K.A.S.T.A. Squad wrócił - czy jest szansa na pełny projekt?

donGURALesko i Waldemar Kasta ostatni album w duecie, czyli “Kastatomy”, wydali w 2003 roku. Rok wcześniej wyszła płyta “Kastaniety”. Przez ostatnie lata kilkukrotnie wypuszczali wspólne numery. “Antyhit” to jednak to pierwszy od dawna utwór wydany pod szyldem K.A.S.T.A Squad, do tego na bicie Matheo.

"Zarówno Waldemar Kasta jak i donGURALesko posiadają osobowość artystyczną, która obroniła się przez szereg lat i dalej jest czymś, co wyróżnia ich na tle obecnych wykonawców. Osobno, jak i razem, jako tandem K.A.S.T.A Squad, mają status legend, wciąż aktywnych i nie bazujących tylko na odcinaniu kuponów od dawniejszych sukcesów. Dowodem jest chociażby utwór na “RNM III”, gdzie bez najmniejszego problemu interpretują nową, obecnie popularna stylistykę, sprawiając, że dalej jest to brzmienie K.A.S.T.A Squad, a nie generyczna kopia zachodnich trendów" – komentuje producent utworu Matheo.

Czy natomiast soczyście brzmiący "Antyhit" i coraz częstsze kooperacje mogą być zapowiedzią czegoś większego? Pytanie to dostał Gural na ostatnim Q&A na swoim Instagramie - na początku oczywiście zachęcił do sprawdzania "Antyhitu", potem dodając jednak krótkie, ale podkręcające atmosferę zdanie "Kto wie, może pociągniemy barierę dalej". Sam Kasta nie zostawił tego bez reakcji, udostępniając odpowiedź na swoim instastory.

Oczywiście się nie napalamy, ale... posłuchałoby się tego duetu, bo chemia wciąż mistrzowska. Odsłuch "Antyhitu" pochodzącego ze składanki Step Records "Rap Najlepszej Marki III" poniżej:

PS. W tym samym Q&A Gural powiedział także, że wraz z Kaczorem wykupili prawa do starych nagrań Killaz Group, można się więc spodziewać reedycji i godnego jubileuszu grupy.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>