Clyde Carson

Clyde Carson

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2016-01-07 13:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 0)

Dwa najbardziej zmarnowane talenty w historii Bay Area łączą swoje siły w najnowszym singlu "Bad Boy", zapowiadając nowy album Ya Boy'a będący follow-up'em do wydanego w lipcu "Rich Rocka II". Pre-ordery mają wystartować już w połowie miesiąca, premiera całego materiału zapowiadana jest na 29 stycznia. Numer do sprawdzenia w załączniku.

dodano: 2015-12-05 18:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 27)

Minęło kilkanaście lat od kiedy West Coast rap zszedł z piedestału jaki zajmował do drugiej połowy lat 90-tych. Wymykający się z rąk konflikt East/West zakończony morderstwami Tupaca Shakur'a oraz Biggie Smalls'a i gwałtowny upadek wytwórni Death Row Records sprawiły, że przemysł muzyczny zaczął się odwracać plecami od kalifornijskiego gangsta rapu, który popadł wraz ze swoimi reprezentantami w niełaskę na wiele lat. Tendencja ta utrzymywała się również przez większą część ubiegłej dekady, kiedy to większość raperów z zachodniego wybrzeża zmuszona była wydawać swoje nowe projekty własnym sumptem i praktycznie nikt z wyjątkiem Game'a nie liznął fejmu na mainstream'owym poziomie...

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2014-11-29 12:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 0)

Fly Commons - Nothing New ft. Clyde Carson, Locksmith (Prod. by Fly Commons)

Dwóch moich ulubionych reprezentantów Bay Area z ubiegłej dekady łączy swoje siły we wspólnym kawałku "Nothing New", promującym nadchodzący album producencki Fly Commonsa. Płyta "Greyscale" ukaże się na rynku 16 grudnia a oprócz Locksmitha i Clyde Carsona pojawi się na niej m.in. Traxamillion. Brzmi ciekawie.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, Ot tak
dodano: 2014-08-03 15:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 8)

W dzisiejszym odcinku "Ot tak" cofniemy się parę lat wstecz, do roku 2008. Wtedy to pewnemu młodemu raperowi z Bay Area wróżono mainstreamowy sukces na miarę dzisiejszych osiągnięć Kendricka Lamara. Nazywał się on Clyde Carson, należał do ekipy Black Wall Street i był wówczas protegowanym najgorętszego kalifornijskiego artysty ubiegłej dekady - Game'a. Jego debiutancki krążek "Theatre Music" był szumnie zapowiadany od czerwca 2007 roku i czekali na niego wszyscy fani zachodniego wybrzeża, od Oakland aż po najdalej wysunięte zakątki południowej Kalifornii.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2013-11-01 17:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 1)

Po latach oczekiwań, niezliczonych zapowiedziach i niekończących się opóźnieniach, Ya Boy - znany teraz jako Rich Rocka, zamierza w końcu wypuścić na rynek nowy krążek.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2013-10-24 15:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 2)

Po słabiutkiej taśmie "Something To Speak About", która bardzo rozczarowała swoją zawartością, Clyde Carson powraca z nowym numerem, tym razem biorąc do pomocy innego młodego gniewnego Kalifornii i reprezentanta TDE - Jay Rocka, z którym połączył siły na wyprodukowanym przez League Of Starz najnowszym singlu "In The Hood", promującym ich mixtape "LOS.FM" Sprawdźcie ten kawałek w rozwinięciu.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2013-06-04 12:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 1)

Przyznam szczerze, że nie rozumiem jakimi motywami kieruje się Clyde Carson prowadząc swoją muzyczną karierę w tak nonszalancki sposób. Jeden z najzdolniejszych raperów młodego pokolenia od 2008 roku sukcesywnie rozmienia swój buzz na drobne z niewiadomych powodów. Ubiegłoroczny mixtape "Something To Speak About" rozczarował równie mocno, jak ciągły brak pełnoprawnego albumu w dyskografii utalentowanego reprezentanta Bay Area.

video
dodano: 2013-06-02 14:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Bobby Brackins - Big Body ft. Clyde Carson, TY$

"Młody Too $hort" pomyślałem, gdy pierwszy raz usłyszałem kalifornijczyka Bobby'ego Brackinsa, bodajże przy okazji wwiercającego się w głowę singla "Lesbian". Nietypowy wysoki głos, proste flow i hustlerskie teksty, kręcące się nieustannie wokół kobiet. Ostatnio o młodym MC z Oakland trochę ucichło, ale po featuringu na hitowym "I Hit It First" Ray J'a atakuje nowym klipem z udziałem Clyde'a Carsona i Ty Dolla $igna, wcześniej znanego jako Ty$. A odpalając klip widzimy powitanie autorstwa... Too $horta.

video
dodano: 2013-05-22 12:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Go Gettas - Cali Nights ft. Clyde Carson (Official Music Video)

Nie wiem jak Wy, ale ja wszystkie westcoastowe numery z "Cali" w tytule sprawdzam w ciemno. I zazwyczaj jest czego posłuchać, podobnie w tym wypadku. Ekipa Go Gettas i znany Wam już z naszych łamów Clyde Carson wysmażyli całkiem przyjemny lajtowy letniaczek.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2012-11-23 17:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 3)

Pierwotnie zapowiadany na kwiecień ubiegłego roku mixtape "Something To Speak About" ujrzał wreszcie światło dzienne w miniony wtorek. Niestety, materiał jest sporym rozczarowaniem dla wszystkich sympatyków rapera z Oakland. Tylko 10 numerów, w tym brak tytułowego utworu z gościnnym udziałem Game'a - to zdecydowanie zbyt mało, jak na tak długi czas oczekiwania. Ja się pytam: Co z tym debiutanckim albumem Panie Carson?

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2011-05-01 15:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 0)


Reprezentant Oakland opublikował właśnie nowy utwór z zapowiedzianego street albumu "Something To Speak About", który ma się ukazać już w tym miesiącu!