K.A.S.T.A. Squad

K.A.S.T.A. Squad

wydarzenie
dodano: 2015-04-16 19:37 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

Znamy już pierwszych wykonawców, którzy wystąpią podczas tegorocznej edycji Polish Hip-Hop Festival. Na przełomie lipca i sierpnia na płockiej plaży, oprócz weteranów polskiej sceny hip-hopowej, usłyszymy po raz pierwszy gwiazdy z zagranicy, jak również szerokie grono wykonawców średniego i młodego pokolenia. Tradycyjnie odbędzie się również „Płocka Bitwa”, która jest kontynuacją legendarnej bitwy freestylowej z 2001 roku pomiędzy Obrońcami Tytułu a Gibgibon Składem.

dodano: 2013-06-20 18:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 4)

Dekadę temu światło dzienne ujrzał drugi krążek K.A.S.T.A. Squadu, na którym DGE stał się pełnoprawnym członkiem pojawiającym się na mikrofonie w większości numerów, a w niektórych nawet zupełnie solowo bez udziału Wall-E'go. Singiel "1,2,3" zrobił w Polsce furorę, refren nuciło pod nosem mnóstwo osób, tym bardziej, że track miał dobrą rotację i trafił na CD dodawane do wydań rapowych pism. Album w moim przekonaniu okazał się klasykiem, do dziś jedną z moich ulubionych polskich rap płyt, krążkiem, który faktycznie zmienił scenę i spojrzenie polskiego słuchacza na hip-hop. Zanim jednak udało mi się zdobyć swój egzemplarz, trafiłem na ten klip. Jego moc sprawiła, że moje spojrzenie na rap zmieniło się raz na zawsze i nie ma w tym nawet odrobiny przesady.

"Rzucam" wyprodukowane przez Magierą to solowy track Gurala z kilkoma dopowiedzeniami od Waldemara Kasty, jeden z pierwszych teledysków opartych o greenboxa i w mojej opinii absolutny kanon polskiego rapu jeśli chodzi o flow. W którym można się utopić. Gdyby nie ten numer polski rap wyglądałby inaczej.