Tito Lopez

Tito Lopez

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2013-07-13 17:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 2)

Tito Lopez - Back and Forth (Official Video)

"It feel like left is right, up is down/ black is white, sky is ground". Nowy singiel Tito Lopez promuje prezentowany przez nas niedawno mixtape "Y.O.U.". "Black dude spanish name" nawet w takiej rozkminkowo przykurzonej stylistyce nie traci swojego vibe'u made in Mississippi. Całość mixtape'u znajdziecie TUTAJ.

Tagi:
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, Premiery
dodano: 2013-07-02 15:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 1)

Pochodzący z Flint w stanie Michigan Jon Connor wielokrotnie pojawiał się ze swoją muzyką na Popkillerze. Ostatnio ilość luźnych numerów, kazała nam trochę przystopować, bo musielibyśmy pisać o nim codziennie. Teraz mamy okazję na spokojnie sprawdzić cały materiał i ocenić jak to wszystko trzyma się kupy, a muszę przyznać, że pierwsze wrażenie jest znakomite.

"Unconscious State" to 22 numery, które możecie sprawdzić w rozwinięciu zupełnie za friko, a na nich oprócz gospodarza w bardzo dobrej dyspozycji usłyszymy sporo nowych twarzy, ale też wielu MC's, którzy już potwierdzili swoją klasę jak Royce Da 5'9", Talib Kweli, Danny Brown, Tito Lopez, Freddie Gibbs czy Smoke DZA.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, Premiery
dodano: 2013-06-28 15:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 2)

Choć Tito Lopez dysponuje flow, które rzuca się w uszy od pierwszego dwuwersu i nie pozwala na chwilę dekoncentracji, jego poprzedni mixtape "Hunger Game" był małym rozczarowaniem. Po części przez dobór bitów, po części przez brak spójności, ale na pewno nie przez samą formę liryczno-wokalną. Luźne kawałki i remixy, które dostawaliśmy w ostatnim czasie prezentowały się już znacznie lepiej, a właściwie to prezentowały się kapitalnie.

Nową taśmę dostajemy prawie rok po premierze poprzedniej. Wśród producentów m.in. Mr. Porter, The Fuuristiks czy 1500 Or Nothin'. Pytanie kiedy ukaże się debiutancki krążek Tito "King's Speech", którego wydaniem zajmie się Capitol Records, póki co pozostaje bez odpowiedzi, ale nie ma co narzekać skoro właśnie dostaliśmy 15 nowych tracków od jednego z najlepszych młodych zawodników w USA?

dodano: 2013-06-03 15:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 0)

W końcówce maja pojawił się kolejny luźny numer od Tito Lopeza, który ostatnio regularnie zdumiewa nas swoją formą. Co ciekawe w numerze "Tryna Get On" gościnnie pojawia się inny gość naszego cyklu Świeża Krew - Jon Connor. Takie połączenie gwarantuje brawurowe występy na mikrofonie i tak faktycznie się dzieje, a krótko pocięty, nieco rwany bit jest jak zapalnik dla dwóch kozackich flow. Przyspieszenia są tutaj normalnym aspektem warsztatu i nie wiążą się z żadną przesadną brawurą - są użyte słusznie, potrzebnie i niewątpliwie na bardzo wysokim poziomie. Numer możecie sprawdzić w rozwinięciu.

dodano: 2013-05-05 19:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 19)

Playoffy w pełni, wszyscy fani NBA niewyspani w pracach i szkołach, kontuzje mają coraz większy wpływ na przebieg wydarzeń na amerykańskich parkietach, a my... mamy tydzień z Freshmanami. Postanowiliśmy to jakoś połączyć. Pamiętacie jeszcze tekst Mateusza "Popkiller Euro 2012"? Idąc tym tropem postanowiłem przygotować dla was zestawienie 11 MC's, którzy nie znaleźli się w tegorocznym (ani żadnym wcześniejszym) zestawieniu XXL'a, chociaż w mojej opinii każdy z nich na to zasługuje.

Jako "Freshmenowi rezerwowi" zostali przeze mnie porównani do tegorocznych kandydatów do tytułu 6th man of the year, czyli najlepszego gościa z ławki w lidze. Zachęcam was też do komentowania tekstu i zostawiania swoich kandydatów do Freshmenów, którzy umknęli zaróno XXL'owi jak i Popkillerowi. Gotowi? Tip-off!

dodano: 2013-04-21 12:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 0)

Zgodnie z obietnicą Tito Lopez dostarczył nam kolejny nowy track w tym tygodniu. Tym razem masakrator z Mississipi postanowił wskoczyć na bit nowego singla Rocko z Futurem i Rickiem Rossem. Po raz kolejny zasób przymiotników jaki posiadam nie jest wystarczający, żeby opisać co ten koleś robi w tym tracku. Wiem, że oryginał został grubo zdeklasowany. Chyba staję się psychofanem. Nie wiem jak panowie z XXL'a mogli nie znaleźć dla niego miejsca. Kosa.

