Kontrafakt, Dope D.O.D., Mor W.A., K.A.S.T.A Squad i inni na Polish Hip-Hop Festivalu w Płocku!

Znamy już pierwszych wykonawców, którzy wystąpią podczas tegorocznej edycji Polish Hip-Hop Festival. Na przełomie lipca i sierpnia na płockiej plaży, oprócz weteranów polskiej sceny hip-hopowej, usłyszymy po raz pierwszy gwiazdy z zagranicy, jak również szerokie grono wykonawców średniego i młodego pokolenia. Tradycyjnie odbędzie się również „Płocka Bitwa”, która jest kontynuacją legendarnej bitwy freestylowej z 2001 roku pomiędzy Obrońcami Tytułu a Gibgibon Składem.

Jednym z najmocniejszych punktów programu będzie występ słowackiego zespołu Kontrafakt, który ogromną popularność w europie zawdzięcza singlowi „JBMNT” z płyty "Navždy", odtworzonemu w serwisie YouTube blisko 8 milionów razy. Polscy słuchacze mogą pamiętać zespół ze wspólnych utworów z warszawską grupą WWO. Koncert na Polish Hip-Hop Festival Płock 2015 będzie pierwszym występem Słowaków w pełnym składzie w Polsce.

Równie mocnym punktem programu będzie koncert holenderskiego zespołu Dope D.O.D. pochodzącego z miejscowości Groningen. W skład zespołu wchodzą: Jay Reaper, Skits Vicious, Dopey Rotten i producent Peter Songolo oraz DJ Dr. Diggles. Znakiem rozpoznawczym twórczości Dope D.O.D. jest niepowtarzalny wizerunek, bity z pogranicza dubstep'u, hip-hopu, grime'u, mocne, brutalne teksty oraz niesamowita energia sceniczna.

Na uwagę zasługują również reprezentanci polskiej sceny hip-hopowej. Wśród zakontraktowanych artystów pojawią się legendy sceny polskiej takie jak MOR W.A. czy K.A.S.T.A. SQUAD, których twórczości fanom tej muzyki przedstawiać nie trzeba. Oprócz nich na scenie zobaczymy również donGURALesko i łódzki duet Dwa Sławy, którego najnowsza płyta zbiera pochlebne recenzje krytyków. Wśród artystów, którzy pojawia się w Płocku na przełomie lipca i sierpnia nie mogło zabraknąć Kubana. Jego naturalny luz i leniwe flow tworzy niesamowity koncertowy klimat. Zdecydowanie równie mocnym punktem będzie występ duetu PRO8L3M tworzonego przez Oskara i Steeza, gwarantujących sceniczną oryginalność, bezkompromisowość, charyzmę i wyjątkową zabawę formą. Do grona dotychczasowych prowadzących w tym roku dołączy również Waldemar Wall-e Kasta, popularny announcer Federacji KSW i ceniony weteran polskiej sceny hip-hopowej.

Oprócz wydarzeń stricte muzycznych odbędzie się kolejna akcja „Dzień dawcy szpiku” z fundacją DKMS Polska, która po sukcesie znalezienia dawcy komórek macierzystych dla chorego na białaczkę 9-letniego chłopca z Niemiec na stałe wpisała się w program festiwalu. Podczas trzeciej edycji Polish Hip-Hop Festival, organizatorzy inicjują również akcję „Daj piątaka dla dzieciaka”. Jej celem jest zbiórka funduszy na rzecz wychowanków olskich domów dziecka. (link: https://www.facebook.com/DajPiatakaDlaDzieciaka)

W tym roku organizatorzy spodziewają się ponad pięciotysięcznej publiczności. Wszyscy posiadacze biletów na wydarzenie będą mogli skorzystać z bezpłatnego pola namiotowego. Na terenie festiwalu zostanie także udostępnione darmowe WiFi. Tegoroczna edycja festiwalu została objęta Patronatem Honorowym Narodowego Centrum Kultury.

Polish Hip-Hop Festival, 31 lipca -1 sierpnia, Płock, plaża nad Wisłą, karnety: 50 zł w przedsprzedaży (do 16 maja), 55 zł (od 17 maja) i 60 zł (od 18 czerwca).

Bilety: https://www.biletomat.pl/festiwale/polish-hip-hop-festival-plock-2015-2092/

Stacjonarna sprzedaż biletów w kasie Płockiego Ośrodka kultury i Sztuki w Płocku, ul. Tumska 9A, od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 – 15.00.

www.plhhfestival.pl
https://www.facebook.com/PolishHipHopFestival

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>