HST

HST

wydarzenie
dodano: 2017-12-28 20:35 przez: Mateusz Natali (komentarze: 6)

"Końcówka roku to liczne podsumowania - w ostatnich miesiącach działo się sporo, ale warto również podsumować to jakie rocznice przyniósł nam ten kończący się 2017 rok" - pisaliśmy we wtorek w artykule odnośnie WWO. Dziś cofnijmy się więc o półtorej dekady - rok 2002 dla polskiego rapu był wybitny i przyniósł niezliczone ilości kultowych singli czy wydawnictw oraz wiele utworów, które na tamten moment wywracały całą scenę do góry nogami. W ostatnich miesiącach czy tygodniach skończyły one piękny jubileusz 15 lat - przyjrzyjmy się więc dokładniej tym, których piętnastolecie świętowaliśmy najbardziej...

kategorie:
dodano: 2017-12-28 20:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

"Końcówka roku to liczne podsumowania - w ostatnich miesiącach działo się sporo, ale warto również podsumować to jakie rocznice przyniósł nam ten kończący się 2017 rok" - pisaliśmy we wtorek w artykule odnośnie WWO. Dziś cofnijmy się więc o półtorej dekady - rok 2002 dla polskiego rapu był wybitny i przyniósł niezliczone ilości kultowych singli czy wydawnictw oraz wiele utworów, które na tamten moment wywracały całą scenę do góry nogami. W ostatnich miesiącach czy tygodniach skończyły one piękny jubileusz 15 lat - przyjrzyjmy się więc dokładniej tym, których piętnastolecie świętowaliśmy najbardziej... Kolejność wg daty wydania.

Tagi:
wydarzenie
dodano: 2016-11-11 16:00 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 0)

Zbliża się największy Śląski Rap Festival w historii - 17 grudnia w katowickim Spodku świętowane będzie 20-lecie śląskiego rapu. Wystąpią m.in. Kaliber 44, Pokahontaz, Miuosh, Grubson, O.S.T.R., donGURALesko, Ten Typ Mes i Tede. W specjalnym repertuarze raperzy zagrają swoje największe hity, a o aranżacje zadbają FDG Orkiestra, muzycy Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia oraz Górnicza Orkiestra Dęta. Poza koncertami organizatorzy zaplanowali bitwę freestyle'ową, pokazy beatbox oraz premierę filmu dokumentalnego o dwudziestoleciu śląskiej sceny rapowej.

wydarzenie
dodano: 2015-12-11 18:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

Z okazji 8 urodzin Fandango Records, 18 grudnia na scenie katowickiego MegaClubu pojawią się najważniejsi obecnie reprezentanci labelu oraz wykonawcy, którzy inicjowali jego działalność. Nie będzie to standardowy koncert - na tę okazję stworzono specjalny livebandowy projekt pod nazwą "FANDANGO ORKIESTRA", który zagwarantuje, że ten muzyczny przelot przez 8 lat i 33 albumy będzie wyjątkowy i niepowtarzalny. Tego wieczoru ekipa zagra numery, których nie usłyszycie już nigdzie na żywo, w składzie, który prawdopodobnie już nigdy nie spotka się na jednej scenie!

dodano: 2015-06-16 17:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 19)

"Wyobraziliśmy sobie taką hipotetyczną sytuację. Jest rok 2001, w redakcji magazynu (bo przecież jeszcze nie serwisu internetowego) Popkiller pada pomysł "zróbmy akcję Młode Wilki, zbierzmy najciekawsze nowe twarze, talenty, które obecnie wchodzą na poważnie na scenę i poświęćmy im jeden numer naszego czasopisma!". Bingo!

