Eldo

Eldo

video
dodano: 2021-10-22 19:34 przez: Wiesław Kłoda (komentarze: 4)

W kolejnym singlu z projektu "Aloha Opus Magnum" reprezentantów Alohy wspiera Eldoka, a wszyscy trzej opowiedzieli o swoich idolach i wspomnieniach z nimi związanych. Preorder albumu znajdziecie tutaj.

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2021-10-08 11:00 przez: Wiesław Kłoda (komentarze: 7)

Eldo jest obecnie na finiszu prac nad swoją "Alfą" - opowiadał nam ostatnio w wywiadzie o tym, że materiał wyda równolegle z EP-ką Jotuze, co będzie symboliczną akcją dla fanów Grammatika. Teraz raper ujawnił, że zapraszał kilku ciekawych gości, jednak... ci mu odmówili.

Tagi:
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2021-09-29 16:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Wczoraj opublikowaliśmy Wam relację ze spaceru z Eldo, który w roli przewodnika oprowadzał po Warszawie - przy tej okazji złapaliśmy też Eldokę na krótką rozmowę, a oprócz 'tematu dnia' musieliśmy zahaczyć też temat prac nad nowym albumem. Co z zapowiadaną od dłuższego czasu "Alfą"?

dodano: 2021-09-28 17:38 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Eldo podjął się nowej roli, realizując swoją pasję związaną z historią Warszawy. Raper został przewodnikiem, oprowadzając po stołecznej Pradze Północ i dzieląc się wieloma ciekawymi opowieściami. W słoneczną niedzielę zawitaliśmy na spacer śladami miejsc i ludzi Pragi organizowany przez Galerię Wileńską - mamy dla Was krótką relację oraz rozmowę z Eldoką. Oprócz tematu spaceru spytaliśmy też oczywiście o to, jak idą prace nad nowym albumem, a raper podzielił się z nami kilkoma ciekawymi informacjami!

Tagi:
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2021-09-23 20:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 3)

Większość turystów przyjeżdża do Warszawy, by zwiedzić starówkę i zobaczyć Zamek Królewski. Jednak prawdziwą „starówkę” można znaleźć na Pradze Północ. To tu znajdują się kamienice czy dawne fabryki, które pamiętają czasy przedwojenne. Mury tych budynków kryją też tajemnice ich mieszkańców – od grubych ryb warszawskiego półświatka, przez pospolitych łobuzów z romantyczną duszą, rzutkich biznesmenów z tamtych lat aż po bohaterów II wojny światowej. W sobotę 25 września i w niedzielę 26 września, podczas spaceru organizowanego przez Galerię Wileńską, o niezwykle barwnych życiorysach ludzi Pragi opowie Leszek Kaźmierczak, czyli warszawski raper Eldo. Oba spacery startują o godzinie 14:45.

Tagi:
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2021-07-27 14:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 4)

Eldo podczas ostatniej wizyty w Hejt Parku Krzysztofa Stanowskiego wymienił raperów, którzy stoją na jego poziomie lirycznym. Innym wątkiem w tej rozmowie był brak zrozumienia dla fenomenu Ekipy przez warszawskiego weterana.

Tagi:
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2021-07-16 08:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 14)

Eldo gościł w charytatywnym 24-godzinnym Hejt Parku, który prowadził Krzysztof Stanowski. Panowie nie rozmawiali o ustawie reprograficznej, a o hip-hopie. W jednym z wątków Eldoka wskazał raperów, którzy mają lirykę na podobnym poziomie co członek Grammatika.

Tagi:
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2021-07-12 17:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 3)

Eldo już od jakiegoś czasu mało udziela się rapowo, ale próbuje się w nowych rolach - w zeszłym roku raper zajął się nauczaniem języka angielskiego. Teraz warszawski weteran zaskakuje nowym zawodem - Eldo będzie przewodnikiem wycieczek po warszawskiej Pradze.

Tagi:
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2021-06-14 20:30 przez: Marek Adamski (komentarze: 3)

Jakiś czas temu Eldo skrytykował udział Winiego w Lech Hip Hop Polish Music Awards, czyli nowej gali rozdania hip-hopowych nagród. Mimo, że uwaga Eldoki była lekko chybiona, Wini zaprosił rapera do wspólnej rozmowy w ramach swojego programu. W najnowszym odcinku cyklu "Zdaniem Winiego" prowadzący poinformował, że rozmowa z warszawskim weteranem nie dojdzie do skutku.

Tagi:
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2021-06-11 17:03 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

Wczorajszy singiel Belmondo odbił się dość szerokim echem dzięki goścince Dizkreta czy rozpoczęciu współpracy z Asfalt Records, ale przede wszystkim dzięki dobremu, jakościowemu brzmieniu. Numer docenił weteran warszwskiej sceny, który przyznał, że kawalka "nie sposób tego nie lubić".

Tagi:
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2021-05-28 21:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

Śmierć Prestona wywołała duże poruszenie w środowisku hip-hopowym. Raper miał podpisywać kontrakt z chillwagonem, a kariera stać przed nim otworem. Zmarłego wspominały takie osoby jak AdMa, Filipek, Żabson czy ReTo. Również Eldo podzielił się wspomnieniem o młodym MC, którego miał okazję poznać.

Tagi:
dodano: 2021-04-07 11:00 przez: Igor Wiśniewski (komentarze: 7)

Patoreakcja Maty przypomniała niektórym, że rap może być wyrazem frustracji i sprzeciwu. Podobne zadanie spełniły Patointeligencja czy Polskie Tango Taco Hemingwaya. To nie tak, że rodzimy hip-hop w 2019 roku zbudził się z dziwnego letargu i zorientował się, że czas najwyższy zabrać głos. Polscy raperzy właściwie od początku poruszali tematy ważne społecznie, bynajmniej nie szczędząc gorzkich słów.

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2021-03-21 20:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 3)

Mamy dobrą wiadomość dla fanów Grammatika. Eldo i Jotuze opublikowali parę wspólnych zdjęć ze studia, na których widzimy, że raperzy wrócili do wspólnych nagrywek.

Tagi:
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Rankingi
dodano: 2021-02-14 12:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 30)

"Lovesong" i "polski rap" to połączenie oferujące nam często kopalnię żenady i festiwal cringe'u - ale nie zawsze. Poza przaśnymi i patetycznymi piosenkami ukazało się też trochę utworów, które wykraczają poza miałkość, banał i ujmują temat miłości w sposób, który może zrobić wrażenie także na starszym słuchaczu - Walentynki to idealna okazja, by przypomnieć niektóre z nich.

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2020-10-21 11:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 3)

Paluch w przerwie od nagrywania nowej płyty postanowił odpowiedzieć na pytania fanów za pośrednictwem Instagrama. Raper zdradził parę nowych szczegółów dotyczących nadchodzącego LP, od klimatu po ilość gości. Szef BOR wyjawił również jak wyglądają jego relacje ze Szpakiem, co sądzi o twórczości m.in. Kabe, Kary, Eldo czy Alberto oraz jakie ma podejście do zamknięcia siłowni.

Strony