Eldo

Eldo

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2019-09-12 08:00 przez: Szymon Bielawski (komentarze: 3)

Powiedzieć, że to zaskoczenie, to jak nie powiedzieć nic. Im bliżej premiery najnowszej płyty Malika Montany, tym więcej szczegółów dostajemy, a najświeższym z nich jest tracklista krążka. Raper zaprosił głównie gości z zagranicy, natomiast znalazły się też rodzime akcenty, a wśród nich znalazł się sensacyjny featuring Eldo!

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2019-02-18 11:04 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

Pisaliśmy Wam o tym, że Eldo przypadkiem zdradził w dyskusji powstawanie nowej płyty. Teraz ogłosił to oficjalnie i zdradził zaskakujący tytuł!

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2019-02-16 15:45 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Wczoraj Internet obiegła "sensacyjna" informacja o tym, że Eldo nie dostał płyty od Bedoesa - sytuację szybko wyjaśnił bydgoski raper wraz z SBM Label, nas jednak bardziej niż info o wysyłkowym zamieszaniu zainteresowało, co Eldo napisał w komentarzach w trakcie dyskusji...

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Trap
dodano: 2019-01-12 13:04 przez: Mateusz Natali (komentarze: 9)

Mimo że muzyka Young Igiego opiera się stricte na nowoczesnych brzmieniach i rozwiązaniach to on sam wychował się na klasyce polskiego rapu - wspominał o tym także przed naszą kamerą.

kategorie:
dodano: 2018-12-07 12:38 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

W tym roku przypada 20. rocznica powstania pierwszego nagrania grupy Grammatik. W 1998 roku Noon wyprodukował utwór “Moja historia” z brakującą wówczas zwrotką Jotuze. Nagranie znalazło się na debiutanckiej płycie “EP”. W 2017 roku zespół zagrał dwa specjalne koncerty na festiwalach Hip-Hop Kemp oraz Open’er. Z tej okazji nagrano utwór “Moja historia 2”, w którym tym razem zabrakło zwrotki Eldo. Historia zatoczyła koło, a nowe nagranie to symboliczne podsumowanie, które ukaże się dokładnie 20 lat od wydania pierwszej „EP”.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2018-11-28 21:18 przez: Mateusz Natali (komentarze: 7)

Kolejny singiel promujący album Bedoesa i Kubi Producenta „Kwiat Polskiej Młodzieży” pojawił się na kanale SBM Label. Jest to oczekiwany i wywołujący sporo kontrowersji jeszcze przed premierą numer „Gady”, w którym pojawia się Białas i legenda polskiej sceny Eldo.

video
dodano: 2018-11-27 20:06 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

Trwa w najlepsze zimowa lawina wydawnicza w polskim rapie, a z nią lawina teledysków. Tę pierwszą śledzić możecie w naszym dziale Premiery Płyt, by nie pogubić się w piętrzących się albumach. Za tą drugą staramy się nadążyć i przedstawić w przejrzysty sposób w dziale Video...

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2018-11-26 20:58 przez: Mateusz Natali (komentarze: 9)

W ostatnim czasie nie brakuje na naszej scenie niespodziewanych kooperacji - jedną z nich jest oczywiście zapowiedziana obecność Eldoki na albumie Bedoesa. Czy warszawska legenda pojawi się jeszcze na innym newschoolowym projekcie? Taka kooperacja marzy się Malikowi Montanie.

video
dodano: 2018-11-26 11:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Soczyście, leniwie i klimatycznie - tak brzmi "Dystans" czyli wspólny singiel Jareckiego i Eldo. Sunący powoli kalifornijski bas stanowi doskonałe tło do chilloutowych opowieści i krzyżówki stylówek. Jeśli nie słyszeliście ubiegłorocznego albumu Jareckiego "Za wysoko" to warto nadrobić, bo to wielobarwny kolaż gatunków, który nie zyskał chyba należnej uwagi.

Tagi:
wydarzenie
kategorie: Galerie, Hip-Hop/Rap
dodano: 2018-11-18 11:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

W ramach ubiegłotygodniowych celebracji 100-lecia niepodległości nie brakowało hip-hopu. Prezentowaliśmy Wam już video z występu O.S.T.R.'a, który wykonał z tej wyjątkowej okazji "Kochana Polsko" oraz podzielił się z zebranymi emocjonalnym przemówieniem - video to pochodziło z koncertu Druga Strona Ulicy w trakcie Festiwalu Niepodległa na dziedzińcu Uniwersytetu Warszawskiego. Festiwalu, który wg informacji Polskiego Radia odwiedziło w ciągu dnia aż 300 000 osób!

Sprawdźcie obszerną fotorelację z godzinnego show, w trakcie którego wystąpili O.S.T.R. oraz Eldo, który wykonał także z Toczkiem, Tadzikiem i Lavilem wspólny utwór "Pokolenia", nagrany przy okazji ubiegłorocznych warsztatów Druga Strona Ulicy: Sztuka Niepodległa.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2018-11-13 13:48 przez: Mateusz Natali (komentarze: 5)

Sporym echem odbił się gościnny udział Eldo na nadchodzącej płycie Bedoesa - warszawski raper wystosował nawet specjalny emocjonalny komentarz. Teraz opowiedział trochę więcej o tym, za co propsuje młodego członka 2115, dodając parę słów o aferze po koncercie w Stodole.

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2018-11-01 21:15 przez: Mateusz Natali (komentarze: 12)

Wczorajsze zaskakujące ujawnienie Eldo jako kolejnego gościa na płycie Bedoesa i Kubiego Producenta spotkało się z krytyką części słuchaczy warszawskiego rapera. Współtwórca Grammatika odniósł się do tego w emocjonalnym komentarzu.

Tagi:
dodano: 2018-10-31 15:31 przez: Marek Adamski (komentarze: 2)

Zarówno za pośrednictwem Instagrama, jak i Facebooka członek SB Mafijii zapowiedział pierwszy singiel ze swojej drugiej płyty "Kwiat Polskiej Młodzieży". Utwór ma nosić tytuł "Gady", a gościnnie udzielą się w nim Białas i Eldo. Premiera klipu będzie miała miejsce 6 listopada, wtedy też wystartuje preorder albumu.

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, Komentarze, News
dodano: 2018-08-28 16:23 przez: Aleksandra Orłowska (komentarze: 2)

Informacja o tym, że Eldo chce przejść na muzyczną emeryturę obiegła internetowy świat niemal z prędkością światła. Wielu fanów komentowało kolejne wpisy, dodając raperowi otuchy i wsparcia. Do sprawy odniósł się sam zainteresowany, dementując doniesienia o tym, że rezygnuje z kariery rapera: "Jeśli podejmę decyzję o zakończeniu kariery zakomunikuję to wprost albo zwyczajnie bez słowa zniknę" - tłumaczy w rozmowie z portalem NaTemat. 

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2018-08-27 11:00 przez: Aleksandra Orłowska (komentarze: 14)

Informowaliśmy, że Eldo odchodzi na muzyczną emeryturę po tym, jak od 20 lat aktywnie działał na scenie. Przez te lata w środowisku hip-hopowym zaszło wiele zmian. Eldoka pozytywnie się do nich odniósł, zupełnie inaczej niż Kali, który w "Całuj Fingiel" wytknął wiele rzeczy młodemu pokoleniu raperów. Leszek natomiast uznał, że mając do wyboru słuchanie młodszych raperów i Kaliego... wybrałby młodszych!

Tagi:

Strony