VNM

VNM

dodano: 2021-12-22 20:50 przez: Wiesław Kłoda (komentarze: 3)

Na koniec roku wytwórnia DeNekstBest nie zwalnia tempa. Po udanej grudniowej premierze DeNekstBest Mixtape 2, swoją oficjalną premierę ma tytułowy singiel z płyty „Student”, czyli pierwszego legalnego wydawnictwa nowego artysty, który zasilił szeregi labelu.

dodano: 2021-12-20 17:26 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

Oglądaliście już specjalny międzypokoleniowy podcast z udziałem Vienia, Zeusa i Silesa, teraz pora na drugą część, w której obok VNM'a i FonTama pojawiają się inni reprezentanci trzech pokoleń sceny rapowej - Bilon, W.E.N.A. i Milu!

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2021-12-18 18:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

"Czy pamiętasz pierwszy moment, gdy skumałeś, że możesz zarabiać pieniądze z muzyki?" - to pytanie padło w podcaście, w którym gośćmi VNM'a i FonTama byli Vienio, Zeus i Siles. Okazało się, że każde z pokoleń napotkało na to w trochę innym momencie karier.

Tagi:
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News, Video
dodano: 2021-12-12 21:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 7)

Czy to jeszcze rap czy już nie rap? Debata na ten temat jest chyba tak stara jak... sam hip-hop. Każde kolejne pokolenie wnosi coś swojego, redefiniując formę wyrazu i wprowadzając do niej nowe elementy, co wywołuje wiele dyskusji.

Ciekawe jest jak na ten aspekt patrzą przedstawiciele trzech różnych pokoleń polskiej rapgry, którzy zaczynali w momentach gdy definicja rapu jak i jego ramy wyglądały całkowicie inaczej.

video
dodano: 2021-12-09 17:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

3 pokolenia raperów rozmawiają o spojrzeniu na dzisiejszy hip-hop!

Łączący 3 generacje polskiej sceny i mający jutro premierę "De Nekst Best Mixtape 2" był idealną okazją, by ten ponadpokoleniowy dialog poprowadzić poza muzyką także w formie rozmowy. Efektem będą dwa podcasty Popkillera prowadzone przez VNM'a, w których gościnnie pojawią się właśnie reprezentanci trzech pokoleń - pionierów, 'średniej generacji' oraz nowej fali. Wszyscy pojawiający się na DNB Mixtape.

W pierwszym materiale obok VNM'a i reprezentującego De Nekst Best FonTama pojawili się Vienio ('77), Zeus ('83) oraz Siles ('98). Sprawdźcie godzinną rozmowę i dyskusję ukazującą różne perspektywy na hip-hop!

recenzja
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2021-12-08 21:45 przez: Bartłomiej Woynicz (komentarze: 8)

Trzeba przyznać, że takiego projektu chyba nasza scena jeszcze nie widziała...  63 trzech twórców, w tym 14 producentów, 45 pięciu raperów/-ek / wokalistów i kilku DJ-ów. Na każdym z 14 numerów (7 syntetycznych, a 7 na klasycznym samplingu) odnajdujemy 3 pokolenia nawijaczy/-ek (w każdym z tracków różnica wieku między najstarszym/-szą, a najmłodszym/-szą to minimum 20 lat). Trudno bez ogromu liczb napisać coś o tym unikatowym projekcie, choć reszta akapitów postara się ich ustrzec.

Sprawdźcie nasze wrażenia z przedpremierowego odsłuchu krążka, który już w piątek ma swoją premierę. Jutro za to na naszych łamach wyjątkowy materiał video zarejestrowany z okazji premiery mixtape'u De Nekst Best!

dodano: 2021-12-07 14:14 przez: Wiesław Kłoda (komentarze: 3)

Czwarty singiel z DeNekstBest Mixtape 2 jest już dostępny na wszystkich platformach streamingowych i na kanale YouTube wytwórni. Na przypominającym najlepsze czasy A Tribe Called Quest bicie Kixnare’a w zwrotkowej przeplatance pojawiają się donGuralesko, VNM, Joda oraz Kabe, a to wszystko zilustrowane obrazkiem ukazującym totalnie alternatywną rzeczywistość - jaką? Sprawdźcie sami! 100% Hip-Hop.

video
dodano: 2021-12-06 08:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Hip-hopowa zajawka kipi! VNM zebrał część gości z "De Nekst Best Mixtape 2" w trójmiejskim Y-Studio, by nawinąć swoisty promomix w formie cypherowej, gdzie Joda, Floral Bugs, Miły ATZ, Gverilla, FonTam, Toster i sam V rapują swoje zwrotki z albumu, oczywiście wszystko w formie one-take. Jest moc. Jutro natomiast singiel w składzie VNM x Kabe x Joda x donGURALesko (prod. Kixnare, cuts DJ Haem), którego część słyszymy na koniec nagrania.