Jednak nie chodzi o stosowanie się do tradycyjnej zasady "Mądry Polak po szkodzie" i udawanie ekspertów w oparciu o przyszłe osiągnięcia danych artystów, nawet jeśli w tamtej chwili nic ich nie zapowiadało. Nie. Staraliśmy się oprzeć na sytuacji z danego roku, wiedzy z danego roku oraz tym, jak malował się potencjał konkretnych MC. To, czy później stali się ikonami, zaliczyli równię pochyłą, czy przepadli całkowicie, nie miało dla nas znaczenia. I to chyba ciekawsze, bo niczym przegląd Freshmanów XXL'a "parę lat po", pokazuje jak różnie układają się kariery, a nie zbiera największe gwiazdy z danych lat."

Wczoraj poznaliście skład na rok 2001, dziś pora na 2002, również opisy tworzone są z perspektywy danego roku!

dodano: 2014-10-21 16:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

W kolejnej odsłonie zebraliśmy nowe luźne numery od Karwana, Żyta Tostera, Sisty Flo, Neile, Emtesa i DJa Owata, odrzuty z najnowszej płyty HST, nowe teledyski od Karima, Sativy, Maciosa i Erade, a także utwory z nadchodzących projektów od Manifesta, Dondiego, Gibky'ego, Morala i Fusa.

video
dodano: 2014-05-29 16:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

Po premierze albumu "Sen Koszmarny" wytwórnia My Music wypuściła kolejny singiel promujący to wydawnictwo. W numerze "Notatka Samobójcy" Hasta wspiera Sylwia Dynek. Do numeru powstał teledysk, który obejrzeć możecie poniżej.

Tagi:
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2014-05-25 18:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

HST powrócił po przerwie z nowym materiałem zatytułowanym "Sen Koszmarny".  "Sen Koszmarny" zawiera łącznie 17 kawałków. Jak mówi sam HST: "Ostatnie lata mojego życia toczyły się pod znakiem upadków i wzlotów, tylko niestety w moim przypadku więcej było upadków, więc nie było możliwości nagrać wesołej płyty i też tego nie zrobiłem. Jest surowa, lecz jest też na niej dużo miłości i przemyśleń co do samego siebie. Weźcie płytę w ręce i napijmy się za lepsze czasy."

kategorie:
dodano: 2014-04-21 17:15 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

HST powrócił po przerwie z nowym materiałem zatytułowanym "Sen Koszmarny". Na płycie pojawią się ikony zarówno śląskiego, jak i polskiego Hip-Hopu. Wydawcą nowej płyty HST jest wytwórnia My Music.

video
dodano: 2014-03-20 14:46 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

Sporo było w ostatnich latach zamieszania wokół HST, teraz śląski raper wraca z drugim solowym albumem, który ukaże się już 13 maja nakładem MyMusic. Na dzień dobry otrzymujemy klip do numeru "Gnój".

kategorie:
dodano: 2013-12-02 10:48 przez: bigidea (komentarze: 0)
HST i Joka!

Dumny reprezentant Śląska, autor albumu "Masy Ludu. Na językach" HST oraz JOKA niezaprzeczalna ikona polskiego hip hopu, współzałożyciel legendarnego zespołu KALIBER 44,  wystąpią na jednej scenie już 7 grudnia w klubie BAGSY, ul. Sokola Tůmy 2 w Czeskim Cieszynie.  

dodano: 2013-05-10 16:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 26)

Nowa płyta HST "Ostatni gasi światło" zbliża się coraz bardziej, a z tej okazji otrzymujemy pierwszy oficjalny singiel na bicie Fleczera. Nie wiemy jeszcze kiedy, ani czyim nakładem ukaże się krążek.

Tagi:
wydarzenie
dodano: 2012-10-13 20:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 12)

Już w najbliższą niedzielę na scenie klubu 55 w ramach 5/55 czeka nas kolejny zagraniczny koncert. Po raz drugi w Polsce - pierwszy raz był na naszej imprezie w lutym ubiegłego roku - pojawi się reprezentujący Showoff REKS. Podczas imprezy będzie kręcony klip do numeru produkcji LUXONA, który REKS nagrywa wspólnie z JWP a supporty zagrają Mielzky i HST.

Tagi: