Yu

Yu

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2015-03-25 15:00 przez: Jakub Goliński (komentarze: 0)

Światło dzienne ujrzała "Persona" - album sygnowany przez Mello Music Group. Na tę kompilację złozyli się zarówno aktywni reprezentaci tego label'u jak i goście będący w jego szerokich kręgach znajomości.

W efekcie mamy aż 16 numerów z czystą dawką rapu w jego klasycznym wydaniu. Na mic'u? Oddisee, Phonte, yU, Nottz, Apollo Brown, Ras Kass, Rapper Big Pooh, Oh No, Kool Keith, Masta Ace... to tylko część z udzielających się w projekcie raperów.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2015-01-14 13:00 przez: Jakub Goliński (komentarze: 0)

Wytwórnia Mello Music Group na marzec szykuje płytę "Persona". Stworzyli ją reprezentanci tego labelu oraz grono raperów i producentów będących w jej kręgach. Pierwszym singlem zwiastującym kompilację jest otwierający ją numer "Requiem" z udziałem Phonte i Oddisee, który stworzył również bit. Wokal dograła do kawałka Tamisha Waden.

Po pierwszym singlu i opisie projektu możemy spodziewać się mocno zaangażowanego społecznie projektu. Lista gości również zapowiada bogatą lirycznie płytę. Ras Kass, Open Mike Eagle, Rapper Big Pooh, Masta Ace, Gift Of Gab... to tylko część z raperów, którzy dograli swoje zwrotki. O bity też nie musimy się obawiać. Te dostarczyli między innymi: Apollo Brown, Oh No czy Exile.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2014-12-31 14:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 2)

W tym roku oprócz niespodziewanych premier pierwszego od 14 lat krążka D'Angelo czy pokrytego już złotem trzeciego LP J. Cole'a doczekaliśmy się drugiego albumu trzygłowej hydry z Waszyngtonu. Dowodzony przez kapitalnego producenta i MC Oddisee kolektyw Diamond District, składający się też ze świetnych MC's Uptown XO i yU w październiku puścił w świat długo wyczekiwany follow up do niesamowitego "In The Ruff" z 2009 roku.

Tuż przed Świętami do Sieci trafił natomiast cały album "March on Washington" (odsłuch oryginalnej wersji), zremixowany ekskluzywnie przez takich wyjadaczy jak Large Pro, Diamond D, Black Milk czy Nottz. Oprócz nich usłyszymy tu remixy autorstwa m.in. Apollo Browna, 14KT, Oh No i Doppelgangaz. Odsłuch całego projektu w rozwinięciu.

kategorie:
dodano: 2014-12-28 17:22 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Drugi krążek waszyngtońskiego trio w składzie Oddisee, Uptown XO i yU w odświeżonej wersji, zawierający ekskluzywne remixy autorstwa m.in. Large Pro, Black Milka, Diamonda D, Nottza, Apollo Browna, 14KT, Oh No czy Doppelgangaz.

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2014-11-24 14:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Diamond District (Oddisee, XO, yU) - A Part Of It All | Official Video

Waszyngtoński trzygłowy potwór znów atakuje. Jeśli przegapiliście niedawną premierę drugiego krążka Diamond District "March on Washington" to nie martwcie się - Oddisee, Uptown XO i yU nie dadzą o sobie tak łatwo zapomnieć. Teraz mamy dla was drugi po "First Step", niezmiernie świeży klip promujący wydawnictwo - "A Part of It All".

video
dodano: 2014-10-12 12:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 1)

Diamond District - First Step | yU, Oddisee, Uptown XO

Długo oczekiwany drugi album ekipy Diamond District w składzie Oddisee, Uptown X.O. i yU zbliża się wielkimi krokami, ale zanim dostaniemy całość 14 października to sprawdzajcie oficjalny teledysk do głównego singla promującego "March on Washington" - "First Step". Dodatkowo w rozwinięciu drugi track zapowiadający krążek mocarnego tria - "Lost Cause".

kategorie:
dodano: 2014-08-26 22:37 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 0)

Nowy album tercetu Oddisee - Uptown XO - yU, następca znakomitego albumu "In The Ruff" z 2009 roku. "March on Washington" ukaże się 14 października nakładem Mello Music Group.

 

 

Tracklista: 

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Ot tak, Recenzje
dodano: 2013-10-05 17:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 5)

Osobiście uważam ten materiał za klasyczny, od 2009 roku wracam do niego regularnie, a zajawka nie maleje, o ile się nie zwiększa. Natknąłem się na niego przypadkowo, kiedy na którymś z amerykańskich portali ktoś obsypał go komplementami, a okładka wydała mi się intrygująca. Znałem już Oddisee, ale nie byłem jeszcze tak pewien jego umiejętności i możliwości jak jestem teraz - po solowych krążkach, bitach dla innych MC's i bliskim perfekcji koncercie na Hip Hop Kempie. Przede wszystkim jednak po wybitnej robocie wykonanej właśnie z Diamond District. Moim zdaniem to najlepsza dotychczasowa porcja muzyki jaką od niego dostaliśmy.

"In The Ruff" w założeniu miało być boom-bapowym hołdem dla DMV. Skrót pochodzi od nazw trzech stanów - DC, Maryland i Virginia. Oddisee, X.O. (dzisiaj znany jako Uptown XO) i yU zrobili jednak sporo więcej niż boom-bap. Stał się on punktem wyjścia, a Oddisee nie był w stanie powstrzymać się przed ukazaniem swoich największych zalet, które grubo wykraczają poza jakiekolwiek szuflady. Jeśli więc szukacie materiału żywcem wyjętego z '94, trafiliście pod zły adres. "In The Ruff" to po prostu znakomita miejska muzyka z końcówki poprzedniej dekady, której nie da się przykleić żadnej metki oprócz tej z napisem "Oddisee". Od pierwszego przesłuchania tego krążka stała się ona dla mnie wyznacznikiem wysokiej jakości.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2013-04-16 15:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Mający na koncie wyprodukowany w całości przez Oddisee album "Everything Changed Nothing" z 2010 roku kalifornijski MC Trek Life uderza z najnowszym LP "Hometown Foreigner".

Tym razem za warstwę muzyczną odpowiada młody producent Duke Westlake, a gościnnie za mikrofonem rapera wsparli m.in. Oddisee, yU, Bishop Lamont, Hezekiah i Hardwerk.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2011-11-27 13:00 przez: Rafał Poros (komentarze: 9)
Ten rok, a zwłaszcza jego ostatnie miesiące, to okres niesamowicie gorący jeśli mowa o premiery nowych krążków. Po przeciekawych wrześniowych i październikowych wydawnictwach nadszedł na czas na kolejne, nie mniej ciekawe produkcje.

Przedstawiamy Wam listę kilku najważniejszych płyt, które ujrzą światło dzienne w ciągu najbliższego miesiąca (lub ujrzały w ostatnich dniach).