Pac Div

Pac Div

dodano: 2018-10-17 20:30 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 0)

Po krótkiej przerwie wracamy z wywiadami z tegorocznego Hip Hop Kempa! Odwrócimy nieco kolejność - i zaczniemy od ostatneigo wywiadu, jaki udało się nakręcić na festiwalu. Na krótką pogawędkę udało się złapać świetnego producenta i rapera, 1/3 kultowej kalifornijskiej grupy Pac Div - Like'a. Tuż przed wywiadem Like rozkręcił konkretny, przepełniony ciepłymi westocastowymi brzmieniami melanż w hangarze. Nie zabrakło także największych hitów, które wyszły spod ręki Like'a - m.in. "Room in Here" Andersona .Paaka czy "Sing About Me" Kendricka Lamara...

dodano: 2013-05-05 19:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 19)

Playoffy w pełni, wszyscy fani NBA niewyspani w pracach i szkołach, kontuzje mają coraz większy wpływ na przebieg wydarzeń na amerykańskich parkietach, a my... mamy tydzień z Freshmanami. Postanowiliśmy to jakoś połączyć. Pamiętacie jeszcze tekst Mateusza "Popkiller Euro 2012"? Idąc tym tropem postanowiłem przygotować dla was zestawienie 11 MC's, którzy nie znaleźli się w tegorocznym (ani żadnym wcześniejszym) zestawieniu XXL'a, chociaż w mojej opinii każdy z nich na to zasługuje.

Jako "Freshmenowi rezerwowi" zostali przeze mnie porównani do tegorocznych kandydatów do tytułu 6th man of the year, czyli najlepszego gościa z ławki w lidze. Zachęcam was też do komentowania tekstu i zostawiania swoich kandydatów do Freshmenów, którzy umknęli zaróno XXL'owi jak i Popkillerowi. Gotowi? Tip-off!

dodano: 2012-12-31 17:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 9)

Kiedy przeczytałem zestawienie Mateusza, które podsumował wnioskiem "Możecie oczywiście pieklić się poniżej, że jak to Popkiller i FloRida czy Nicki Minaj i że "Ante Up" czy "Full Clip" również rozpalą każdą imprezę... ale nie gwarantujemy, że zróżnicowane gustem środowisko nie uzna, że to dobry czas, by odciąć was od sprzętu i odpalić "Gangnam Style" lub "Ona Tańczy Dla Mnie"" pomyślałem sobie - bez kitu. Wybrać 20 numerów, które będą hulać jak zbierze się 20 psychopatów zajaranych rapem to małe piwko przy tym, żeby wybrać 20 numerów, które rozbujają imprezę niezależnie od tego, kto się na niej znajdzie. Porywające, taneczne, przebojowe, w jakiś sposób muzyczne nie rapowe, uniwersalne, a nie "dla smakoszy". Postanowiłem również pogrzebać trochę w albumach i znaleźć parę petard z odpowiednim impetem, które jednocześnie nie będą odstraszały osób nieosłuchanych z rapem. A nawet jeśli będą, to przynajmniej powinny porwać je rytmem i energią.

Zestawienie jest kompletnie autorskie i nie mogę zagwarantować wam skuteczności działania, ale myślę, że każdy znajdzie wśród tych numerów przynajmniej kilka, które sprawdzą się na jego imprezie. W zestawieniu znalazło się miejsce i dla Big Boia z Outkastu i Pharoahe Moncha, znalazł się numer, który mogą dobrze pamiętać wasze mamy, ale też zdecydowana większość pochodzi z XXI wieku. To jednak nie ma znaczenia - kryterium doboru dla mnie nie dotyczyło czasu powstania. Jak zrobić tak, żeby bawili się wszyscy a jednocześnie samemu móc posłuchać np. Q-Tipa czy EPMD? Wydaje mi się, że to wbrew pozorom naprawdę możliwe. Zapraszam do zestawienia 22 petardy na Sylwestra 2012 roku.

