Max B

Max B

kategorie:
dodano: 2021-11-19 21:10 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 0)

Nowy materiał Maxa B.

Tracklista:

01. Over (Intro)
02. Don’t Make Me Cry w/ Raheem DeVaughn
03. Mountains
04. Porno Music 3
05. Black Out w/ French Montana
06. 75 In The Can
07. If You Believe
08. Save Me
09. Revolution
10. I Wonder (Coco Mango)
11. Slow Down
12. Can U Feel It
13. Favorite Man
14. Bad to Tha Bone ft. Giggs

 

Tagi:
kategorie:
dodano: 2019-12-07 14:21 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Max B wraca do gry! Po długim wyroku raper wraca na wolność, a początek powrotu symbolizuje pierwsze EP w ciągu dekady.

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2018-12-21 14:00 przez: Michał Zdrojewski (komentarze: 0)

Mimo, że dla wielu młodszych słuchaczy ksywka Max B może nie wiele mówić, to jego postać przewijała się na łamach Popkillera wielokrotnie. Prezentowaliśmy go obszernie w ramach profilu jako „zagubioną perłę Harlemu”, wiele razy pojawiał się w artykułach o The Diplomats czy Frenchu Montanie. Mimo, że Wave God został skazany na 75-lat pozbawienia wolności nadal relatywnie często pojawia się w hip-hopowych newsach czy to przy premierze albumu Kanye Westa czy z okazji kolejnych spekulacji odnośnie wcześniejszego wyjścia na wolność rapera z Nowego Jorku. Tym razem Max B wraca, ponieważ postanowił zmienić pseudonim. Dodatkowo nagrał przez więzienną słuchawkę kilkanaście wersów dla swoich fanów.

dodano: 2017-07-13 21:25 przez: Michał Zdrojewski (komentarze: 1)

Jutro do sklepów i do Sieci trafi najnowszy materiał Frencha Montany, promowany hitowym "Unforgettable" album "Jungle Rules" - my dzięki Sony Music Polska mieliśmy możliwość zapoznać się z nim przedpremierowo, a oto nasze pierwsze wrażenia...

French Montana przeszedł długą drogę od wydawania ulicznych DVD, dużej ilości mixtape'ów i problemów z wytwórniami do miejsca, w ktorym jest obecnie - topki hip-hopowego mainstreamu. Legalnie miał albumy lepsze ("Excuse My French") i gorsze ("Mac & Cheese: The Album"), popularne single takie jak "Aint Worried Bout Nothin" czy "Freaks" z Nicki Minaj, ale żaden nie zdobył takiej popularności, co "Unforgettable", które wykręciło ponad 160 mln wyświetleń. Tymbardziej presja na Frenchu i jego "Jungle Rules" ciążyła większa niż kiedykolwiek wcześniej. Goście z najwyższej półki (The Weeknd, Travis Scott, Pharrell, Future, Quavo i inni), produkcje od Harry'ego Frauda - wszystko to sprawia, że w mojej opinii "Jungle Rules" powinno być swoistym "stand out" albumem lidera Coke Boys.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2016-09-19 15:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

Wokół Maxa B i jego 75-letniego wyroku powstało już tyle mitów i legend, że można byłoby z tego napisać całkiem dobrą i grubą książkę. Więcej o ciekawej postaci, którą bez wątpienia jest Boss Don Biggaveli, możecie przeczytać w naszym profilu. Możliwe, że teraz dostaliśmy najbardziej konkretną i wiarygodną informacją dotyczącą wcześniejszego wyjścia na wolność rapera z Harlemu. W przekazaniu jej pomogli m.in. Wiz Khalifa i French Montana.

Tagi:
dodano: 2016-02-20 14:03 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Ostatnio wymiana zdań na linii Kanye West - Wiz Khalifa sprawiła, że na pierwszy plan ponownie wystawiona została postać Maxa B (przeczytaj nasz profil), nowojorskiego diamentu i kompana Frencha Montany. Wygląda na to, że French postanowił skorzystać z okazji przypomnienia o swoim przyjacielu (i muzycznym nauczycielu), twórcy brzmienia "wavy" - dostaliśmy bowiem hostowany przez Maxa mixtape "Wave Gods", obsadzony do tego takimi gośćmi jak Kanye West, Nas, Future, Travi$ Scott czy Big Sean!

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2016-01-28 17:03 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Zmiana tytułu płyty przez Kanye Westa wywołała sporą burzę, po tym gdy Wiz Khalifa wspomniał, że hasło "wavy" zarezerwowane jest dla Maxa B, który wykreował całe brzmienie, przez które sam Khalifa zaczął śpiewać w numerach. Kanye przypuścił na Wiza twitterową krucjatę, wytykając mu wszystko, co się da a dziś swoją odpowiedź dostarczył Max B - przez telefon (i Twittera) zza kratek!

