Chuck D

Chuck D

kategorie:
dodano: 2023-04-04 13:27 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 0)

Nowy album Chucka D z Public Enemy.

Tracklista:

01. We Wreck Stadiums feat. Rahiem, Kidd Creole & DMC
02. The Cobra
03. Warning Track
04. Can't Stop the (Charlie) Hustle
05. Hard to See My Baseball Cards Move On
06. Towers of Power
07. Ferguson Jenkins
08. Get It Right (Polo Grounds Ebbets Field NYCMC Mixx)
09. The Amazing Willie Mays feat. Nabete Isles
10. Sun Is Running Out (A Wally Moon Is Coming In)
11. ESPN Sunday Night Baseball Theme

Tagi:
dodano: 2021-11-20 18:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 5)

W USA nie ustaje nagonka na Travisa Scotta a suma oskarżeń wniesionych przeciwko niemu do sądu sięga 2 miliardów dolarów. Wśród wielu ataków na rapera z Houston po Astroworld Festivalu pojawił się ważny głos obronny - to lider Public Enemy.

video
kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, News, Trap
dodano: 2020-12-28 11:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 24)

Lil Pump znany jest ze swoich instagramowych ekscesów, a niedawno bez oficjalnego powodu postanowił zwyzywać Eminema w jednym ze swoich filmików. Raper spotkał się z negatywnym odzewem fanów na Twitterze, a filmik skomentowali m.in. Chuck D czy Royce da 5'9".

kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2020-04-02 15:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

W ubiegłym miesiącu fani klasycznego rapu posmutnieli w związku z kłótnią w szeregach legendarnego Public Enemy - Chuck D i Flavor Flav mieli posprzeczać się o kwestie polityczne, a w efekcie rozbić jeden z najbardziej wyrazistych tandemów w historii. Jednak jak się okazuje... między nimi spoko!

kategorie: Hip-Hop/Rap, Klasyka, Profile
dodano: 2017-05-21 19:00 przez: Tadeusz Turnau (komentarze: 5)

Pewnie nie każdy miłośnik hip hopowej kultury wie kim był Malcolm X. A powinien. Po pierwsze dlatego, iż grzechem jest nie znać postaci, która odegrała tak znamienitą rolę w walce o prawa czarnoskórej mniejszości w Stanach Zjednoczonych, a po drugie, jak mogliśmy przeczytać swego czasu w słynnym magazynie „The Source” : That’s the man who made intelligence cool in Hip Hop music”.

dodano: 2016-07-02 10:00 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 1)

Legendarny Masta Ace powrócił w maju z nowym, solowym, jak zwykle konceptualnym albumem - "The Falling Season", na którym opowiada o swych szkolnych latach.

"The Falling Season" został w całości wyprodukowany przez KIC Beatsa z Los Angeles, specjalizującego się w ciepłych brzmieniach na żywych instrumentach. Sprawdźcie sami - odpalcie bardzo dobry klip do kawałka "Y.B.I. (Young Black Intelligent)", z gościnnym wokalem Pava Bundy'ego, słowami mądrości od samego Chucka D z Public Enemy - oraz samplem (?), który z pewnością rozpoznają fani Ostrego i J Dilli. Check it out!

video
dodano: 2014-09-13 17:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 2)

Fight ! Edo.G Feat Chuck D

Edo.G, który z niewiadomych przczyn niestety nie dojechał na tegoroczny Kemp, atakuje nowym teledyskiem, w którym na mikrofonie obok niego występuje sam legendarny Chuck D. Przekonajcie się w jakiej formie są weteran z Boston i frontman Public Enemy i sprawdzajcie najnowszy solowy album Edo - "After All These Years", który właśnie wczoraj trafił na półki iTunes'owe.

