Wilk Chodnikowy

Wilk Chodnikowy

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2020-05-24 15:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Przy niedawnych podsumowaniach dekady przez wszystkie przypadki odmieniany był "Wilk Chodnikowy" - album kompletny, uderzający, jedno z najlepszych wydawnictw w historii polskiego rapu i do dziś najpopularniejszy materiał Bisza. Wygląda na to, że fani tęskniący za starym brzmieniem członka B.O.K. mogą spodziewać się miłej niespodzianki.

dodano: 2017-11-14 18:35 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

To już 5 lat od "Wilka Chodnikowego", który wstrząsnął sceną i sprawił, że wieloletnie przebijanie się Bisza wreszcie dało zasłużone efekty. Od tego czasu reprezentant B.O.K. przeszedł długą drogę, a my porozmawialiśmy z nim o tym, co za nim, ale i co przed nim. Jak wspomina prace nad "Wilkiem" i czy jest szansa, że jeszcze wyda podobny projekt? Jak z perspektywy czasu przyjął się "Wilczy Humor"? Jak Bisz zapatruje się na dynamiczne zmiany na polskiej scenie - dlaczego wrażenie zrobił na nim Sarius oraz co sądzi o najmłodszej rapowej gwieździe ze swojej rodzinnej Bydgoszczy, Bedoesie? O wszystkim w naszej rozmowie przeprowadzonej na Polish Hip-Hop Festivalu w Płocku!

video
dodano: 2016-01-17 18:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 7)

Z jednej strony ceniony stand-upowy duet - reżyser filmowy, teatralny, scenarzysta i komik Abelard Giza oraz jeden z prekursorów stand-upu w Polsce Kacper Ruciński. Z drugiej - bydgoski Wilk Chodnikowy, jeden z najbardziej błyskotliwych, ambitnych i zaangażowanych raperów i tekściarzy w Polsce, Bisz. Zapraszamy do obejrzenia wyjątkowego wywiadu przeprowadzonego z okazji 5 urodzin Popkillera!

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Patronaty
dodano: 2013-12-19 16:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 24)

Szczerość w rapie to coś, co w rapie ceniło się od zawsze, dopiero w ostatnich latach wydaje się, że coraz mniej osób zwraca na nią uwagę a podstawianie nóg, hipokryzja czy dopasowywanie się do dominujących poglądów, by uzyskać lepsze liczby dzięki nieogarniętym sezonowym słuchaczom zaczynają być na porządku dziennym. Tym bardziej warto wyróżniać i doceniać szczerość i autentyczność. Przedwczoraj na swoim facebooku Bisz postanowił podsumować okres od wydania "Wilka Chodnikowego" - jednak w niespotykany w rapowym światku sposób. Zamiast ogólników rozpisał dokładnie, ile zarobił, na co wydał lub odłożył kasę i za co wdzięczny jest słuchaczom...

dodano: 2013-02-20 21:56 przez: Mateusz Natali (komentarze: 11)

Wydaje mi się, jakby to było wczoraj gdy narzekaliśmy w redakcyjnym gronie na niedocenienie Bisza. "Jak on może mieć 30 tysięcy na klipach? God damn!" Jednak sprawiedliwości stało się za dość, "Pollock" wystrzelił, "Banicja" podkręciła sprawę", "Wilk Chodnikowy" wdeptał resztę w ziemię. I teraz Bisz zamiast 100 czy 1000 sztuk sprzedał 15 000!

video
dodano: 2013-01-20 18:13 przez: Mateusz Natali (komentarze: 22)

Bisz (B.O.K.) - "Indygo" (muz. Pawbeats) (OFFICIAL VIDEO)

Dlaczego: "Wilk Chodnikowy" wciąż mocno trzyma się na OLiSie (zajawa) a my dostajemy piąty klip. Indygo, indygo!

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Patronaty
dodano: 2013-01-03 13:00 przez: Maciej Sulima (komentarze: 6)

Fandango Records ma zaszczyt poinformować, iż od dzisiaj możecie przedpremierowo zamawiać winylowe wydanie "Wilka Chodnikowego". Jedna z najlepszych - a dla wielu najlepsza - pozycja minionego roku doczeka się więc prestiżowego "czarnego" wydania.

video
dodano: 2012-11-15 18:37 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Bisz (B.O.K) - Trainspotting (muz. Puzzel, synth. Pawbeats) (OFFICIAL VIDEO)

Jeden z moich faworytów na "Wilku Chodnikowym" doczekał się klipu. Teledysk powstał na podstawie ujęć z filmu pt. "Beastie Girl", który będzie miał swoją premierę w 2013 roku. Album wciąż dostępny jest w naszym sklepie. Bisz nie jest jedynym członkiem B.O.K., który puścił nowy teledysk. W rozwinięciu znajdziecie klip do "Crossing The River" Oera.

dodano: 2012-11-07 16:00 przez: Piotr Zdziarstek (komentarze: 14)

