Fashawn

Fashawn

video
dodano: 2021-05-01 12:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 2)

Dumnie reprezentujący Brooklyn i tamtejszy styl nawijki raper Amari Mar, z którym mieliśmy okazję spotkać się w Nowym Jorku w 2018 roku, wydał niedawno swój najnowszy krążek. "Grand Rising" to inspirowany złotą erą lat 90. i boom-bapowym brzmieniem album oparty na soulowo-jazzowych samplach, pełen przemyślanych, stawiających na przekaz i technikę tekstów gospodarza. Gościnnie na mikrofonie wsparli Amariego m.in. kalifornijski wymiatacz Fashawn oraz J Nolan. 

video
dodano: 2020-02-22 12:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Kolejny tydzień, kolejny Drive By, a w nim sporo melodyjnego hip-hopu, trochę R&B, przegapione projekty roku 2019, znani wyjadacze, gorący nowi gracze jak i talenty z podziemia. Zapnijcie pasy, będzie się działo.

wydarzenie
kategorie: Hip-Hop/Rap, Koncerty, News
dodano: 2018-08-25 15:00 przez: Aleksandra Orłowska (komentarze: 1)

30 sierpnia w Krakowskim klubie Poli i dzień później 31 sierpnia w Katowickim klubie Centrum, wystąpi Fashawn, jeden z czołowych reprezentantów młodego pokolenia rapu w USA i członek wytwórni Nasa - Mass Appeal.

Tagi:
video
dodano: 2017-07-26 12:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 1)

Prawie równy rok temu, niedługo po głośnych zabójstwach Altona Sterlinga & Philando Castile'a Fashawn opublikował wersję audio poruszającego kwestie niesprawiedliwości i przemocy, zaangażowanego i szczerego do bólu "Mother Amerikkka".

Teraz pochodzący z Fresno podopieczny Nasa przedstawia nam klimatyczny teledysk do jednego ze swoich najmocniejszych utworów w karierze, promującego nadchodzącą EPkę "Manna", która ukaże się za niecały miesiąc, 18 sierpnia.

Tagi:
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2017-02-18 15:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Pochodzący z Brooklynu i hołdujący jego rapowym tradycjom MC Saga, mający na koncie już m.in. wspólny album z Marco Polo, oraz czepiący garściami ze starego soulu i jazzu producent z Chicago Thelonius Martin właśnie puścili w świat pierwszy album jako duet.

Na "Molotov" gościnnie wsparli gospodarzy tacy wyjadacze jak Fashawn, Freddie Gibbs, Rapper Big Pooh czy znany ze współpracy z Mickiem Jenkinsem wokalista The Mind. Odsłuch całości w rozwinięciu.

kategorie: Audio, Film, Hip-Hop/Rap, News, Video
dodano: 2016-07-30 18:30 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 0)

"The Land" to film opowiadający o grupce nastolatków z Cleveland, którzy goniąc za swymi marzeniami starają się zostać profesjonalnymi skaterami. Producentami obrazu są Nas i MGK (Kells gra też jedną z ról), a obsada ścieżki dźwiękowej towarzyszącej dramatowi nie ustępuje tej z "Legionu Samobójców". Wśród artystów tworzących soundtrack znajdują się właśnie Nas, Machine Gun Kelly, Pusha T, Kanye West czy Erykah Badu.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2016-07-23 13:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 0)

Ostatnie wydarzenia na terenie Stanów zjednoczonych jednoczą raperów z różnych zakątków USA, którzy otwarcie wyrażają swój sprzeciw wobec amerykańskiego systemu sprawiedliwości i działań policji. Dołączył do nich również Fashawn, publikując przed kilkoma dniami swój komentarz w postaci bardzo społecznie zaangażowanego kawałka pt. "Mother Amerikkka".

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2016-05-01 12:15 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 0)

Po bardzo dobrze przyjętym ubiegłorocznym LP "The Ecology", które zebrało w większości pochlebne recenzje fanów i krytyków, Fashawn otwiera 2016 rok nowym utworem, podsumowującym swoje dotychczasowe działania. Wyprodukowany przez Hecktik & Jukebawks numer "Heart Gently Weeps" sampluje klasyczne nagranie "While My Guitar Gently Weeps" w wykonaniu The Beatles, a kawałek możecie sprawdzić w rozwinięciu.

dodano: 2016-04-24 19:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Okrzyknięty przez prestiżowy portal HipHopDX "jednym z 25 najlepszych producentów lat 2000.", pochodzący z Kalifornii Exile to w świecie niezależnego hip-hopu już ikona. Współautor sukcesu takich artystów jak Blu, Fashawn czy Aloe Blacc, producent, raper, beatboxer i DJ, uosabiający prawie wszystkie elementy tej kultury, a zarazem skromny i twardo stąpający po ziemi gość.