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2012-12-25 19:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 1)

Pac Div to zespół, który na mapie współczesnej muzyki z Kalifornii powinien być zakodowany w głowie każdego fana. Na tyle młodzi, że ich muzyka jest bardzo współczesna, doskonale sprawdza się w zestawieniu z ich rówieśnikami na listach przebojów, a zarazem na tyle związani z tą kulturą, żeby wiedzieć co zrobić, aby to jednak był hip-hop, a nie rapowany pop. Bracia Like i Mibbs oraz ich wieloletni przyjaciel BeYoung to trzy wyraźne style rapowania, każdy z nich wyszlifował swoje umiejętności wpasowując się w klimat Pacific Division, ale też żaden z nich dla mnie nie jest liderem i grupa nie działa według zasady "jeden kozak i jego dwóch ziomków". To sprawia, że epki, mixtape'y i albumy zespołu warto sprawdzać w ciemno.

"GMB" to drugi oficjalny album zespołu po przyjętym w miarę dobrze, ale nie zmieniającym radykalnie pozycji zespołu na scenie "DiV". "Always making groundbreaking shit that don't brake" - tak Mibbs otwiera numer w kozackim, wkręcającym niecodzienną perkusją singlu "Bank", który wyprodukował Scoop DeVille. Oprócz niego na płycie produkują DJ Dahi, Swiff D, Like czy Mars z 1500 or Nothin. Czy zapewniło to ciągłość charakterystycznego brzmienia Pac Div, a album spełnia oczekiwania?

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2012-11-07 18:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 6)

27 listopada nakładem RBC Records ukaże się drugi album Pac Div zatytułowany "GMB". Możliwości tej niesamowitej ekipy przybliżaliśmy wam m.in. w cyklu Świeża Krew, a także dostarczając wam regularnie nowych nagrań grupy. Dzisiaj mamy dla was singiel z nadchodzacej produkcji w którym pojawia się dwóch reprezentantów Kalifornii. Z jednej strony mamy święcącego właśnie duży sukces ze swoim "Good Kid, M.A.A.D. City" Kendricka Lamara, z drugiej Blu, który choć nie odniósł takiego sukcesu komercyjnego w ostatnich latach pracował m.in. z Exilem, Pete Rockiem, Madlibem czy Flying Lotusem.

Numer wyprodukował znany z pierwszej płyty, ale również chociażby ze znakomitej kolaboracji Kweliego z KRS'em na "Eardrum" Swiff D. Numer znajdziecie w rozwinięciu.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Teledyski
dodano: 2011-05-10 18:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 2)

Niedawno recenzowaliśmy dla was mixtape Pac Div zatytułowany "Mania!". W trakcie swojego tourowego pobytu w Atlancie zespół z Californii nagrał teledysk jeszcze do numeru z "Don't Mention It". "Rollin" prezentuje się świetnie, a sposób w jaki zrealizowano klip, choć oczywiście niespecjalnie spektakularny, to chyba mimo wszystko szczerze spontaniczny. California w taką pogodę jak ta dziś zawsze miała do zaoferowania coś ciekawego, sprawdźcie ile do dorobku swojego miejsca wnoszą jego młodzi reprezentanci. Słyszałem ich lepsze numery, ale temu też dużo zarzucić nie można.

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2011-03-28 16:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 5)
Pac Div zwrócili moją uwagę TYM znakomitym klipem i od momentu, kiedy go zobaczyłem cierpliwie czekam na realizację kontraktu, który reprezentanci południowej Kalifornii podpisali z Universal/Motown. "Grown Kid Syndrome" wciąż jest oczekiwane, co nie znaczy wcale, że Like, Mibbs i BeYoung próżnują. Potwierdzeniem może być kolejny mixtape (a może raczej "mixtape") zatytułowany "Mania!", który w pełni ukazuje, że z formą nie ma żadnych problemów.

Materiał hostowany przez Don Cannona tak naprawdę jest pełnoprawnym albumem, który od oficjalnych produkcji odróżnia się tylko tym, że DJ i producent drze ryja w każdym kawałku starannie dbając o to, żeby choć trochę zepsuć nam dobrą zabawę, którą starają się zapewnić panowie z Pac Div. Trzeba dodać, że ich starania dają wręcz zaskakująco dobre efekty.

Tagi: