Uptown XO

Uptown XO

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2014-12-31 14:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 2)

W tym roku oprócz niespodziewanych premier pierwszego od 14 lat krążka D'Angelo czy pokrytego już złotem trzeciego LP J. Cole'a doczekaliśmy się drugiego albumu trzygłowej hydry z Waszyngtonu. Dowodzony przez kapitalnego producenta i MC Oddisee kolektyw Diamond District, składający się też ze świetnych MC's Uptown XO i yU w październiku puścił w świat długo wyczekiwany follow up do niesamowitego "In The Ruff" z 2009 roku.

Tuż przed Świętami do Sieci trafił natomiast cały album "March on Washington" (odsłuch oryginalnej wersji), zremixowany ekskluzywnie przez takich wyjadaczy jak Large Pro, Diamond D, Black Milk czy Nottz. Oprócz nich usłyszymy tu remixy autorstwa m.in. Apollo Browna, 14KT, Oh No i Doppelgangaz. Odsłuch całego projektu w rozwinięciu.

kategorie:
dodano: 2014-12-28 17:22 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Drugi krążek waszyngtońskiego trio w składzie Oddisee, Uptown XO i yU w odświeżonej wersji, zawierający ekskluzywne remixy autorstwa m.in. Large Pro, Black Milka, Diamonda D, Nottza, Apollo Browna, 14KT, Oh No czy Doppelgangaz.

video
dodano: 2014-10-12 12:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 1)

Diamond District - First Step | yU, Oddisee, Uptown XO

Długo oczekiwany drugi album ekipy Diamond District w składzie Oddisee, Uptown X.O. i yU zbliża się wielkimi krokami, ale zanim dostaniemy całość 14 października to sprawdzajcie oficjalny teledysk do głównego singla promującego "March on Washington" - "First Step". Dodatkowo w rozwinięciu drugi track zapowiadający krążek mocarnego tria - "Lost Cause".

kategorie:
dodano: 2014-08-26 22:37 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 0)

Nowy album tercetu Oddisee - Uptown XO - yU, następca znakomitego albumu "In The Ruff" z 2009 roku. "March on Washington" ukaże się 14 października nakładem Mello Music Group.

 

 

Tracklista: 

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Ot tak, Recenzje
dodano: 2013-10-05 17:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 5)

Osobiście uważam ten materiał za klasyczny, od 2009 roku wracam do niego regularnie, a zajawka nie maleje, o ile się nie zwiększa. Natknąłem się na niego przypadkowo, kiedy na którymś z amerykańskich portali ktoś obsypał go komplementami, a okładka wydała mi się intrygująca. Znałem już Oddisee, ale nie byłem jeszcze tak pewien jego umiejętności i możliwości jak jestem teraz - po solowych krążkach, bitach dla innych MC's i bliskim perfekcji koncercie na Hip Hop Kempie. Przede wszystkim jednak po wybitnej robocie wykonanej właśnie z Diamond District. Moim zdaniem to najlepsza dotychczasowa porcja muzyki jaką od niego dostaliśmy.

"In The Ruff" w założeniu miało być boom-bapowym hołdem dla DMV. Skrót pochodzi od nazw trzech stanów - DC, Maryland i Virginia. Oddisee, X.O. (dzisiaj znany jako Uptown XO) i yU zrobili jednak sporo więcej niż boom-bap. Stał się on punktem wyjścia, a Oddisee nie był w stanie powstrzymać się przed ukazaniem swoich największych zalet, które grubo wykraczają poza jakiekolwiek szuflady. Jeśli więc szukacie materiału żywcem wyjętego z '94, trafiliście pod zły adres. "In The Ruff" to po prostu znakomita miejska muzyka z końcówki poprzedniej dekady, której nie da się przykleić żadnej metki oprócz tej z napisem "Oddisee". Od pierwszego przesłuchania tego krążka stała się ona dla mnie wyznacznikiem wysokiej jakości.

dodano: 2013-05-05 19:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 19)

Playoffy w pełni, wszyscy fani NBA niewyspani w pracach i szkołach, kontuzje mają coraz większy wpływ na przebieg wydarzeń na amerykańskich parkietach, a my... mamy tydzień z Freshmanami. Postanowiliśmy to jakoś połączyć. Pamiętacie jeszcze tekst Mateusza "Popkiller Euro 2012"? Idąc tym tropem postanowiłem przygotować dla was zestawienie 11 MC's, którzy nie znaleźli się w tegorocznym (ani żadnym wcześniejszym) zestawieniu XXL'a, chociaż w mojej opinii każdy z nich na to zasługuje.

Jako "Freshmenowi rezerwowi" zostali przeze mnie porównani do tegorocznych kandydatów do tytułu 6th man of the year, czyli najlepszego gościa z ławki w lidze. Zachęcam was też do komentowania tekstu i zostawiania swoich kandydatów do Freshmenów, którzy umknęli zaróno XXL'owi jak i Popkillerowi. Gotowi? Tip-off!

recenzja
dodano: 2013-03-15 18:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 1)

Uptown XO to nie kto inny jak X.O., którego możecie pamiętać z albumu Diamond District, który słusznie wywołał duże poruszenie w amerykańskim undergroundzie. Na "In The Ruff" X.O. dawał przesłanki do upatrywania w nim zawodnika, który może pokazać dużo więcej, choć już wtedy nie było to mało. Po drodze pojawiały się mixtape'y i albumy w dużym stopniu produkowane przez Oddisee (autor dotychczasowych highlightów rapera - "Blah Blah" czy "Black Broadway", które nie schodziły mi z odtwarzacza miesiącami) i AB The Producer. Ten ostatni jest autorem całości muzyki na nowym albumie zatytułowany "Colour de Grey". Pamiętam go jako ambitnego i pomysłowego gościa z niedoszlifowanym warsztatem i brakami, które rzucały się w uszy. Minęło trochę czasu i obydwaj autorzy tego albumu zrobili duży step up.

XO to gość, który wychowywał się w domu, gdzie rodzice zajmowali się muzyką. W dzieciństwie uczył się grać na instrumentach i śpiewał w kościelnym chórze. Z czasem jego życie przeniosło się na podwórka, gdzie szlifował się charakter i charyzma. Miesznka muzycznego wyczucia z pokaźnym zapasem doświadczeń i wniosków z nich wynikających zaowocowała takim albumem, mocno przerastającym oczekiwania.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2013-01-08 16:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 2)

Spośród albumów, które ukazały się w ostatnich latach, materiał Diamond District "In The Ruff" szczególnie przypadł mi do gustu i został w pamięci. Uptown XO jest jednym z MC's nawijających w zespole z DC, zresztą ma już na koncie kilka sukcesów w solowej karierze. Jeśli ktoś uważnie sprawdzał jego materiały zapamiętał na pewno mnóstwo bardzo udanych kawałków z niezapomnianymi "Blah Blah" i "F.R.N.O." na bitach Oddisee.

Numer, który chcemy zaprezentować dzisiaj wyszedł spod producenckiej ręki innego z wieloletnich współpracowników XO - AB The Producera. Efekt znowu robi apetyt na więcej.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Teledyski
dodano: 2011-11-27 12:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)


Małe co nieco dla fanów ekipy Diamond District (Oddisee, X.O., YU). Reprezentujący ją Uptown XO (wcześniej X.O.) właśnie wypuścił najnowszy klip ze swojego tegorocznego, darmowego albumu "Monumental 2". Tym razem jest brudno, politycznie i kontrowersyjnie.