B.O.K.

B.O.K.

kategorie:
dodano: 2018-09-17 00:33 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

"SYMETRIA" to oryginalny projekt multiinstrumentalnego bandu B.O.K, w którym środek ciężkości przeniesiony został z pojedynczych utworów na całokształt materiału. Słowem kluczem jest tu "kompozycja", w której równocześnie brało udział ośmiu twórców, krystalizując podczas żywej gry strukturę utworów, nadając jej gatunkowy charakter na przecięciu współczesnego soulu, jazzu i rocka. Rygorowi przemyślanej kompozycji poddana została również warstwa tekstowa, z poszczególnych elementów budująca większą całość - opowieść, której sens, jak sens życia, daje się objąć jedynie z szerszej perspektywy. Jest to piąty długogrający album zespołu.

Tagi:
video
dodano: 2017-02-27 16:04 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 0)

"Ofkors EP" to owoc parodniowej sesji nagraniowej pochodzącego z Dominiki Fya Bryte'a, trójmiejskiego rapera Mekala oraz etatowego producenta B.O.K, OER-a. Projekt został zrealizowany dzięki CC Maya Music Group w bydgoskim studiu OER-a 21 Music Studio. To mieszanka hip-hopowych wibracji i klasycznego brzmienia reggae z domieszką energii prosto z karaibskiej wyspy Dominika.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2016-11-22 13:00 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 0)

"Notatki z podziemia" to autorskie literacko-muzyczne słuchowisko, prowadzone przez Bisza na antenie Radia Kultura. Na życzenie słuchaczy wszystkie dotychczasowe audycje zostały zebrane w formie podcastów.

"Notatki z podziemia są dla mnie idealnym połączeniem moich największym pasji - muzyki i literatury. Czytam bardzo dużo i zawsze staram się z tych lektur coś zachować w postaci najciekawszych fragmentów, myśli, pomysłów. Podobnie mam z pochodzącą z całego świata muzyką - chcę puszczać ludziom rzeczy, których być może nie usłyszeliby nigdzie indziej. Staram się komponować literackie treści z muzycznym tłem w spójny i sensowny sposób, tworząc przemyślaną choć specyficzną formę radiowego słuchowiska." - mówi o swojej idei Bisz.

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Video
dodano: 2016-11-09 12:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 6)

Krótka wideorelacja z odsłuchu zwycięskiego bitu OER'a na zawodach "Perfect Beat Challenge" w Holandii. W bitwie brało udział 14 beatmakerów z całego świata. W ciągu godziny, z otrzymanej paczki sampli zawodnicy musieli od podstaw stworzyć najlepszy beat. Każdy z uczestników pracował na własnym sprzęcie. Prace oceniali jurorzy m.in. Jaap Wiewel z Killing Skills oraz publiczność, której nie dało się oszukać.

Tagi:
video
dodano: 2016-11-03 14:00 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 0)

Do utworu "Dorośli" duetu Bisz / Radex powstał nieoficjalny teledysk w reżyserii Patryka Kaflowskiego. Wszystko dzięki warsztatom Film Spring Open, których dyrektorem artystycznym jest znany polski filmowiec Sławomir Idziak. Obraz zrealizowano w stylu kina sensacyjnego, wzorując się na konwencji "heist movie".

Tagi:
wydarzenie
kategorie: Hip-Hop/Rap, Imprezy, News
dodano: 2016-07-13 17:36 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 0)

10 listopada w Bydgoszczy i 23 listopada w Gdańsku będzie miało miejsce wyjątkowe wydarzenie sceniczne z udziałem Bisza, Abelarda Gizy i Kacpra Rucińskiego. Wydarzenie zawiera m.in. utwory z nachodzącej płyty Bisza oraz premierowe stand-upowe wystąpienia Abelarda Gizy i Kacpra Rucińskiego.

Tagi:
wydarzenie
dodano: 2016-06-16 14:57 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 0)

Tegoroczna, trzecia edycja Hip Hop Kings zaplanowana jest na sobotę 25 czerwca. Zagrają DonGURALesko oraz Bisz wraz z B.O.K. Band. W programie zaplanowano bitwę freestyle (ze sprawdzonym już jury: Flint, Green i Theodor) i warsztaty beatbox, które poprowadzi Zorak. Imprezę poprowadzi Rufin MC, stroną muzyczną zajmie się DJ ACTIVE.

video dnia
dodano: 2016-05-29 19:37 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 9)

Bisz prezentuje pierwszy klip promujący zapowiadaną na jesień płytę. Utwór wyprodukowany przez tajemniczego producenta jest jednym wielkim znakiem zapytania. Klipem zajął się duet reżyserski Krzysztof Kiziewicz i Monsieur Zupika.