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2016-01-27 18:00 przez: Michał Zdrojewski (komentarze: 1)

Zmiana tytułu albumu z "SWISH" na "Waves" 2 tygodnie przed premierą zdziwiła całą rap grę, ale trzeba przyznać, że to właśnie od tego jest Kanye West. W internecie pojawiły się jednak głosy, że ten tytuł jest nieodpowiedni, a swoje rozżalenie tą sytuacją wyraził Wiz Khalifa. Raper z Pittsburgha stwierdził, że Ye nie powinien nazywać swojego LP "Waves", ponieważ termin ten jest zarezerwowany dla Maxa B...

dodano: 2015-12-28 14:00 przez: Michał Zdrojewski (komentarze: 9)

East Coast... To tutaj w latach siedemdziesiątych zaczynali Sugarhill Gang, DJ Kool Herc, Afrikaa Bambataa, Kurtis Blow czy później RUN DMC, Public Enemy, Rakim i inni. To właśnie w tej części Stanów Zjednoczonych narodził się, obecnie kochany przez setki milionów ludzi, gatunek muzyczny o nazwie Hip-Hop. Zainspirowany świetnym artykułem autorstwa Pawła Miedzielca o jego dziesiątce najbardziej zmarnowanych talentów z Zachodniego Wybrzeża, postanowiłem zrobić swoją listę takiego typu raperów tylko, że z popularnego i królującego w hip-hopie przez wiele lat East Coastu. Obecnie zepchnięty na dalszy plan (za sprawą trapu z Atlanty i okolic, drillu z Chicago i charakterystycznym dźwiękom DJ Mustarda z Kalifornii) rap rodem ze wschodu coraz rzadziej trafia do masowego odbiorcy.

Mimo, że ostatnimi czasy zdecydowanie jego kondycja się polepszyła za sprawą m.in. A$AP Mob, Frencha Montany, Meek Milla czy Joeya Bada$$a to nadal nie są to czasy, gdy królowali NaS, członkowie Wu Tang Clanu, Jay Z przy wydaniu "Blueprint", G-Unit z 50 Centem na czele, Dipset z Cam'ronem, D-Block czy jeszcze trochę wcześniej, gdy obok Death Row Records to Bad Boy Diddy'ego, Notoriousa B.I.G. i Mase'a było największą stricte hip-hopową wytwórnią w grze. Na fali wymienionych wcześniej artystów próbowało na mainstreamową powierzchnię wielu młodych raperów, którzy często zdecydowanie przewyższali umiejętnościami swoich bardziej znanych "mecenasów sztuki". W rozwinięciu przedstawiam wam swoją osobistą dziesiątkę najbardziej zmarnowanych talentów ze Wschodniego Wybrzeża, którzy mieli wszystko by być na szczycie, lecz przez niezależne od siebie rzeczy lub z powodu własnej opieszałości, się tam nie znaleźli...

video
dodano: 2013-12-31 15:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

Max B Ft French Montana - Do For Drugs (Official Video)

Niedawno daliśmy wam obszerny profil zagubionego w życiowych zamieszaniach talentu z Harlemu, Maxa B a teraz do Sieci trafiło jego nowe, a dokładniej niepublikowane wcześniej video do nagranego z Frenchem Montaną numeru "Do For Drugs", będącego - jak łatwo domyślić się po tytule - ulicznym follow-upem do klasyka 2Paca. Track pochodzi z mixtape'u "Laundry Man".

video
dodano: 2013-11-18 21:15 przez: Krzysztof Cyrych (komentarze: 0)

French Montana - Once In A While (Official Video)

Wczoraj mieliśmy okazję przybliżyć Wam sylwetkę Maxa B, dziś prezentujemy klip, w którym usłyszycie go we wstępie, prosto zza kratek.. "Once In A While" to kolejny singiel promujący debiut "Excuse Me French" autorstwa French Montany. Powyższy kawałek otwiera to oto wydawnictwo. Premiera materiału miała miejsce 21 maja tego roku. Kto lubi bangery powinien tu znaleźć coś dla siebie.

kategorie: Hip-Hop/Rap, Profile, Video
dodano: 2013-11-17 19:00 przez: Michał Zdrojewski (komentarze: 15)

Harlem to dzielnica rozpoznawalna przez wszystkich słuchaczy hip-hopu na całym świecie. Od początku miała ona swoich ulicznych bohaterów - najpierw był to Big L, później po wydaniu "Harlem World" Ma$e, a na początku dwudziestego-pierwszego wieku Cam'Ron wraz z całą ekipą The Diplomats. Kto następny pretendował do tego miana? No właśnie, następny w kolejce był Max B. Legenda Harlemu, raper z genialnym, melodycznym flow, charakterystycznym głosem oraz tekstami przepełnionymi historiami o zdarzeniach z ulic Nowego Jorku pełnych narkotyków, pieniędzy i gangsterki - tak jednym zdaniem można by scharakteryzować Charliego Wingate'a. Jednak w przypadku Biggaveliego (skrót połączony z trzech ksywek Biggiego, Jiggi oraz Makaveliego, bo Max uważał się za połączenie cech Notoriousa, Jaya i 2Paca) ograniczenie się do jednego zdania byłoby bardzo niestosowne.

Tagi:
dodano: 2013-05-25 15:41 przez: Mateusz Natali (komentarze: 5)

21 maja był ważnym dniem w życiu Maxa B, Frencha Montany oraz panów z Daft Punk. Max obchodził 35 urodziny, French wydał oficjalny debiut "Excuse My French" a Daft Punk powrócili z albumem "Random Access Memories" po wieloletniej nieobecności. Teraz za sprawą Harry'ego Frauda aka. Harrycozabit możemy usłyszeć wszystkich w jednym numerze. Jak do tego doszło?