video
dodano: 2021-12-02 17:07 przez: Wiesław Kłoda (komentarze: 0)

Trzeci singiel z nadchodzącego wielkimi krokami DeNekstBest Mixtape 2. Tego połączenia na elektronicznym podkładzie od LOAA nie spodziewałby się nikt - Peja, Ten Typ Mes, VNM, rip scotty, czyli YNNI. Jak chcecie sprawdzić dlaczego - klip zrealizowany w formie reportażu już na kanale DeNekstBest w serwisie YouTube, a samego utworu posłuchacie na wszystkich streamingach.

dodano: 2021-12-01 14:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Swego czasu W.E.N.A. i VNM świetnie się uzupełniali, a ostatnia ich współpraca, którą nuciła cała Polska to imprezowe "Cytryny". Potem był battle na Rap Nokaucie, a teraz znów spotkali się w jednym numerze, ale klimat przypomina bardziej to, co robili dekadę temu. Brudno, surowo, z osiedlowym storytellingiem. Wszystko w pierwszym singlu promującym album łódzkiego producenta Frose.

Tagi:
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2021-11-30 08:00 przez: Wiesław Kłoda (komentarze: 3)

VNM pojawił się ostatnio wraz z "Rudą" z zespołu Red Lips w drugim odcinku programu The Next Level. Tam podzielił się ciekawym wspomnieniem z początków swojego pisania.

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2021-11-21 15:00 przez: Wiesław Kłoda (komentarze: 2)

Już 10 grudnia otrzymamy De Nekst Best Mixtape vol.2, na którym znajduje się 63 raperów połączonych ponadpokoleniowo, w konfiguracjach łączących różne światy. VNM podzielił się osobistą refleksją po ukończeniu prac nad projektem, a parę ciepłych słów dorzucił od siebie doświadczony w wydawniczych maratonach Peja.

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News, Video
dodano: 2021-11-17 14:55 przez: Kontakt (komentarze: 1)

Drugi odcinek The Next Level jest już dostępny, a w nim wokalistka Joanna “Ruda” Lazer oraz VNM! Ta dwójka jest jak yin i yang, ogień i woda. W programie doszło do wymiany temperamentów i osobowości. Władcy noży i obserwatorzy osiedli zabiorą Was na pokład, gdzie główną atrakcją jest uśmiech mieszający się się z zaskoczeniem. Jak VNM sprawdza się w roli ogrodnika, czy Ruda dokonała zamachu na jednego z prowadzących w czasie składania mebli? Takich i innych informacji dostarczy Wam ten odcinek!

video
dodano: 2021-10-21 13:52 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Gdy kilka dni temu opublikowana została tajemnicza infografika zapowiadająca ten utwór, wielu z was zaczęło niecierpliwie wyczekiwać jego premiery. I oto jest! „Co u ciebie?” to pierwszy singiel zapowiadający „De Nekst Best Mixtape 2” - drugą część flagowego wydawnictwa wytwórni, w którym wzięło udział aż 63 artystów.

Pierwszy singiel od razu ukazuje skalę projektu - nawijają w nim Dizkret, VNM, schafter i Liroy na bicie autorstwa Waco! Różnica wieku między Liroyem a schafterem to 32 lata, sprawdźcie sami jak znaleźli wspólny język!

kategorie:
dodano: 2021-10-21 13:51 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

To kolejna część świetnie przyjętej kompilacji De Nekst Best Mixtape, którą wytwórnia otworzyła swoją działalność niemal 6 lat temu. Wówczas ideologią stojącą za owym albumem było połączenie tzw. średniego pokolenia raperów (VNM, Bisz, Te-Tris) z pokoleniem młodszym (wtedy Quebonafide, Sarius, AdMa) w celu nowej interpretacji utworów zespołów starszego pokolenia takich jak Molesta, Fenomen, ZIP Skład etc.
De Nekst Best Mixtape 2 z kolei stanowi synergię 3 pokoleń polskiego rapu w 14 utworach, w których udział wzięło ponad 60 artystów. Znamienny jest fakt, iż w każdym utworze różnica wieku między najmłodszym, a najstarszym artystą wynosi około 20 lat, a w jednym aż 32! De Nekst Best Mixtape 2 zawiera 7 oldschoolowych utworów wyprodukowanych przez legendy oraz 7 utworów opartych na nowoczesnym brzmieniu zaserwowanym przez wschodzące gwiazdy, przez co ukazuje zmiany jakie zaszły w polskim rapie na przestrzeni ostatnich 25 lat, tym samym zachęcając starszych słuchaczy do sprawdzenia świeżego brzmienia, a  młodszym słuchaczom pokazując korzenie tego gatunku. Wszystkie utwory na De Nekst Best Mixtape 2 to niespotykane i nieoczywiste połączenia będące gwarancją ciekawej podróży po przeróżnych stylach muzycznych.

Strony