Bisz

Bisz

video
dodano: 2022-09-19 08:00 przez: Redakcja (komentarze: 0)

"Bez końca" zarówno na płaszczyźnie muzycznej jak i lirycznej łączy bieguny. Sparrowski delikatne partie pianina i skrzypiec sprzęga z energetycznym drillowym bitem, Bisz poetyckie treści podaje pewną i mocną nawijką. To łączenie biegunów jest nieprzypadkowe, sam raper nazywa nowy utwór czymś w rodzaju "ciemnego Indygo", nawiązując do jednego z najbardziej znanych utworów z “Wilka Chodnikowego”. Za wyjątkową wizualizację singla odpowiada Mateusz Lengling, który stworzył także video do numeru "Suprematyzm".

dodano: 2022-08-24 12:32 przez: Jan Stokowski (komentarze: 0)

Bisz od zawsze miał ciągoty do form pisanych - pamiętamy jego poezję, a i nad zwrotkami zawsze musiał posiedzieć, nigdy nie schodząc poniżej swojego poziomu. Teraz dokłada do tego nową aktywność - książkę dla dzieci!

Tagi:
video
dodano: 2022-06-13 14:11 przez: Redakcja (komentarze: 3)

Tym razem bez płonących pianin. Jeden rapujący człowiek, dziesięć lat później - to wszystko. Czy można wrócić z Banicji? Bisz zaprzecza, chce tylko zabrać słuchaczy w sentymentalną podróż.

Tagi:
dodano: 2022-04-18 09:00 przez: Jan Stokowski (komentarze: 1)

Jak inaczej Bisz mógłby zacząć obchody "Dekady Wilka", niż nawiązując do "Pollocka", który otwierał promocję tego klasycznego albumu?

Bisz postanowił uczcić dekadę "Wilka Chodnikowego" wypuszczając klip "SUPREMATYZM" dokładnie w dziesiąte urodziny "Pollocka". Czy coś te numery łączy czy dzielące je lata to już lata świetlne? Sprawdźcie sami! Wraz z premierą utworu wystartował preorder nadchodzącego projektu Bisza "Dekada Wilka" na stronie: https://www.pchamytensyf.pl/

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2022-04-12 08:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 2)

Pamiętamy, że w 2017 roku, tj. na piątą rocznicę ukazania się "Wilka Chodnikowego", Bisz przygotował dla swoich fanów epkę pt. "Piękno i Bestia", wyprodukowaną przez niemal wszystkich producentów (zabrakło wówczas Szopsa i Pawbeatsa) będących współtwórcami tego niepodważalnie kultowego krążka. Już teraz wiadomo, że z okazji upływu dekady od pamiętnej premiery bydgoski raper postanowił zapowiedzieć pełnoprawne LP! Z obszernej zapowiedzi natomiast wynika, że po bardziej ambitnych, poetycko-filozoficznych projektach artysty, tym razem należy się spodziewać "bardziej rapowego albumu".

Tagi:
video
dodano: 2021-12-18 18:30 przez: Kontakt (komentarze: 1)

“Paradoksalnie żyjąc płytko łatwiej iść na dno” - Bisz w doskonałej formie pokazał się na feacie u Bęsia. Autorem bitu do utworu “Potęga” jest PSR. Podobnie, jak w przypadku dwóch ostatnich teledysków Bęsia, autorami nowego klipu jest ekipa 9LITER FILMY. Zdjęcia do teledysku zrealizowano w Poznaniu i Warszawie.  Za mix odpowiada Zdolny (G1FFted Audio). Masteringiem zajął się Grrracz.

Tagi:
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2021-12-14 14:00 przez: Jan Stokowski (komentarze: 8)

Bisz jest aktywny na ogólnopolskiej scenie od 2007 roku i konsekwentnie robi swoje - najpierw podziemnie, potem w mainstreamie po sukcesie "Wilka Chodnikowego" (za którego otrzymał Popkillera 2020 w kategorii Album Dekady), w końcu w nurcie alternatywnym rzucając wraz z Radexem wyzwanie słuchaczom. Teraz pokusił się o refleksję patrząc wstecz:

Tagi:
wydarzenie
dodano: 2021-11-02 10:00 przez: Kontakt (komentarze: 0)

Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu serdecznie zaprasza do udziału w koncercie duetu Bisz i Kosa. Występ będzie zwieńczeniem hiphopowego cyklu edukacyjno-artystycznego projektu „Łap RAP!”.

dodano: 2021-10-05 19:43 przez: Kontakt (komentarze: 0)

Wytwórnia Aloha Entertainment prezentuje teledysk "Wieczny pęd", pierwszy singiel zapowiadający ognisty album ALOHA OPUS MAGNUM VOL.2. Utwór obrazuje stan świadomości niezależnych artystów, którzy poruszając się po miejskiej dżungli, łączą unikalną zajawkę muzyczną z prozą codziennego życia.

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2021-06-17 17:05 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

Bisz i Kosa, autorzy "Bladego Króla" byli gośćmi Marcina Flinta w najnowszym odcinku Flintesencji. W rozmowie artyści i dziennikarz poruszyli wątek swobody artystycznej i zmian w brańży muzycznej. Bisz stwierdził, że rynek się rozwarstwia i artyści niszowi są w coraz gorszej sytuacji.

Tagi:
dodano: 2021-06-13 17:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

W nocy na kanale Bisza pojawiło się wyjątkowe wykonanie live numeru "Poświęcić wszystko" w ramach serii Fonoplastykon. LIVE

Tagi:
video
dodano: 2021-06-13 14:17 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

VNM i Bisz stanęli do wspólnej rozmowy z Yurkoskym, a w niej postarali się o wskazanie najlepszych płyt 2020 roku, jak i powiedzieli co uważają o coraz częstszym romansowaniu rapu z popem.

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2021-06-09 08:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

Opał i Gibbs przygotowują się do wydania wspólnej płyty "Połączenia", która ukaże się pod koniec czerwca. Duet ujawnił krótką listę gości na której znajdziemy takie mocne ksywki jak Bisz czy VNM.

Tagi:
video
dodano: 2021-05-28 16:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 1)

Golin powraca z EP-ką "Diuna"! W nowym singlu wraz z którym wystartował preorder wydawnictwa gościnnie udzielił się Bisz. Kawałek "Fremen" wyprodukowany przez Szpalovsky'ego został opublikowany na kanale PchamyTenSyf.pl.

Tagi:
dodano: 2021-05-10 14:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

“Wilk w lesie rzeczy” to wyjątkowe połączenie dzienników, wierszy i refleksji Bisza z wykorzystaniem muzyki m.in. producentów “Wilka Chodnikowego”. Prawie 4 godziny literacko-muzycznego materiału podzielonego na 12 około 20-minutowych odcinków, które publikowane będą raz w miesiącu w przeciągu roku.

Tagi:

Strony