Tagi:
video
dodano: 2016-01-17 18:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 7)

Z jednej strony ceniony stand-upowy duet - reżyser filmowy, teatralny, scenarzysta i komik Abelard Giza oraz jeden z prekursorów stand-upu w Polsce Kacper Ruciński. Z drugiej - bydgoski Wilk Chodnikowy, jeden z najbardziej błyskotliwych, ambitnych i zaangażowanych raperów i tekściarzy w Polsce, Bisz. Zapraszamy do obejrzenia wyjątkowego wywiadu przeprowadzonego z okazji 5 urodzin Popkillera!

dodano: 2014-10-31 15:35 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

"Cała sztuka polega na przeładowaniu świadomości do tego stopnia, by nie miała ona szans zweryfikować tego, co chcemy przekazać i zainstalować w podświadomości odbiorcy." - To cytat z podręcznika pisania perswazyjnych tekstów, według którego w znacznej mierze postępuje dzisiejsza medialna rzeczywistość. W kontrze do takiego podejścia, a zarazem wykorzystując jego formę po to by ją obnażyć, nowa płyta B.O.K serwuje zmasowany polifoniczny atak na świadomość słuchacza, mający rozbić utartą i bezrefleksyjną formułę odbiorczą. Współczesny świat informacyjnego szumu wymaga podstawowej kompetencji - umiejętności świadomego wyboru i interpretacji; najnowszy materiał BOKów to labirynt zuchwałych wiadomości, prowokacji, ważnych treści i fałszywych tropów, który od każdego żąda wysiłku znalezienia w nim własnej drogi. Autorzy błądzą w tym labiryncie tak samo jak słuchacz, mimo wszystko z cieniem nadziei, że w tunelu możliwe jest jeszcze jakieś światło.

Krążek właśnie dziś trafia do słuchacza a my dostajemy też darmowy odsłuch całości.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Patronaty
dodano: 2014-10-09 19:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

Premiera "Labiryntu Babel" zbliża się wielkimi krokami, więc pora uchylić dalsze rąbki tajemnicy na temat tego, co znajdziecie na płycie DVD będącej jedną z płyt wchodzących w skład ściśle limitowanego, dwupłytowego wydania specjalnego 2CD, które znajdziecie w AptaunSklepie i na Pchamytensyf.pl. (zostało już niespełna 300 egzemplarzy z nakładu liczącego 1500 sztuk). Dziś przedstawiamy kolejną zapowiedź filmu dokumentalnego z trasy po największych polskich festiwalach oraz wizyty w Londynie. Z ponad 50 godzin materiału video zarejestrowanego podczas 6 różnych festiwali, dni i tygodni spędzonych w tour-busie (BOKowozie) i prawie 10 tyś. przejechanych kilometrów, powstanie film który pozwoli bliżej poznać wszystkich członków B.O.K, pokaże obszerne fragmenty koncertów, a także tak zwany backstage. DVD z filmem będzie dodatkiem do nadchodzącej płyty B.O.K.

Tagi:
kategorie:
dodano: 2014-10-05 18:20 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

"Cała sztuka polega na przeładowaniu świadomości do tego stopnia, by nie miała ona szans zweryfikować tego, co chcemy przekazać i zainstalować w podświadomości odbiorcy." - To cytat z podręcznika pisania perswazyjnych tekstów, według którego w znacznej mierze postępuje dzisiejsza medialna rzeczywistość. W kontrze do takiego podejścia, a zarazem wykorzystując jego formę po to by ją obnażyć, nowa płyta B.O.K serwuje zmasowany polifoniczny atak na świadomość słuchacza, mający rozbić utartą i bezrefleksyjną formułę odbiorczą.

Tagi:
video
dodano: 2014-09-21 16:59 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

"Mindfuck" to drugi po "Jurodiwym" singiel promujący nowy materiał grupy B.O.K pt. "Labirynt Babel", który ukaże się na rynku nakładem wytwórni Aptaun Records. Premiera płyty zaplanowana jest na 31.10.2014 i będzie poprzedzona trzecim video singlem. Okładka jak i poligrafia opakowania została przygotowana na podstawie prac, linorytów opolskiego artysty plastyka Andrzeja Olczyka. Płytę w specjalnym, dwupłytowym wydaniu (CD + DVD) można już zamawiać na stronach www.aptaun.pl oraz www.pchamytensyf.pl.

video
dodano: 2014-05-18 21:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 10)

Jestem pewien, że brzmienie a także (przede wszystkim?) treść tego albumu to coś, co nurtuje wszystkich fanów Bisza, porwanych przez "Wilka Chodnikowego". "Jurodiwy" to pierwszy singiel promujący kolejną płytę B.O.K, pierwszą w całości przygotowaną w poszerzonym ośmioosobowym składzie. Tytuł krążka do ostatniej chwili pozostanie w tajemnicy. Do tego czasu w klimat i tematykę tego materiału wprowadzą nas kolejne dwa video single przygotowane przez B.O.K. Płyta ukaże się nakładem Aptaun Records.

Tagi:
video
dodano: 2013-12-04 14:00 przez: Krzysztof Cyrych (komentarze: 6)

BISZ & OER (B.O.K.) feat. CATCH THE FLAVA - HAVING FUN

Co może powstać na obozie letnim Catch The Flava? Może powstać na przykład kawałek taki jak ten. "Having Fun" to utwór, w którym obok Bisza i Oera udzielili się młodzi uczestnicy ostatniej edycji tego wydarzenia. Mamy tu doczynienia z bardzo pozytywnym kawałkiem przywołującym lato. Sprawdzcie sami.

Tagi:

Strony