Large Pro

Large Pro

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2014-12-31 14:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 2)

W tym roku oprócz niespodziewanych premier pierwszego od 14 lat krążka D'Angelo czy pokrytego już złotem trzeciego LP J. Cole'a doczekaliśmy się drugiego albumu trzygłowej hydry z Waszyngtonu. Dowodzony przez kapitalnego producenta i MC Oddisee kolektyw Diamond District, składający się też ze świetnych MC's Uptown XO i yU w październiku puścił w świat długo wyczekiwany follow up do niesamowitego "In The Ruff" z 2009 roku.

Tuż przed Świętami do Sieci trafił natomiast cały album "March on Washington" (odsłuch oryginalnej wersji), zremixowany ekskluzywnie przez takich wyjadaczy jak Large Pro, Diamond D, Black Milk czy Nottz. Oprócz nich usłyszymy tu remixy autorstwa m.in. Apollo Browna, 14KT, Oh No i Doppelgangaz. Odsłuch całego projektu w rozwinięciu.

dodano: 2013-08-05 16:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 0)

Ill Adrenaline Records to jedno z miejsc w których boom-bapowy okres w historii rapu traktuje się z olbrzymim szacunkiem. Dowodem są kolejne pozycje w katalogu labelu. Najnowsza z nich to singiel "Hand Of The Time/Spitgame". Winylowy krążek podzielony na dwie strony - "Queens Side" i "Brooklyn Side". Queens reprezentuje Large Professor odpowiedzialny za bit dla mniej znanego reprezentanta dzielnicy - B-1. Z pewnością będą kojarzyć go fani Kool G Rapa i MF Grimma, ale warto też przypomnieć sobie, że to właśnie on był jednym z pierwszych artystów, których wcielono do... Rawkus Records. B-1 już w 92 nawijał jako pełnoprawny uczestnik kawałka obok Freddie Foxxxa, Grimma i Lorda Finesse.

video
kategorie: R&B, Soul, Teledyski, Video
dodano: 2013-06-28 14:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 3)

Mayer Hawthorne - Her Favorite Song

Nowy teledysk Mayera Hawthorne ukazał się przedwczoraj, więc trzeba szybko nadrobić zaległości. Teledysk wygląda trochę eska-friendly, a puppy-stilo źle się kojarzy, ale nie zmienia to faktu, że numer sam w sobie jest bardzo w stylu majeranka. "Where Does This Doors Go" ukaże się 16 lipca, preorder już ruszył. W rozwinięciu znajdziecie też remix Large Professora razem z jego zwrotką, zdecydowanie wart sprawdzenia.

video
dodano: 2012-12-24 17:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 0)

Large Professor - Barber Shop Chop

"Professor @ Large" było dla mnie bardzo przyjemną niespodzianką, ale przyznam szczerze, że pomysłem realizacji klipu do instrumentalnego kawałka w dużym stopniu opartego na pętli też trochę mnie zaskoczył. Ujęcia kręcone m.in. w Big City Records, nieistniejącym już sklepie z płytami, jakby nie do końca trafione. Tak czy siak sprawdzajcie materiał, bo jest naprawdę dobry.

 

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2012-10-27 17:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 2)

Głowę Large Professora coraz odważniej przejmuje siwizna, a sytuacje w których nastoletni rapowi zajawkowicze w ogóle nie orientują się z kim mają do czynienia pewnie zdarzają mu się coraz częściej. W marcu legendarny członek Main Source skończy czterdzieści lat, a w przededniu okrągłej rocznicy urodzin przygotował nowy album dosyć przewrotnie zatytułowany "Professor @ Large". Ci którzy spodziewali się nerwowej próby szybkiego odniesienia swoich umiejętności do współczesnych trendów na szczęście są w błędzie. Pro od wielu lat robi swoje i nie zamierza zmieniać ścieżki, którą obrał lata temu niezależnie od tego jak prezentuje się zainteresowanie tym co robimy. Nowy solowy materiał pokazuje, że doświadczenie w tej grze potrafi być kluczową kwestią.

Dla autora nie jest to kolejny wypuszczony podziemnie materiał, który trzeba zrobić, żeby nie wyglądało, że już nie robimy nic. To raczej kolejny rozdział i kolejny krok w wieloletniej drodze autora bitów z "Illmatica" czy "Midnight Marauders". Na nowej płycie znalazło się miejsce dla gości znanych już dobrze profesorowi takich jak Busta Rhymes, Mic Geronimo, Lil Fame czy Cormega. Co z tego wyszło? W mojej opinii album, który godnie reprezentuje Queens i dobrze wpisuje się w dorobek swojego wybitnego autora.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2011-07-24 17:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 4)
"Ej Torae bracie mam tu w torbie dla nas/ kilograma i flow co robi konkret zamach" nawijał swego czasu O.S.T.R., który miał możliwość gościć rapera z Coney Island na swoim "O.C.B.". W Polsce najlepiej kojarzony chyba z Double Barrel czyli wspólnego albumu z Marco Polo, ma na koncie również płytę "Daily Conversation" na której swoje produkcyjne klocki dodali m.in. DJ Premier, Khrysis czy Black Milk.

Torae ostatnio zajmował się prowadzeniem działu artystycznego podziemnej wytwórni (którą trzeba mieć na oku!) Soulspazm Records. Niedawno zapowiedział kolejny autorski projekt i zdradził kilka pierwszych szczegółów.

recenzja
dodano: 2010-07-30 19:00 przez: Dawid Bartkowski (komentarze: 7)
Rok 2009 w rapie był przez jednych ganiony (m.in. przeze mnie), inni go chwalili, jednak kiedy spojrzymy z perspektywy czasu, można go uznać za dość przyzwoity. Oczywiście nie tak mocny jak 2008 czy obecny, który to już do tej chwili dostarczył kilka kapitalnych albumów, ale dla wielu maniaków złotej ery, zapisał się w pamięci z jednego, prostego powodu. Światło dzienne ujrzało w końcu "The LP".

Bardzo częstym pomijanym rodzynkiem w różnorakich podsumowaniach roku, jest właśnie ten album Large Professora. Jak to można odbierać? Pierwotnie album miał się ukazać w 1996 roku, ale pojawiły się jakieś komplikacje. Wydawca Geffen wypuścił na rynek nawet single "The Mad Scientist" oraz "IJUSTWANNACHILL", ale wydanie fizyczne pełnego LP nie doszło do skutku. 6 lat później pojawiła się "niepełna" wersja, bardzo często materiał był też bootlegowany, aż w końcu nadszedł 2009 rok.