KRS-One

KRS-One

kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2020-12-18 11:00 przez: Adam Kołodziejczyk (komentarze: 4)

KRS-One, jeden z najbardziej płodnych i długowiecznych MC w historii wraca z nowym albumem, który zapowiedziany jeszcze na ten rok! "Don't Fall For It" i "Black, Black, Black", bo tak nazywają się najnowsze dzieła 55-latka, zwiastują jego 23 solowy album "Between Da Protests", którego premiera zapowiedziana jest na 21 grudnia.

Sam raper przyznał, że planował wydać album w przyszłym roku, ale ostatnie wydarzenia w USA spowodowały, że zdecydował się przyspieszyć premierę albumu. Beat do "Don't Fall For It" został wyprodukowany przez protegowanego KRS-One'a, o podobnie brzmiącym pseudonimi Sun-One'a, a "Black, Black, Black" wyprodukował polski producent Młody, z którym KRS-One współpracował już kilka lat temu! Ma to być też nie ostatni bit Młodego na albumie.

video
dodano: 2020-06-17 19:30 przez: Marcin Natali (komentarze: 2)

Dokładnie wczoraj Tupac Amaru Shakur skończyłby 49 lat i jak co roku, każda rocznica urodzin oraz śmierci 2Paca obfituje we wspomnienia i historie, którymi dzielą się przeróżni ludzie, którzy zdołali poznać charyzmatycznego MC osobiście. Również my przeprowadzając wywiady nie raz pytamy artystów o znajomość z Pac'iem, a częstym tego rezultatem są fascynujące opowieści, wspaniale ukazujące klimat lat 90. 

Jedną z takich historii podzielił się z nami weteran bostońskiej sceny Edo. G w rozmowie przed popkillerową kamerą, kiedy to opowiedział o niedoszłym collabo, które planował na swój drugi studyjny album w 1993 roku. Na jednym tracku planował wtedy Edo zebrać takie postaci jak 2Pac, KRS-One oraz Craig G. Dlaczego więc plan spalił na panewce, a track nigdy nie został ukończony?

video
dodano: 2019-11-19 21:00 przez: MaxFloRec (komentarze: 0)

Na MaxFloRecTV jest już dostępny zapowiadany teledysk Młodego z gościnnym udziałem KRS-One'a. The Teacha nieprzypadkowo pojawił się na feacie u polskiego artysty. Owocna współpraca obu raperów trwa już bowiem kilka lat. Wraz z premierowym numerem „Puste podwórka” do sieci trafił odsłuch całego krążka Młodego pt. „Lekcja WOS-u”. Płyta ukazała się wyłącznie w formie cyfrowej.

kategorie: Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2018-08-18 16:02 przez: Mateusz Natali (komentarze: 8)

"Każde społeczeństwo potrzebuje doktora i nauczyciela" - napisał jeden z komentujących to collabo. Tak Panie i Panowie - KRS-One i Dr. Dre spotkali się wczoraj w studio!

Tagi:
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-05-22 13:05 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Jedna z największych ikon westcoastu z jedną z największych ikon eastcoastu? Takie kooperacje wciąż wywołują spore emocje a tym razem Snoop i KRS spotkali się na tracku na nowym albumie pierwszego z nich - na bicie legendarny Battlecat!

kategorie: Hip-Hop/Rap, Klasyka, Profile
dodano: 2017-05-21 19:00 przez: Tadeusz Turnau (komentarze: 5)

Pewnie nie każdy miłośnik hip hopowej kultury wie kim był Malcolm X. A powinien. Po pierwsze dlatego, iż grzechem jest nie znać postaci, która odegrała tak znamienitą rolę w walce o prawa czarnoskórej mniejszości w Stanach Zjednoczonych, a po drugie, jak mogliśmy przeczytać swego czasu w słynnym magazynie „The Source” : That’s the man who made intelligence cool in Hip Hop music”.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-05-19 16:54 przez: MaxFloRec (komentarze: 1)

Producent składu MeriDialu, 1/3 grupy Heavy Mental, artysta solowy (album „4 takty”) i główny producent najnowszej płyty KRS-One'a – Młody. Dziś, 19.05, ten uznany beatmaker i raper dołącza do grona zawodników MaxFloRec. Pod tym szyldem wyda swój 2. solowy krążek. Pierwszy singiel zwiastujący album już na MaxFloRecTV!

