była wydawać swoje nowe projekty własnym sumptem i praktycznie nikt z wyjątkiem Game'a nie liznął fejmu na mainstream'owym poziomie...

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2015-10-01 17:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 0)

Bishop Lamont opublikował właśnie nowy singiel zapowiadający długo wyczekiwane "The Reformation". Raper zakończył mastering płyty, która czeka już na publikację a obecnie ruszył w trasę koncertową po Europie u boku Xzibit'a jako support "Loos Canon Tour". Wyprodukowany przez DJ Khalil'a utwór "Shoot 'Em Up" miał się pierwotnie znaleźć na tracklisćie "The Reformation", ale artysta w podziękowaniu za cierpliwość fanów postanowił wrzucić go do darmowego odsłuchu. Sprawdźcie ten numer w rozwinięciu.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2014-10-18 14:00 przez: Mateusz Marcola (komentarze: 2)

Za mikrofonem: Ras Kass, Royce Da 5'9'', Xzibit i Bishop Lamont. Za producenckimi sterami: Apollo Brown. Powiedzieć, że to doborowe towarzystwo, to nic nie powiedzieć. Ras Kass i Apollo Brown przygotowują się do wydania wspólnego albumu "Blasphemy", a jeżeli całość będzie brzmiała tak, jak "Giraffe Pussy" - odsłuch poniżej - to jest na co czekać. 

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2014-09-27 12:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 1)

Pisałem ostatnio, że Bishop Lamont ukończył (podobno) prace nad "The Reformation". Pisałem również, że album ma się ukazać pod koniec roku (podobno) a raper obiecał do tego czasu dawać nam za darmo kawałki, które do tej pory leżały zbierając kurz w szufladzie. Jak obiecał tak uczynił i oto mamy drugi "drop" ze skarbca Lamonta a jest nim numer "Weirdo Girlz" ze znakomitą obsadą - Jelly Roll na bicie, Suga Free na "ficie". Sprawdzać!

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2014-09-12 13:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 1)

Wygląda na to, że siedmioletni okres oczekiwania na debiutancki album Bishop Lamonta dobiega wreszcie końca. Raper ogłosił za pośrednictwem swojego konta na Facebooku, że płyta "The Reformation" została ukończona i jest gotowa do wydania.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2014-07-28 12:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 1)

Ile to już lat czekamy na słynną "Reformację" Bishop Lamonta? Były już tony zapowiedzi, kilka singli i teledysków a albumu jak nie było, tak nie ma. Teraz dostajemy kolejny singiel, reklamowany jako pierwszy(co się stało z poprzednimi?) z mającego się ukazać pod koniec tego roku(sic!) krążka - "Bruce Lee Music", będący hołdem dla legendy sztuk walki i kina akcji numer, do którego swoje trzy grosze w postaci skreczy dorzucił DJ Revolution.

video dnia
dodano: 2014-05-16 14:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 1)

Dlaczego: DJ Quik is in the motherfuckin' house! Jedyny i niepowtarzalny multiinstrumentalista z Compton powraca z nowym singlem "Trapped On The Track", nagranym przy pomocy swojego syna - Davida Blake'a Jr. oraz byłego reprezentanta Aftermath, Bishop Lamonta. Nie wiadomo jeszcze czy ów numer zwiastuje nam jakiś nadchodzący projekt (mówiło się m.in. o pracach nad Blaqkout 2!), ale twórczość tego Pana sprawdza się niezależnie od okoliczności.. łapcie więc świeży utwór spod ręki Quiksty razem z teledyskiem, który wyreżyserował Rillah. 

dodano: 2014-01-01 14:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 1)

Minęły prawie 4 lata odkąd Bishop Lamont opuścił szeregi Aftermath, stając się wolnym strzelcem. W tym czasie raper, który jeszcze parę lat wstecz był określany mianem "West Coast Next Big Thing", zaliczył spory regres popularności i został skutecznie odsunięty w cień m.in. przez olbrzymi sukces Kendricka Lamara i całej ekipy TDE, która obecnie wiedzie prym na zachodnim wybrzeżu.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2013-09-19 12:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 3)

Po trzech latach, jakie minęły od odejścia Bishop Lamonta z Aftermath, rapowy światek ciągle wygląda jego debiutanckiego albumu. Data premiery "The Reformation" jest nadal nieznana, ale raper co jakiś czas puszcza w obieg nowe numery, mające podtrzymywać zainteresowanie twórczością rapera z Carson. Skutek jest różny, ale najnowszy utwór artysty pt. "Full Circle" powinien wywołać spory hype - chociażby z uwagi na producenta kawałka, a jest nim sam Mel-Man!

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2013-07-18 12:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 1)

Ciężko uwierzyć jak wielki spadek zainteresowania swoją twórczością w ostatnich dwóch latach zaliczył Bishop Lamont. Od czasu rozstania z wytwórnią Aftermath, typowany jeszcze niedawno na "zbawiciela zachodu" raper z Carson wrócił do punktu wyjścia, czyli do głębokiego undergroundu... Nie przeszkadza mu to jednak w wypuszczaniu nowych numerów.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, Premiery
dodano: 2013-07-03 14:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 0)

Oczekiwanie na "Revolutionary Cocktail" przeciągało się, a single zaostrzały apetyt. Materiał można już zamawiać w wersji fizycznej z oficjalnej strony rapera (TUTAJ), a na stronie DJ Booth pojawił się odsłuch. Jeśli macie zamiar sprawdzić sobie materiał przed zakupem lepiej się pospieszyć, bo stream jest tylko tymczasowy i nie za bardzo wiadomo, kiedy zniknie.

Gościnnie na materiale pojawiają się m.in. Bishop Lamon, J. NIC$ i Rapper Big Pooh, a produkcją zajęli się Numonics, Lee Bannon czy Moss.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2013-04-16 15:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Mający na koncie wyprodukowany w całości przez Oddisee album "Everything Changed Nothing" z 2010 roku kalifornijski MC Trek Life uderza z najnowszym LP "Hometown Foreigner".

Tym razem za warstwę muzyczną odpowiada młody producent Duke Westlake, a gościnnie za mikrofonem rapera wsparli m.in. Oddisee, yU, Bishop Lamont, Hezekiah i Hardwerk.

Strony