Witajcie w Innej Stronie - nowym cyklu, który pozwoli wam poznać artystów hip-hopowych nie tylko na polu muzycznym, ale także nieco bardziej prywatnym i da wam możliwość, by usłyszeć odpowiedzi na pytania, których nie spotkacie w normalnych wywiadach. Dlaczego? Ponieważ nawet rzeczy tak banalne jak ulubiony film czy wymarzone do odwiedzenia miasto mogą przekładać się bezpośrednio na to, co słyszymy na albumach. Mogą pozwolić też poznać wam ulubionych raperów trochę lepiej. Co w końcu jest dla artysty większą inspiracją, niż życie samo w sobie? Cykl otworzył Paluch, a po nim czas na naszego Młodego Wilka Chodnikowego, Bisza.

wydarzenie
kategorie:
dodano: 2012-11-05 18:33 przez: Diamante Wear (komentarze: 0)

10 listopada w Toruniu w klubie Bunkier odbędzie się kolejna edycja Diamante2Nite - koncertów organizowanych przez markę odzieżową Diamante Wear. Tego wieczoru będziecie mogli usłyszeć dwa premierowe koncerty - Pyskatego i Bisza. Doskonale przyjęte albumy 'Pasja' oraz 'Wilk Chodnikowy' na żywo. Bisz dodatkowo wpadnie z żywymi instrumentami, co na pewno będzie ciekawym wydarzeniem.

Support : Diset/Robak & 355

dodano: 2012-11-03 13:00 przez: Piotr Zdziarstek (komentarze: 16)

Bisz razem z Oerem, DJ-em Paulo (B.O.K) oraz żywymi instrumentami (skrzypce - Łukasz Sylwestrzak; gitara - Marcin Bartyna) ruszają w jesienną trasę koncertową!

Serdecznie zapraszamy na 10 żywiołowych koncertów z najnowszym materiałem Bisza oraz najlepszymi kawałkami z płyt B.O.K! Do zobaczenia wkrótce u Ciebie w mieście.

video
dodano: 2012-09-30 17:06 przez: Mateusz Natali (komentarze: 23)

To, w jaki sposób w ostatnich miesiącach hype na rap Bisza błyskawicznie poleciał do góry jest naprawdę piękną sprawą. Od kilkudziesięciu tysięcy wyświetleń na klipach po 4 miejsce na liście OLiS. W końcu wszystko zatrybiło tak jak powinno i możemy się tylko cieszyć, że zainteresowanie jedną z lepszych płyt tego roku jest aż tak duże. Z Wilkiem Chodnikowym spotkaliśmy się na...

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Patronaty
dodano: 2012-09-22 15:00 przez: Piotr Zdziarstek (komentarze: 21)

Już od kilku dni możecie wejść w świat Bisza i katować "Wilka Chodnikowego" na swoich słuchawkach i głośnikach. Warstwa liryczna to zdecydowanie jedna z największych zalet tego albumu, tym milej jest nam zaprezentować Liner Notes, który przybliży wam w pewnym stopniu zamysł autora oraz uczucia jakie nim kierowały podczas tworzenia poszczególnych utworów. Zapraszamy do lektury.

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2012-09-18 19:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 12)

Bisz z łatwością wznosi się na poziom niedostępny jeszcze dla 99% polskich raperów. Tym łatwiej jest mu czasami obniżać loty. Nasuwa się pytanie – czy to dlatego, że już mu wolno?

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2012-09-18 19:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 55)

W bydgoskim podziemiu znany był od dawna. Na ogólnopolskiej mapie przebijał się powoli (pamiętam jeszcze gdy projekt Bisz/Kosa był przez niektórych nazywany "kolejną wtórną kserówką duetu Pezet/Noon"), ale starannie i konsekwentnie, "prowokując progres" i krok po kroku pnąc się coraz wyżej. W ubiegłym roku w ramach projektu B.O.K. wskoczył na legalny szczebel, wciąż nie przebijając się jednak - patrząc całościowo - ponad granicę 100 tysięcy youtube'owych odsłon. Przyznam, że myślałem, iż z uwagi na "niemedialność", trudność przekazu i teksty wymagające większej uwagi nie będzie mu dane tejże granicy przeskoczyć i trafić do szeroko pojmowanych mas. Jednak - mój błąd.

Bisz tak długo prowokował ów progres, że w roku 2012 niepostrzeżenie przekroczył swoisty "punkt K" zwielokratniając zasięg swojej muzyki, rozkładając singlami na łopatki i dołączając do grona osób, z którymi reszta sceny po prostu musi się liczyć. A co najciekawsze - osiągnął to bez amerykańskiego schematu "dumb it down", upraszczającego rap tak, by stał się bardziej przyswajalny dla przeciętnego odbiorcy. I ku zaskoczeniu wielu namieszał na tyle, że cały nakład preorderów zszedł na pniu a "Wilk Chodnikowy" dołączył do grona najbardziej wyczekiwanych płyt jesieni. Pozostaje więc zadać sobie pytanie - czy wystawiony na front oczekiwań reprezentant Bydgoszczy dał radę?

Strony