video
dodano: 2017-05-16 14:21 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 12)

Quebonafide i KRS-One wspólnie w jednym kawałku, a wszystko to na bicie Returnersów - tak prezentuje się kolejne dzieło z "Egzotyki", do którego powstał klip. Amerykański teledysk Que utrzymany został w trueschoolowym stylu, co dobrze oddaje klimat samego utworu. Cały materiał ukaże się 9 czerwca.

kategorie: Hip-Hop/Rap, Wywiady
dodano: 2017-05-11 18:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Wczoraj pisaliśmy Wam o tym, że produkcją ponad połowy nowej płyty KRS-One'a zajął się Polak, Młody z ekipy Heavy Mental. Z tej wyjątkowej okazji postanowiliśmy też złapać go na krótki wywiad, by mógł opowiedzieć co nieco o całej sytuacji i wrażeniach z nią związanych.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2017-05-10 13:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

Jeśli mielibyśmy wskazać kilku raperów będących definicją hip-hopu to KRS-One z pewnością byłby jednym z nich. Przesiąknięty do cna czterema elementami i hip-hopową misją Nowojorczyk od wielu lat dostarcza korzenne brzmienie, szerząc wiedzę i nieprzypadkowo nosząc przydomek The Teacha. Mimo upływu lat wciąż jest też aktywny, a właśnie ukazał się jego najnowszy album, który Ambrosia For Heads nazwała "najlepszym krążkiem KRS'a od lat". Dla nas na "The World Is Mind" ważny jest jednak także inny element - aż 9 z 15 numerów wyprodukował nasz rodak, Młody z Bielska-Białej, znany ze składów Meridialu czy Heavy Mental!

kategorie:
dodano: 2017-02-22 14:00 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 3)

"DUMA ROZPIERDALA MNIE JAK VIENIA!!!" - oznajmił na Facebooku pochodzący z Bielska-Białej producent Młody, członek składów MeriDialu i Heavy Mental. Nie dziwota - to właśnie sążnisty beat Młodego brzmi w nowym singlu nie byle kogo, bo legendarnego The Teacha - KRS-One'a!

dodano: 2016-08-24 20:46 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

KRS ONE już w ten czwartek wystąpi w Katowicach, w piątek w Warszawie, następnie Gdyni i Szczecinie. Raper zagra w Polsce aż cztery koncerty w ramach europejskiej trasy koncertowej "Now Hear This". W Katowicach koncert otworzą DJ HWR x YOUNG BC (turntables x drums) oraz LORD LHUS (USA) & DJ FLIPTYCK (CZ), natomiast w Warszawie na scenie pojawi się częstochowska ekipa HURRAGUN!

Tagi:
wydarzenie
dodano: 2016-07-14 20:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Absolutna i niezaprzeczalna legenda światowego hip hopu, człowiek instytucja, rapowy aktywista, aktor, filozof i nauczyciel KRS-ONE, wystąpi pod koniec sierpnia na trzech koncertach w Polsce!

Tagi:
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2016-02-19 11:03 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Po nagranym z oldschoolowymi pionierami "Downtown" Macklemore i Ryan Lewis serwują kolejny hołd dla hip-hopowej klasyki. Tym razem jest nim nowy singiel "Buckshot" nagrany z udziałem legendarnej dwójki, prawdziwych ikon rapgry - KRS-One'a i DJ-a Premiera! Numer sprawdzić możecie poniżej.

video
dodano: 2014-08-28 20:22 przez: Mateusz Natali (komentarze: 6)

Czeskie święto hip-hopu już za nami, na tegorocznym Kempie działo się wiele, namiastkę czego prezentowaliśmy Wam już na naszym Instagramie, który w trakcie festiwali żył najbardziej. Teraz pora na start właściwych relacji, a tradycyjnie już przywieźliśmy dla Was masę materiałów, w tym dwucyfrową liczbę wywiadów. Zaczynamy jednak od koncertu człowieka, który na Kemp pasował jak mało kto... KRS-One z jednym ze swoich największych klasyków! Już jutro natomiast ruszamy z tym, na co czeka wielu z Was i co ogniskuje frekwencję większą niż niejeden hangarowy koncert - Bitwą o Kemping.

Strony