Przy okazji ostatniej wiztyty w Polsce Ex udzielił nam konkretnego, 15-minutowego wywiadu, w którym opowiedział m.in. o tym, jak zaczęła i rozwinęła się jego przygoda z robieniem bitów, wspomniał czasy sprzed ery Internetu, gdy sprzedawał mixtejpy na kasetach nagrane z 16-letnim Aloe Blacciem prosto z plecaka na imprezach rapowych w LA, spojrzał z perspektywy czasu na klasyczne "Below The Heavens" i współpracę z Blu, a także podzielił się odczuciami na temat współczesnych trendów w produkcji i wyjaśnił, dlaczego 2 Live Crew czy Beastie Boys tworzyli podwaliny pod dominujący od paru lat trap.

dodano: 2015-11-01 20:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 1)

Ostatnim razem kiedy rozmawialiśmy z Fashawnem na Hip Hop Kempie, wspominał on, że nie poznał do tej pory Nasa osobiście – minęły dwa lata i MC rodem z Fresno w Kalifornii wydał swój drugi, długo oczekiwany album „The Ecology” w nowopowstałej wytwórni Nasa Mass Appeal. W nakręconym przy okazji warszawskiego koncertu wywiadzie Fash opowiedział o współpracy z Nasem oraz tym, co go najbardziej zaskoczyło w autorze „Illmatica”, wspomniał pierwsze spotkanie na żywo z Bustą Rhymesem i wyjaśnił jak doszło do współpracy z nim przy okazji „Out The Trunk”, a także zdradził, jak udało mu się skłonić Aloe Blacca do powrotu do rapu zwrotką w „It’s A Good Thing”.

Co więcej, Fashawn opowiedział nam o korzeniach swojej niesamowitej etyki pracy; o tym, co sprawiło, że prawie zakończył karierę; podzielił się wrażeniami z kooperacji z J. Cole'm w 2011 roku, a także wybrał swój najbardziej niedoceniony/przegapiony mixtape w karierze. Usłyszycie także kilka szczegółów na temat nadchodzącej kompilacji wytwórni Mass Appeal

Tagi:
video
dodano: 2015-10-02 17:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 0)

Fashawn opublikował właśnie nowy teledysk promujący jego ostatni projekt - wydane na początku tego roku "The Ecology". Artysta gościł u nas niedawno na koncertach w Poznaniu i Warszawie, które kończyły jego europejską trasę a teraz ruszył w tournee po Stanach Zjednoczonych. Sprawdźcie animowane video do kawałka "Confess", które wyreżyserował Hectah.

Tagi:
dodano: 2015-09-20 19:17 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 0)

Sobota dziewiętnastego września dla fanów amerykańskiego hip hopu odbyła się pod znakiem koncertu jednego z najlepszych mc’s młodego pokolenia, reprezentanta kalifornijskiego Fresno – Fashawna. Raper nie przyjechał do Klubu 55 sam bo za deckami wspierał go Exile, a na supporcie zagrali Saga z Nowego Jorku i Red Pill z Detroit, którego możecie kojarzyć jako jedną trzecią ekipy Ugly Heroes, tworzonej wspólnie z Apollo Brownem i Verbal Kentem. Chłopaki właśnie grali europejską trasę koncertową promującą nowy album Fasha – „The Ecology”, a Warszawa była na niej ostatnim przystankiem. Dzień wcześniej zagrali w Poznaniu.

Już na samym początku, jeszcze przed występami w oczy rzucało się to, jak artyści są bardzo otwarci na fanów. Kiedy ludzie zaczęli się dopiero zbierać w klubie, oni nie siedzieli na backstage’u tylko byli wśród nich. Od razu można było pogadać, cyknąć fotkę, po prostu nie było czuć tego dystansu, jaki często się pojawia na linii artysta-fan.

wydarzenie
dodano: 2015-09-16 21:42 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Jeden z czołowych reprezentantów młodego pokolenia west coastowych mc's - Fashawn (USA, California) wspólnie z Dj Exile w sobotę 19 września 2015 roku, będzie promować w Warszawie w klubie 55 swój najnowszy album "The Ecology", wydany przez Mass Appeal Nasa! Wsparcia udzielą mu goście specjalni - Red Pill (Detroit) & Saga (New York).

Tagi:
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2015-08-08 12:00 przez: Tomasz Przytuła (komentarze: 0)

Sezon wakacyjny trwa w najlepsze, lecz z zasłużonego wypoczynku nie skorzystali jednak reprezentanci amerykańskiego podziemia. Na albumie producenta z Fresno, Markisa Precise pojawiła się bowiem plejada wescoastowych graczy pokroju Fashawna, Ras Kassa czy Gift Of Gaba. Jeśli nie jaracie się Westem - nic straconego. Swoją skromną delegację wysłały również inne regiony USA – na potrzeby nagrania swoje trzy grosze dorzucili m.in. dobrze znani słuchaczom Oddisee czy Elzhi. Kaseta z napisem „The Feeling Of Flying” czeka na odsłuch!

wydarzenie
kategorie: Hip-Hop/Rap, Koncerty, News
dodano: 2015-07-30 17:18 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

Jeden z czołowych reprezentantów młodego pokolenia west coastowych mc's - Fashawn, wspólnie z Dj'em Exile, w sobotę 19 września 2015 roku w Warszawie w klubie 55 będą promować mainstreamowy debiut "The Ecology", wydany przez Mass Appeal Nasa. Gośćmi specjalnymi będą Red Pill (Detroit) oraz Saga (Nowy Jork).

Tagi:

Strony