Reks

Reks

kategorie:
dodano: 2024-06-22 14:27 przez: Miłosz Kiełb (komentarze: 0)

Wielki dzień dla Grekka nadszedł. Jego drugi album producencki ujrzał dziś światło dzienne. "Art of fatness", które przedpremierowo promowały single "AJZ" z udziałem WCK, i "Hurt", nagrane z iNTeLLem, w całości wylądowało w sieci. Materiał liczy łącznie 14 pozycji. Na trackliście znalazły się, m.in. numery z Keithem Murray’em, Reksem i A-F-R-O, które wzbudzały największe zainteresowanie słuchaczy.

Źródło:blenderrap

dodano: 2024-03-17 19:12 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 3)

Mamy niedzielę, więc to dobry czas na podsumowanie najważniejszych premier, jakie pojawiły się w przeciągu ostatnich dwóch tygodni. Jest ich całkiem sporo.

kategorie:
dodano: 2024-03-17 13:52 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 0)

Wspólny album Reksa i KarlitoDaKid.

Tracklista:

01. I Am Not Your Negro
02. We The Gods feat. Sadat X & Wise Intelligent
03. De La Soul
04. Heavy is the Crown feat. Skyzoo
05. Sniffin & Puffin
06. Good Girls Dont Deserve Bad Guys
07. Colorless Skies
08. Dark Ages

kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2023-11-06 14:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

15 lat temu ukazał się album Reksa "Grey Hairs", który namieszał wtedy mocno w środowisku niezależnego hip-hopu, szczególnie za sprawą świetnego singla "Say Goodnight" wyprodukowanego przez DJ-a Premiera. Mimo że taki rap zawsze trafiał do oddanego słuchacza-kolekcjonera to płyta nigdy nie pojawiła się na winylu. W tym roku zmieni się to i to za sprawą polskiej wytwórni.

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, Koncerty, News
dodano: 2019-02-10 17:33 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Reks polubił Polskę a Polska jego - raper kolejny raz odwiedzi nasz kraj i już dziś rozpoczyna kilkudniową trasę wraz z ekipą Boom Bap Army! W jej ramach będziemy świadkami nagrania LIVE EP wraz z żywym bandem...

Tagi:
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, Koncerty, News
dodano: 2019-02-03 17:10 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 2)

Spragnieni porządnego boom-bapowego uderzenia? Dobre wieści - już za tydzień, 10 lutego, w Krakowie ładunek takiegoż wraz z Bombing Rap Attack zapewnią nie byle jacy goście - jedna z najjaśniejszych gwiazd undergroundu Reks oraz kolektyw - nomen omen - Boom Bap Army!

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2018-10-27 14:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Kolejna soczysta polsko-amerykańska produkcja! Na kanale Soraw Records pojawił się singiel wraz z teledyskiem „Knowledge”, który zwiastuje producencki album duetu Psychopads. Gościnnie w kawałku pojawili się Kuba Knap i weteran niezależnej sceny zza Oceanu - Reks. Za czarno-biały teledysk zrealizowany w formie street video odpowiedzialny jest Radosław Rutkowski.

dodano: 2017-01-29 18:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 1)

We wrześniu zeszłego roku REKS puścił w świat swój dziesiąty solowy album, dwupłytowe monstrum o nazwie "The Greatest X", na którym gościnnie wsparli go m.in. Black Milk, Apollo Brown, Evidence, Statik Selektah czy Large Professor. Nam udało się złapać reprezentującego Lawrence, Massachussets weterana niezależnej sceny jeszcze przed wydaniem tego długo zapowiadanego krążka, przy okazji jego wizyty w Warszawie.

W trakcie 25-minutowej rozmowy Rhythm Eternal King Supreme opowiedział nam m.in. o byciu "The Greatest Unknown", konceptualnym albumie "Eyes Watching God" i znaczeniu motywu diabła i Boga, istocie współczesnej rewolucji i potędze muzyki z przekazem, czy o współpracy z Apollo Brownem i Ś.P. Seanem Pricem. Wspomniał też swoje skromne początki i wkraczanie na scenę w 2001 r. debiutem "Along Came The Chosen", zdradził kulisy powstania numeru w duecie z legendarnym AZ, a także jak czuł się widząc sukces i słysząc zwrotki swojego znajomego Jona Connora na "Compton" Dr. Dre... Nie zabrakło też pytań zaskakujących dla samego REKSa, który w pewnym momencie porównał mnie nawet do... Nardwuara.

