Waldemar Kasta

Waldemar Kasta

dodano: 2022-04-29 20:11 przez: Jan Stokowski (komentarze: 7)

Waldemar Kasta powraca i publikuje jeden z najbardziej zaskakujących utworów w swoim dorobku. Piosenka wykonana w duecie z Sariusem, zapowiada nowy album Kasty, którego premiera przewidziana jest na jesień tego roku. „Delirka” wbrew pozorom nie mówi o uzależnieniu, a miłosnej historii dopełnionej filmowym klipem w reżyserii Macieja Kawulskiego.

kategorie: Popkillery
dodano: 2022-04-24 22:00 przez: Redakcja (komentarze: 1)

Rok temu prowadzili wspólnie część gali, w tym roku poprowadzą całość. Gospodarzami wtorkowej ceremonii Popkillerów będą Waldemar Wall-E Kasta i WdoWA!

Transmisja rusza już o 19:00 na kanale PopkillerTV, wcześniej widzimy się o 17:45 w studiu galowym w Kanale Sportowym, które poprowadzą AdMa i Krzysztof Stanowski

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2021-12-14 08:00 przez: Jan Stokowski (komentarze: 3)

Serwisy streamingowe zdominowane są głównie przez młodych artystów, jednak także legendy polskiego rapu potrafią zebrać tam spore grono odbiorców. Zaskakujące nawet dla nich samych.

dodano: 2021-12-13 08:00 przez: Jan Stokowski (komentarze: 0)

donGURALesko i Waldemar Kasta ostatni album w duecie, czyli “Kastatomy”, wydali w 2003 roku. Rok wcześniej wyszła płyta “Kastaniety”. Przez ostatnie lata kilkukrotnie wypuszczali wspólne numery. “Antyhit” to jednak to pierwszy od dawna utwór wydany pod szyldem K.A.S.T.A Squad, do tego na bicie Matheo.

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2021-11-03 08:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Album-pomost łączący Waldemara Kastę i młodych artystów zapowiadany był już jakiś czas temu - jak się okazuje wrocławski raper jest już na finiszu prac i wszystko w tym momencie rozbija się głównie o kwestie formalne.

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2021-10-20 14:39 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

"Wrocławska Premiera" była potężnym uderzeniem prezentującym Polsce K.A.S.T.A. Skład, a połączenie brudnych bitów White House z chropowatym wokalem Wall-E'go robiło piorunujące wrażenie. Jaki był początek tej współpracy?

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2020-10-09 18:38 przez: Mateusz Natali (komentarze: 11)

Dziś w nocy Szpaku opublikował singiel "Hałas", w którym odnosi się do dyskusji po Popkillerach oraz reakcji innych raperów na jego ostry wpis w trakcie gali. Na utwór zareagował Waldemar Kasta, publikując 10-minutowy film, w którym spokojnie lecz stanowczo skomentował singiel i zastanawiał się czy ma go odbierać jako diss. Po chwili usunął video, informując, że Szpaku właśnie do niego zadzwonił i sytuacja wygląda na zażegnaną.

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2020-10-05 08:00 przez: Szymon Bielawski (komentarze: 2)

Historia pokazuje, że zapowiedź końca muzycznej kariery rapera oznacza często co najwyżej nieco dłuższą niż standardowa przerwę wydawniczą i prędzej czy później powrót na scenę się materializuje.

dodano: 2020-07-15 18:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

"Kiedy pierwszy raz usłyszałem KASTA SQUAD i utwory jak Peryferie, Wrocławska Premiera czy Wychylylybymy nie mogłem uwierzyć że można przenieść to w taki sposób na nasz kraj. Naturalny luz, styl jak z NY, kozackie flow, bandany i całe to g***o „It Hit Different” to były czasy kiedy do Clinic bazar nie jeździło się po ciuchy, a żeby spotkać Wall-E. Gdyby wtedy ktoś powiedział mi, że za kilka lat będę robił numery z donGURALesko i Waldemarem Kastą nie dałbym wiary. Następny klip jest dla mnie mega ważnym kawałkiem i wierze, że to rozj**ie" - opowiadał kilka dni temu Sitek. Teraz dostajemy efekt tego zderzenia pokoleń!

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2020-06-29 09:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

Od dawna czekamy na dłuższy rapowy projekt ze strony Waldemara Kasty, legendy wrocławskiej sceny a ostatnio m.in. prowadzącego galę Popkillery. Jak się okazuje - Wall-E po przerwie zaczął prace nad nowym projektem!

dodano: 2020-05-06 21:46 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Trzecia dziś porcja i znów sporo hip-hopowego mięsa. Wyzwanie podjęły legendy sceny - Wojtas WYP3, Waldemar Kasta czy Jot. Zaatakował O.S.T.R. a Kubi Producent nagrał pierwszą zwrotkę w życiu. Do tego mamy Marianne, TKM'a, Bonsona, Kariana, Wiktora z WWA czy... Dawida Podsiadło i Michała Karmowskiego.

dodano: 2019-04-25 15:04 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

Wyjątkowa gala - wyjątkowi prowadzący. Głosowania dobiegły końca o północy, pora więc na kolejne informacje. Ceremonię wręczenia Popkillerów 2019 poprowadzi niespotykany wcześniej duet Waldemar Kasta x Adma!

kategorie: Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2018-11-24 15:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Na przełomie wieków głośno było o konflikcie Slums Attack - Killaz Group, w którym Gural i Kaczor zarzucali SLU brak wsparcia i blokowanie demówki, a Peja podważał autentyczność KG nazywając ich "gejami a nie gangsterami". W kulminacyjnym momencie przy okazji występu SLU w 2002 roku we Wrocławiu na scenę wparował urażony tymi słowami Wall-E, przerywając koncert. Konflikt został już dawno zażegnany, ale po wielu latach Peja i Waldemar Kasta pojawili się wspólnie na scenie dopiero teraz...

wydarzenie
kategorie: Galerie, Hip-Hop/Rap, Relacje
dodano: 2018-11-22 19:45 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

W minioną niedzielę w Warszawie miał miejsce koncert wieńczący inicjatywę Druga Strona Ulicy: Sztuka Niepodległa, w ramach której na jesieni odbyła się seria 3 darmowych warsztatów rapowych, produkcji muzycznej i projektowania graficznego. Wszystko zaowocowało 3 teledyskami do utworów nagranych przez prelegentów i uczestników, a także eleganckim wydaniem fizycznym autorstwa Forina - całość zamknął specjalny darmowy koncert, w trakcie którego wystąpili raperzy prowadzący warsztaty w Warszawie, Poznaniu i Wrocławiu, czyli odpowiednio Hemp Gru, Peja i Waldemar Kasta.

video
dodano: 2018-11-08 23:41 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Druga Strona Ulicy – Sztuka Niepodległa to projekt poświęcony 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Na jesieni odbyła się seria warsztatów rapowych, producenckich i graficznych w 3 miastach – Wrocławiu (z Waldemarem Kastą, Voskovymi i Forinem), Warszawie (z Hemp Gru, Szwedem SWD i Forinem) oraz Poznaniu (z Peją, Magierą i Forinem) – teraz pora na premiery wszystkich trzech teledysków z udziałem prelegentów i uczestników!

Pierwszym jest teledysk z Wrocławia, w którym dowodzenie przejął nieaktywny już rapowo Waldemar Kasta, ikona wrocławskiej sceny hip-hopowej. Swój ostatni album wydał on w 2011 roku a ostatnią zwrotkę w języku polskim nagrał w 2014 – 100-lecie Niepodległości sprawiło, że postanowił ponownie chwycić za mikrofon.

Strony