Tagi:
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2013-04-19 16:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 0)

Tito Lopez wjeżdża z nowym luźnym freestylowym kawałkiem na bicie Booda Beats. Tym razem to newschoolowo-trapowo konwencja, ale efekt ten sam co zawsze - podziw. Z takim stylem moment w którym ten gość wbije się na świecznik jest kwestią czasu. Jego akcent w połączeniu z tym flow, które zmienia praktycznie co chwilę, a do tego wersy, które brzmią na spontaniczne, ale nic to nie ujmuje z ich poziomu. Damn... Ten chłopak jest niesamowity.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2013-02-17 18:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 3)

Gdybym miał wymienić topowe albumy zeszłego roku nie wyobrażam sobie zestawienia bez "Live From The Underground" Big K.R.I.T.'a. Obdarzony niesamowitym lirycznym talentem, charakterystycznym głosem i na dodatek rapujący z przekozackim akcentem z Mississippi MC zbiera szacunek praktycznie od wszystkich. Od zatwardziałych trueschoolowych konserw i najsztywniejszych karków gangsterskiego rapu. Od mainstreamowych graczy też. W ostatnich dniach światło dzienne ujrzało kilka numerów z udziałem K.R.I.T.'a w których spotyka się z trzema skrajnie różnymi postaciami - wschodzącą gwiazdą z jego stanu - Tito Lopezem, soulfulowym producentem z Północnej Karoliny - 9th Wonderem i wyjadaczem z Texasu - Bunem B. Wszystkie trzy tracki znajdziecie w rozwinięciu.

dodano: 2013-01-08 13:30 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 1)

106 & Park: The Backroom Tito Lopez

Gośćmi przed mikrofonem 106 & Park są ostatnio naprawdę dobrzy MC's. Tym razem padło na młodego reprezentant Mississipi - Tito Lopeza. Jako wielkie fan jego talentu sprawdziłem od razu, ale nawet w najbardziej optymistycznych założeniach nie spodziewałbym się takiej miazgi. Typ koleżki, któremu dając mikrofon oddajesz również olbrzymią moc i możliwości...

Tagi:
dodano: 2012-11-16 14:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 5)

Każdy kto sprawdza na bieżąco nasz cykl Świeża Krew, zdążył poznać tego koleżkę, którego imię kojarzy się z jugosłowiańskim dyktatorem. Tito Lopez wydaje się być grzecznym chłopcem, ale kiedy wchodzi za mikrofon to wyłazi z niego baby-face killa. Jego silnie zainspirowane Wschodnim Wybrzeżem flow ma tak niesamowite możliwości, że samo w sobie stanowi olbrzymie wydarzenie, a do tego gość ma łeb na karku, pisze dobre teksty i jest cierpliwy w swojej drodze do miejsca, do którego jak obstawiam prędzej czy później dotrze. Nowy numer zatytułowany "Options" dowodzi, że warto śledzić jego poczynania jeśli jest się zainteresowanym dobrym rapem z treścią na wysokim poziomie.

dodano: 2012-05-15 19:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 6)


Przypuszczam, że jeśli ktoś z was kojarzy ksywę Tito Lopeza, to znaczy, że ma dostęp do amerykańskiego MTV albo BET. Po podpisaniu kontraktu z należącym do grupy EMI majorsem - Capitol Records, wypuścił klip do kawałka "Mama Proud", który zyskał całkiem przyzwoitą rotację. Nie ma co się dziwić, bo jego zwrotki to coś obok czego ciężko przejść obojętnie. Podobnego zdania był m.in. Dr. Dre, który już wielokrotnie zapraszał go na sesje nagraniowe, a z jego wypowiedzi dało się odczytać, że nie traktuje Tito jako swojego ucznia, a bardziej równego sobie partnera.

Ten pochodzący z Gulfport w stanie Missisipi 24-latek nie tylko w tekstach, ale też w wypowiedziach prasowych potwierdza, że oprócz wielkiego i niezaprzeczalnego talentu, ma też wszystkie inne komponenty niezbędne do zostania gwiazdą - cierpliwość, pracowitość, rozsądek i głęboką wiarę w siebie samego. I głód mikrofonu, który sprawia, że walcząc o waszą uwagę brzmi jakby walczył o życie, ale jednocześnie zdawał sobie sprawę, że ta walka będzie oceniana pod kątem stylu. W mojej opinii jako raper, jest niesamowity.