Tagi:
dodano: 2016-10-16 12:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

W zeszłym miesiącu światło dzienne ujrzał długo zapowiadany, dwupłytowy album dobrze znanego polskim fanom REKSa "The Greatest X". Na dziewiątym w karierze rapera z Lawrence w Massachussetts krążku gościnnie wsparli go m.in. R.A. The Rugged Man czy wymienieni powyżej weterani niezależnej sceny z Los Angeles, Filadelfii i Detroit.

Bity podrzucili natomiast m.in. Black Milk, Apollo Brown Large Professor czy Statik Selektah. Sprawdzajcie znakomicie obsadzony singiel w rozwinięciu i czekajcie na nasz videowywiad z REKSem - już w przyszłym miesiącu.

video dnia
dodano: 2016-07-28 09:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Reks X Mekal - City Cat (prod. Oer) (Official Video)

Dlaczego: Kooperacja na linii Boston-Gdańsk-Bydgoszcz i słoneczny miejski banger w klasycznym stylu. Porcja pozytywnej energii na dzień dobry.

Tagi:
video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2016-01-13 09:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 2)

"It doesn't live in me" to drugi singiel zapowiadający solową płytę łódzkiego rapera Klasika. W numerze pojawia się gość zza oceanu - Reks. Rhythmatic Eternal King Supreme ma na swoim koncie kilka doskonałych albumów i do tej pory współpracował z takimi artystami jak: DJ Premier, Statik Selektah,Pete Rock, The Alchemist,Hi-Tek, Termanology, Lil Fame, Styles P czy Freeway. Utwór swoimi popisami wzbogacił również DJ Cider. Za brzmienie albumu odpowiada warszawski producent Luxon.

Tagi:
wydarzenie
kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Konkursy
dodano: 2015-12-08 01:42 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Reks czyli Rhythmatic Eternal King Supreme to weteran bostońskiego podziemia i jeden z najbardziej charyzmatycznych MC na niezależnej scenie, doskonale znany dzięki swojej współpracy z DJ-em Premierem czy Statik Selektah i takim hitom jak "Say Goodnight" czy "25th Hour". Mocny, charakterystyczny wokal, pewne twarde flow i stricte hip-hopowy mindstate, przywołujący na myśl złotą erę rapu - wszystko to sprawia, że tego gościa naprawdę warto zobaczyć na żywo. Wiedzą to wszyscy, którzy byli już na jego koncertach w Polsce czy na Hip Hop Kempie.

W czwartek Reks pojawi się w Stolicy, a my postanowiliśmy z tej okazji dać szansę "młodym gniewnym" (choć nie tylko!) mamy szybki konkurs dla wszystkich raperów, chętnych zaprezentować swoje umiejętności przed gwiazdą wieczoru!

Tagi:
wydarzenie
dodano: 2015-12-01 14:16 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Popkiller.pl i Hiphopheadz.pl prezentują swoisty mikołajkowy prezent dla wszystkich fanów klasycznego charakternego rapu i mocnego uderzenia w starym dobrym stylu - Reks na żywo na scenie warszawskiego niePowiem!

Reks - Rhythmatic Eternal King Supreme, weteran bostońskiego podziemia i jeden z najbardziej charyzmatycznych MC na niezależnej scenie, doskonale znany dzięki swojej współpracy z DJ-em Premierem czy Statik Selektah i takim hitom jak "Say Goodnight" czy "25th Hour". Reprezentant ShowOff nie zwalnia tempa i w ubiegłym roku wypuścił swój kolejny krążek, "Eyes Watching God", na którym wspierają go Termanology, N.O.R.E., Fredro Starr czy Saigon. W Warszawie gościliśmy go ostatnio ponad 3 lata temu - najwyższa pora na ponowną wizytę!

Tagi:
wydarzenie
dodano: 2015-02-05 20:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Takie combo trafi chyba w gust każdego fana klasycznych eastcoastowych brzmień - Termanology, Edo G, Reks i Akrobatik czyli mocna reprezentacja sceny bostońskiej jeszcze w tym miesiącu zawitają do Polski! I to nie na jeden a na aż trzy koncerty...

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2015-01-16 14:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Cała czwórka wymienionych w tytule MC jakoś ma do nas po drodze - byli w Polsce niejednokrotnie, a Term i Reks wracają w lutym. Teraz łączą siły w nowym singlu z albumu Termanology'ego zatytułowanego "Shut Up And Rap", który ukazał się w grudniu.

Strony