Mic Geronimo

Mic Geronimo

dodano: 2012-12-17 16:00 przez: Mateusz Marcola (komentarze: 4)

Istnieje taka obiegowa opinia, że większość raperów szczyt swoich możliwości osiąga jeszcze przed wydaniem oficjalnego debiutu. Że potem to już tylko pieniądze, pieniądze, i jeszcze trochę więcej pieniędzy, a sam rap zostaje zepchnięty na dalszy plan.

Jakkolwiek nie do końca zgadzam się z tą opinią, to równocześnie chyba jest w niej sporo prawdy. Można się o tym przekonać, wsłuchując się w utwory pokroju "Time To Build" z debiutanckiej płyty Mica Geronimo. 

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2012-10-27 17:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 2)

Głowę Large Professora coraz odważniej przejmuje siwizna, a sytuacje w których nastoletni rapowi zajawkowicze w ogóle nie orientują się z kim mają do czynienia pewnie zdarzają mu się coraz częściej. W marcu legendarny członek Main Source skończy czterdzieści lat, a w przededniu okrągłej rocznicy urodzin przygotował nowy album dosyć przewrotnie zatytułowany "Professor @ Large". Ci którzy spodziewali się nerwowej próby szybkiego odniesienia swoich umiejętności do współczesnych trendów na szczęście są w błędzie. Pro od wielu lat robi swoje i nie zamierza zmieniać ścieżki, którą obrał lata temu niezależnie od tego jak prezentuje się zainteresowanie tym co robimy. Nowy solowy materiał pokazuje, że doświadczenie w tej grze potrafi być kluczową kwestią.

Dla autora nie jest to kolejny wypuszczony podziemnie materiał, który trzeba zrobić, żeby nie wyglądało, że już nie robimy nic. To raczej kolejny rozdział i kolejny krok w wieloletniej drodze autora bitów z "Illmatica" czy "Midnight Marauders". Na nowej płycie znalazło się miejsce dla gości znanych już dobrze profesorowi takich jak Busta Rhymes, Mic Geronimo, Lil Fame czy Cormega. Co z tego wyszło? W mojej opinii album, który godnie reprezentuje Queens i dobrze wpisuje się w dorobek swojego wybitnego autora.

dodano: 2011-08-22 13:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 3)
O K-Defie pisaliśmy już jakiś czas temu przy okazji premiery jego winylowej siódemki "For Def's Sake". O jego muzyce sporo mówi tytuł najnowszego mixtape'u, który od dziś jest naszym Mixtapem Tygodnia - "Most Underrated". Koleżka, który jest w pewnym stopniu odpowiedzialny za sukces Marley Marla (sporo bitów wyprodukowali wspólnie), a na koncie ma współpracę z takimi postaciami jak Ghostface, Keith Murray, Lord Of The Underghround czy Diddy. Dla tych, którzy nie kojarzą tego producenta do którego naprawdę pasuje określenie "najbardziej niedoceniony", ten mixtape będzie świetną powtórką z historii.