D-Block

D-Block

dodano: 2015-12-28 14:00 przez: Michał Zdrojewski (komentarze: 9)

East Coast... To tutaj w latach siedemdziesiątych zaczynali Sugarhill Gang, DJ Kool Herc, Afrikaa Bambataa, Kurtis Blow czy później RUN DMC, Public Enemy, Rakim i inni. To właśnie w tej części Stanów Zjednoczonych narodził się, obecnie kochany przez setki milionów ludzi, gatunek muzyczny o nazwie Hip-Hop. Zainspirowany świetnym artykułem autorstwa Pawła Miedzielca o jego dziesiątce najbardziej zmarnowanych talentów z Zachodniego Wybrzeża, postanowiłem zrobić swoją listę takiego typu raperów tylko, że z popularnego i królującego w hip-hopie przez wiele lat East Coastu. Obecnie zepchnięty na dalszy plan (za sprawą trapu z Atlanty i okolic, drillu z Chicago i charakterystycznym dźwiękom DJ Mustarda z Kalifornii) rap rodem ze wschodu coraz rzadziej trafia do masowego odbiorcy.

Mimo, że ostatnimi czasy zdecydowanie jego kondycja się polepszyła za sprawą m.in. A$AP Mob, Frencha Montany, Meek Milla czy Joeya Bada$$a to nadal nie są to czasy, gdy królowali NaS, członkowie Wu Tang Clanu, Jay Z przy wydaniu "Blueprint", G-Unit z 50 Centem na czele, Dipset z Cam'ronem, D-Block czy jeszcze trochę wcześniej, gdy obok Death Row Records to Bad Boy Diddy'ego, Notoriousa B.I.G. i Mase'a było największą stricte hip-hopową wytwórnią w grze. Na fali wymienionych wcześniej artystów próbowało na mainstreamową powierzchnię wielu młodych raperów, którzy często zdecydowanie przewyższali umiejętnościami swoich bardziej znanych "mecenasów sztuki". W rozwinięciu przedstawiam wam swoją osobistą dziesiątkę najbardziej zmarnowanych talentów ze Wschodniego Wybrzeża, którzy mieli wszystko by być na szczycie, lecz przez niezależne od siebie rzeczy lub z powodu własnej opieszałości, się tam nie znaleźli...

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2014-03-23 13:00 przez: Michał Zdrojewski (komentarze: 2)

Dwie legendarne nowojorskie ekipy, czyli Wu-Tang oraz D-Block znowu łącza siły. Do kooperacji dojdzie na albumie "Wu-Block 2", czyli sequelu projektu z 2012 roku Sheek Loucha oraz Ghostface'a Killah. Wspólny materiał raperów ujrzy światło dzienne 20 maja i będzie zawierał 15 utworów, w ktorych gościnnie udzielą się m.in. GZA, Masta Killa, Jadakiss i Styles P. Grafika, którą widzicie obok to oficjalna okładka albumu, a tracklistę możecie sprawdzić w rozwinięciu newsa.

dodano: 2011-05-30 15:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 3)
Ciężko jest być obojętnym wobec Jadakissa. Są ludzie, którzy szczerze go nie cierpią i nie są w stanie znieść jego specyficznego skrzeczącego stylu, ale i osób z niecierpliwością czekających na kolejne zwrotki rapera z Yonkers z pewnością nie brakuje.

Niedawno pisaliśmy dla was o nadchodzącej premierze mixtape'u Kissa zatytułowanego "I Love You (Dedication To My Fans)". Materiał jest już dostępny, a od premiery zdążył w serwisie datpiff.com znaleźć 25 tysięcy słuchaczy. Od dziś jest też naszym mixtapem tygodnia.