asthma

asthma

dodano: 2022-07-26 12:00 przez: Łukasz Rawski (komentarze: 3)

Tegoroczny OFF Festival, który odbędzie się w dniach 5-7 sierpnia w Katowicach będzie okazją do sporego jubileuszu. Tegoroczna edycja festiwalu, który będzie miał miejsce w katowickiej Dolinie Trzech Stawów jest bowiem jego 15 odsłoną.

Jeśli jeszcze zastanawiasz się, czy warto w tych dniach odwiedzić stolicę Śląska, postanowiliśmy nieco ułatwić ci podjęcie decyzji i przygotowaliśmy mały przewodnik tego, na co liczyć może słuchacz rapu, który rozważa wzięcie udziału w tej imprezie. A uwierzcie, atrakcji przez te trzy (a praktycznie cztery) dni będzie co niemiara.

video
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News, Video
dodano: 2021-12-17 13:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

asthma i Młody zdecydowali się zobrazować cały "Manifest" klipami, a najnowsze video to koncertowy obrazek do jednego z ciekawszych numerów na płycie, czyli posse-cuta, w którym krzyżuje się szereg ciekawych styli. Poza gospodarzami słyszymy tu Bobera, Floral Bugsa, Madę, Ryfę Ri, Pryksona Fiska, RakRaczeja, Młodego Leszcza i JHN'a. Czyli w skrócie - underground ma się dobrze.

Tagi:
video
dodano: 2021-09-28 20:44 przez: Wiesław Kłoda (komentarze: 3)

asthma i Młody serwują kolejny singiel z albumu "manifest" - tym razem to brudny i klasycznie boombapowy "never forget", w którym gościnnie pojawiają się DJ Ure i KRS-One. Co ciekawe - numer jest całkowicie anglojęzyczny.

dodano: 2021-09-04 12:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 9)

KRS-One zaliczył parę lat temu gościnkę u Quebo w głośnym singlu "To nie jest hip-hop". Teraz amerykańska legenda pojawi się na płycie dużo młodszego zawodnika i jednocześnie debiutanta, jakim jest asthma.

Tagi:
kategorie:
dodano: 2021-09-03 17:37 przez: Marek Adamski (komentarze: 1)

Debiutancki album członka Def Jamu, na któym udzieli się m.in. legendarny KRS One.

Tracklista:

1. asthmatic
2. motobomba
3. never forget
4. shut the fuck up
5. ostatnia mila
6. reset
7. transmisja
8. duchowa rewolucja
9. manifest
10. the system is fallin

Tagi:
video
dodano: 2021-08-02 08:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

Młody raper, który namieszał w zesżłym roku oldschoolową i zaangażowaną społecznie "centralą", szykuje się do wydania swojego debiutu za pośrednictwem Def Jam Recordings Poland. Przedwczoraj otrzymaliśmy pierwszy singiel z tego albumu - nawiązujący tytułem do klasycznego "Illmatica" "asthmatic".

dodano: 2021-04-07 11:00 przez: Igor Wiśniewski (komentarze: 7)

Patoreakcja Maty przypomniała niektórym, że rap może być wyrazem frustracji i sprzeciwu. Podobne zadanie spełniły Patointeligencja czy Polskie Tango Taco Hemingwaya. To nie tak, że rodzimy hip-hop w 2019 roku zbudził się z dziwnego letargu i zorientował się, że czas najwyższy zabrać głos. Polscy raperzy właściwie od początku poruszali tematy ważne społecznie, bynajmniej nie szczędząc gorzkich słów.

video
dodano: 2020-11-08 15:01 przez: Marek Adamski (komentarze: 3)

Wraz z premierą nowego singla młodego rapera potwierdziła się też informacja o jego oficjalnym zakontraktowaniu w Def Jam Poland, a nie w MaxFloRec. "shut the fuck up" to pierwszy numer pod szyldem majorsa, który nawiązuje do obecnego kryzysu aborcyjnego i mocno krytykuje partię rządzącą. Kawałek wyprodukował Młody, a cuty do niego stworzył Falcon1.

Tagi:
dodano: 2020-11-04 20:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

Obrazowo i dojrzale ujmująca kwestie społeczno-polityczne "centrala" skupiła uwagę słuchaczy na asthmie - pisaliśmy Wam już, że młody raper z Bielska-Białej nawiązał współpracę z MaxFloRec, zapowiadając na 2021 swój debiutancki album. Jak się jednak okazuje, w temacie nastąpiły zmiany.

video
dodano: 2020-10-05 11:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 3)

Mogłoby się wydawać, że MaxFlo to już raczej jednolita wytwórnia skupiona całkowicie na swoich członkach, która raczej nie zajmuje się wyłapywaniem nowych talentów. Rahim jednak zaskakuje, rekrutując jednego z głośniejszych newcomerów ostatnich tygodni.