Thelonius Martin

Thelonius Martin

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2017-02-18 15:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Pochodzący z Brooklynu i hołdujący jego rapowym tradycjom MC Saga, mający na koncie już m.in. wspólny album z Marco Polo, oraz czepiący garściami ze starego soulu i jazzu producent z Chicago Thelonius Martin właśnie puścili w świat pierwszy album jako duet.

Na "Molotov" gościnnie wsparli gospodarzy tacy wyjadacze jak Fashawn, Freddie Gibbs, Rapper Big Pooh czy znany ze współpracy z Mickiem Jenkinsem wokalista The Mind. Odsłuch całości w rozwinięciu.

dodano: 2013-04-14 13:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Thelonius Martin aka King Thelonius to gość, którego ksywy możecie jeszcze nie kojarzyć, ale z pewnością znacie gości, współpracą z którymi może się on pochwalić: Curren$y, Joey Bada$$, Action Bronson, The Kid Daytona.

Młody, uzdolniony producent z Chicago właśnie wypuścił swój najnowszy beattape "From Me To You", na którym znalazło się 15 utworów, a jako urozmaicenie oprócz samych instrumentali mamy też nowe kawałki od takich MC's jak J.Nolan, Ev4n Holt czy Topaz Jones.

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2012-12-25 19:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 1)

Pac Div to zespół, który na mapie współczesnej muzyki z Kalifornii powinien być zakodowany w głowie każdego fana. Na tyle młodzi, że ich muzyka jest bardzo współczesna, doskonale sprawdza się w zestawieniu z ich rówieśnikami na listach przebojów, a zarazem na tyle związani z tą kulturą, żeby wiedzieć co zrobić, aby to jednak był hip-hop, a nie rapowany pop. Bracia Like i Mibbs oraz ich wieloletni przyjaciel BeYoung to trzy wyraźne style rapowania, każdy z nich wyszlifował swoje umiejętności wpasowując się w klimat Pacific Division, ale też żaden z nich dla mnie nie jest liderem i grupa nie działa według zasady "jeden kozak i jego dwóch ziomków". To sprawia, że epki, mixtape'y i albumy zespołu warto sprawdzać w ciemno.

"GMB" to drugi oficjalny album zespołu po przyjętym w miarę dobrze, ale nie zmieniającym radykalnie pozycji zespołu na scenie "DiV". "Always making groundbreaking shit that don't brake" - tak Mibbs otwiera numer w kozackim, wkręcającym niecodzienną perkusją singlu "Bank", który wyprodukował Scoop DeVille. Oprócz niego na płycie produkują DJ Dahi, Swiff D, Like czy Mars z 1500 or Nothin. Czy zapewniło to ciągłość charakterystycznego brzmienia Pac Div, a album spełnia oczekiwania?

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2012-04-10 17:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)
Po wielokrotnych zapowiedziach, występie na scenie z The Roots, zgarnięciu propsów od Commona i nagraniu kawałka z 9th Wonderem chicagowski MC Add-2 wreszcie zdecydował się na puszczenie w świat swojego najnowszego dzieła "Save.Our.Souls".

Pamiętam jak jeszcze w 2010 roku pisałem o Add-2 w cyklu "Świeża Krew", nazywając go "Przyszłością Chicago". Nie bez powodu też promowałem go na Popkillerze przy każdej możliwej okazji... Wszystko wskazuje na to, że czas Add-2 wreszcie nadchodzi a wydane 23 marca "S.O.S" powinno być przełomem w jego karierze. Czy rzeczywiście tak będzie a MC podołał zadaniu i sprostał ogromnym oczekiwaniom?