Tagi:
recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Pop, R&B, Recenzje, Rock, Soul
dodano: 2013-05-29 18:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 6)

"From Hollis to Hollywood, isn't he good?" - rapował swego czasu o sobie w trzeciej osobie. LL Cool J, ikona Def Jamu i hip-hopu jako takiego ma już 45 lat, a nadal potrafi chwycić za mikrofon i pokazać ten sam pazur, który zjednał mu tylu sympatyków w połowie lat 80. Trzynaście albumów na koncie, dwie nagrody Grammy kurzące się na kominku, długa na dziesiątki pozycji lista występów aktorskich filmach i produkcjach telewizyjnych i prawdopodobnie wystarczająco duży zapas hajsu, żeby nigdy nie musieć się martwić o jutro. To wszystko udało mu się wykonać nie tracąc jednocześnie szacunku hip-hopowego słuchacza.

Co prawda można przytoczyć parę przypadków, kiedy w tekstach innych raperów albo wywiadach Cool J wspomniany był jako "ten słodki", ale kiedy takich opinii robiło się więcej wjeżdżał singiel w typie "I Shot Ya", który wyjaśniał wszystko i uciszał towarzystwo. Można czasem nie lubić stylistyki, którą sobie obiera, ale nie da się powiedzieć, że jest słaby. Jest legendą i jednym z najbardziej długowiecznych raperów wszechczasów. Po 5 latach od premiery dobrze przyjętego "Exit 13" wraca z kolejnym albumem, jednak pierwszym poza wytwórnią, która zrobiła z niego gwiazdę. Jak prezentuje się "Authentic"?

recenzja
dodano: 2013-01-27 19:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 10)

Olbrzymi szacunek z jakim spotkał się Immortal Technique w rapowym środowisku nigdy nie przekładał się na imponującą sprzedaż czy rotację. Ciężko się dziwić, kiedy spojrzymy na dobór tematyki i poziom świadomości jaki bije z jego tekstów. Z drugiej strony informacje o tym, że jego trzy albumy łącznie sprzedały się w nakładzie 200 tysięcy egzemplarzy pokazuje, że odbiorców na taki hip-hop wciąż jest sporo, nawet bez środków masowego przekazu. Czwarty krążek, zatytułowany "Martyr" ukazał się w 2011 roku i pomimo faktu, że po raz kolejny potwierdza absolutnie wyjątkowe zdolności tego MC nie tylko w pisaniu przepełnionych prawdziwą treścią tekstów, ale również w posługiwaniu się mikrofonem jako narzędziem mogącym otwierać ludzkie umysły, zainteresowanie nie było proporcjonalne do poziomu.

Ma perfekcyjny wręcz głos, jest nieziemsko charyzmatyczny, doświadczenia battlowania się w cypherach nowojorskiego Harlemu uzbroiły go w morderczo efektowne flow, a wyższa edukacja, nie tylko ta instytucjonalna, ale przede wszystkim ta płynąca z głodu wiedzy uczyniły Technique'a MC, którego naprawdę warto słuchać z uwagą. Idealne połączenie twardego skurwiela wychowanego w skrajnie nieprzyjaznych warunkach z trzeźwym i dobrze dokarmianym wiedzą umysłem gościa, który będzie walczył do swoich ostatnich dni o to, żeby jego i nasze dzieci żyły lepiej i wiedziały więcej.

dodano: 2012-02-14 17:00 przez: Rafał Poros (komentarze: 1)
Tzw. "posse cuty" od samych, nazwijmy to, "początków" rozkwitu popularności rapu stanowiły gratkę dla słuchaczy. Dla wielu jednym z największych tego typu tworów jest kultowe "Scenario".

Dziś przybliżę Wam klip do numeru zatytułowanego "Close The Crackhouse" z roku 1993, gdzie nawijką zajęli się: Brother J, Wise Intelligent, Chuck D, Big Daddy Kane, Money B, Shock G, Humpty Hump, Ex-Girlfriend, Mickey Jarrett oraz ekipa Two Kings In A Cipher.