VNM

VNM

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Rankingi
dodano: 2020-06-01 09:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 7)

Wydaje się, że w mało których numerach raperzy aż tak ważą słowa jak w tych kierowanych do własnych dzieci. Polski rap dał nam wiele poruszających i niezwykle szczerych utworów z ojcowskiej perspektywy. Wybraliśmy kilka z nich, specjalnie na dzisiejsze wyjątkowe święto.

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2020-05-26 15:00 przez: Igor Wiśniewski (komentarze: 3)
VNM

Postać Venoma doskonale znana jest zarówno polskim słuchaczom rapu, jak fanom komiksów na całym świecie. Podobnie jak rysunkowy pierwowzór, symbiot rozstał się na chwilę z nosicielem, czego byliśmy świadkami przy Czuz Tu Daj Najs. Na Hope For The Best, stary przyjaciel powrócił.

dodano: 2020-05-19 22:30 przez: Igor Wiśniewski (komentarze: 1)
Bober, VNM, Liroy

#Hot16Challenge2 to temat obecnie przodujący w Internecie. Świadczą o tym wyświetlenia i setki nagranych zwrotek. Niedawno informowaliśmy Was, że polski hip-hop zebrał 1 000 000zł na walkę z koronawirusem. Mimo uzbierania tak wysokiej kwoty, na stronie zbiórki regularnie pojawiają się nowe wpłaty. Skoro beef możemy uznać za wygrany, czas przyjrzeć się dokładniej zaprezentowanym gorącym szesnastkom. Niedawno prezentowaliśmy Wam 10 oldschoolowych zwrotek, dziś czas na newschoolowe szesnastki. Tak, jak w przypadku staroszkolnych zwrotek - skupimy się na brzmieniu i klimacie a nie metryce autorów.

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2020-05-18 17:05 przez: Mateusz Natali (komentarze: 6)

Uderzający singiel "Hope For The Best" mówiący o problemach życiowych VNM'a spotkał się z żywymi reakcjami na scenie, elbląski raper odniósł się już do aktualnej sytuacji w Hot16Challenge2. Teraz mówi co wzruszyło go w postępowaniu fanów.

dodano: 2020-05-07 21:09 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

W ostatnich dniach głośno było o problemach VNM'a i jego brutalnie szczerym singlu "Hope For The Best" gdzie opisywał sytuację w jakiej się znalazł. Wsparcie wyraziło wielu raperów, specjalne oświadczenie wystosowało SBM Label, a w swoich Hot16 V'a wsparli słowem Deys, Te-Tris czy Jan-rapowanie. Sam Tomek kilka dni temu poinformował na swoim fanpage'u, że sytuacja wygląda już lepiej, a numer był wyrzuceniem z siebie emocji w najgorszym momencie. Teraz odnosi się do tego także w pełnym emocji, ale też energii Hot16Challenge.

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2020-05-04 19:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

Wczoraj VNM opublikował szczery do bólu singiel opowiadający o lawinie problemów, które ostatnio na niego spadły. Prośbę o wsparcie rapera wystosowało SBM Label:

Tagi:
video
dodano: 2020-05-03 20:55 przez: Mateusz Natali (komentarze: 14)

Włączając "Hope For The Best" spodziewaliśmy się klasycznego dla VNM'a motywatora - dostaliśmy boleśnie szczery raport z ostatniego okresu w jego życiu, gdy wszystko posypało się jak domek z kart. "Ostatni miesiąc i nadchodzące miesiące to oficjalnie moje najgorsze dni - więc jak kupiłeś tę płytę to najzwyczajniej w świecie dziękuję Ci" - brzmi zamykający wers. Zapraszamy więc do wspierania nowego wydawnictwa V'a, które zamówić w preorderze możecie tutaj. I szczerze trzymamy kciuki, że karta niebawem się odwróci!

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2020-05-01 14:40 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Na nowy krążek VNM'a jeszcze chwilę poczekamy - ale raper zapowiada, że z tego powodu przygotuje coś specjalnego.

dodano: 2020-04-20 14:31 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

"Z angielskiego <to vent>: dać swobodne ujście silnej emocji" - mówi nam opis singla. Drugi utwór promujący "Hope For The Best" to surowy przelot zobrazowany klipem w leśnej scenerii.

dodano: 2020-04-08 10:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

VNM nadciąga z nowym albumem! "Hope For The Best" ukaże się już w maju, a pierwszy singiel może dać jego fanom trochę uśmiechu w obecnej ciężkiej sytuacji.

kategorie:
dodano: 2020-03-20 02:02 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Krajobraz VNMa zastany po jego ostatnim albumie nagranym w hołdzie dla samoświadomości: tak jak CTDN przyniósł zarówno autorowi jak i słuchaczom ogrom rozwiązań, tak Hope For The Best pozostawia po sobie wiele pytań bez odpowiedzi. VNM, będąc pogodzony już sam ze sobą, rozważa o swoim obecnym podejściu do tworzenia i słuchania muzyki („Vent”, „Tak jak ja”), o decyzjach związanych z posiadaniem potomstwa („Unborn”) czy uzależnieniu od telefonu i obecnej roli social mediów („Biały szum”). Mimo nowych niewiadomych w życiu VNMa niemal wszystkie utwory, położone na często nieoczywistych w doborze produkcjach łączy cicha wiara autora w to, że po prostu wszystko będzie dobrze.

dodano: 2020-03-05 21:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 3)

De Nekst Best powstało 4 lata temu z inicjatywy VNM-a, jednak jak sam przyznaje założyciel nie odniosło dotąd dużego sukcesu. Działalność wytwórni skupiała się wyłącznie na wypuszczaniu muzyki. Jak zapowiada raper, label ma niedługo podkręcić swoje tempo i zakres działań, a pewne kroki w tym kierunku zostały już podjęte.

Tagi:
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2020-02-23 09:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Kilka dni temu otrzymaliśmy trailer dokumentu o Moleście, nadciągającego wielkimi krokami. Teraz emocjonalny komentarz wystosował VNM, który dopiero co obchodził 8 rocznicę premiery klasycznego "Etenszyn: Drimz Kamyn Tru".

kategorie:
dodano: 2019-09-04 17:30 przez: Igor Wiśniewski (komentarze: 0)

VNM - Tomek (feat. Tomson)

VNM - Czuz Tu Daj Najs

Raper z Elbląga tworząc konceptualny album, rozliczył się z samym sobą. Opowieść o zmianie mindstate'u nakreślona podczas spotkania Tomka z słuchaczem-kumplem w knajpie to tak naprawdę pewnego rodzaju pamiętnik. Czuz Tu Daj Najs z najmroczniejszych emocji wchodzi coraz bardziej w jaśniejsze barwy. Obawy o pretensjonalne moralizatorstwo okazały się całkowicie nieuzasadnione, a najnowsza płyta szefa De Nekst Best to mocna, wartościowa pozycja.

Strony