B.O.K

B.O.K

kategorie: News, Premiery
dodano: 2018-08-27 15:00 przez: Aleksandra Orłowska (komentarze: 1)

Zespół przedstawił większość informacji związanych ze swoim nowym albumem "SYMETRIA". Poznaliśmy okładkę, listę utworów oraz datę premiery. Opracowaniem graficznym całego projektu zajmuje się Marcin Mokierów-Czołowski.

Tagi:
dodano: 2016-10-17 19:00 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 4)

Zbierający bardzo dobre recenzje album duetu Bisz / Radex jest już w całości dostępny do odsłuchu. "Wilczy humor" to międzygatunkowa podróż w dorosłość, w treści pełna dystansu i ironii, a na płaszczyźnie muzycznej odważnie wkraczająca w alternatywę.

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2016-08-10 20:56 przez: Maciej Sulima (komentarze: 5)

OER, etatowy producent bydgoskiej formacji B.O.K zwyciężył w prestiżowym, międzynarodowym konkursie The Notorious IBE Perfect Beat Challenge 2016 w Holandii. W zawodach wzięło udział piętnastu uczestników między innymi z USA, Belgii, Rosji, czy UK. W jury zasiedli: Jaap Wiewel (Killing Skills), Steven Pieters, Frank Sens a.k.a Y'skid.

Tagi:
wydarzenie
dodano: 2016-04-15 13:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

23 kwietnia w Bydgoszczy zespół B.O.K wystąpi podczas finału festiwalu filmów animowanych Animocje. Grupa zaprezentuje na żywo zupełnie nowe, nietypowe kompozycje, napisane specjalnie do wybranych, festiwalowych animacji - ucieknie od typowej stylistyki hip-hopowej i jak mówił podczas przedfestiwalowej konferencji prasowej basista Michał Lutrzykowski - muzyka będzie tak różnorodna, jak wybrane przez nich animacje.

Tagi:
video
kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Video
dodano: 2016-03-25 13:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 1)

Materiał na koncertowe DVD B.O.K nagrano podczas specjalnie przygotowanego koncertu we wrocławskim klubie Firlej. Imprezę organizowała fundacja 2BFair, która tak opisywała to wydarzenie: "Założeniem było zorganizowanie koncept-koncertu w bardzo dobrym Firlejowskim nagłośnieniu. Bisz/B.O.K od dawna wychodzą poza standard, tj. DJ + MC i wyposażenie większości klubów nie daje możliwości odsłuchu pełnego spektrum możliwości zespołu. Stąd pomysł, by zrobić to nieco bardziej na serio i od razu uwiecznić w HD, no i udostępnić szerszej publiczności w wersji na kino domowe." Pierwszym numerem promującym to wydawnictwo jest "Deus Ex Machina" z ostatniego albumu B.O.K pod tytułem "Labirynt Babel".

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2015-12-11 17:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

Album B.O.K "Labirynt Babel" doczekał się wydania na wosku! I to nie byle jakiego – wydanie to będzie bowiem dwupłytowe (2LP) opakowane w dwuskrzydłowy gatefold, w którym ukryte będą dwukolorowe woski. Całość została również wzbogacona o plakat z tekstami utworów z albumu. Album dostępny jest do nabycia w ramach preorderu w AptaunSklepie oraz sklepie PchamyTenSyf. Premiera i start wysyłki preorderów – 28.12.2015r.

Tagi:
video
dodano: 2015-06-16 15:50 przez: Karolina Dobkowska (komentarze: 2)

"Flaki" to piąty z kolei klip promujący ostatni album B.O.K - Labirynt Babel. Wideo zostało zrealizowane przez Tomka Pawlika i Stanisława Cuske w ramach projektu pod tym samym tytułem, realizowanego wspólnie z marką Elade. Klip w rozwinięciu.

wydarzenie
dodano: 2015-06-04 16:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

Do kolejnej, piątej edycji festiwalu Oleszyce Rap Festiwal 2015 zostały już niecałe 4 tygodnie. Jak co roku na scenie spotkają się gwiazdy polskiej sceny hip hopowej – zarówno głośni debiutanci ostatnich lat, jak i uznani od dawna wykonawcy, utrzymujący niezmiennie wysoki poziom nagrywanych albumów. Ten największy festiwal wschodniej Polski to wydarzenie, którego nie może przeoczyć żaden fan rapu!

wydarzenie
dodano: 2015-05-08 15:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 2)

Dzisiejszą odsłonę pod szyldem MC&DJ otwierają legendy West Coastu – za majkiem doświadczony raper, który na koncie ma współpracę między innymi z Krs-one, Aloe blacc i wieloma grubymi ksywami, za gramofonem ikona turntablismu i współtwórca kolektywu Beat Junkies. W kempowym składzie mamy już Evidence, pora na pozostały skład Dilated Peoples! W Hradec Králové pod szyldem Expansion Team Soundsystem wystąpią Rakaa Iriscience oraz DJ Babu!

Tagi:
dodano: 2015-01-30 16:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

Po zrealizowaniu czterech klipów promujących album "Labirynt Babel" wytwórnia Aptaun Records postanowiła oddać "władzę" w ręce ludu, a konkretniej - w ręce osób, które mają własną wizję albumu B.O.K i potrafią ją manifestować w sposób kreatywny. Marzyłeś by zrealizować teledysk do utworu z kategorii hip-hop? To Twoja szansa...

Tagi:
dodano: 2015-01-22 20:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 13)

Ranking ma na celu przelot przez pięćdziesiąt wybranych wydawnictw, które ukazały się w polskim rapie w ubiegłym roku. Od siebie chciałbym dodać, że każdą z tych płyt warto sprawdzić, a kolejność ma tak naprawdę subiektywne i drugorzędne znaczenie i nie stanowi oficjalnej linii redakcji. Miejsca 50-46 stanowi pięć "bonusowych" pozycji, na których znajdują się albumy instrumentalne, czasami nawet tylko luźno związane z hip-hopem. Od miejsca 45. zaczynają się pozycje "właściwe", które obejmują zarówno albumy dostępne w oficjalnej dystrybucji, jak i nielegale, epki i mixtape'y. Zapraszam.

[Krystian w naszej redakcji zajmuje się przede wszystkim polskim rapem, a poza mainstreamem śledzi również mniej wyeksponowane rejony podziemia, trzymając cały czas rękę na pulsie. W samym 2014 roku słuchał imponującej liczby prawie 120 polskich albumów, co pozwoliło mu ułożyć poniższe subiektywne top 50, które dostawać będziecie przed najbliższe 5 dni a które ja sam przeczytałem z ciekawością. Przegląd to bowiem dość obszerny i przekrojowy, do sprawdzenia którego zapraszamy, zapowiadając zarazem, że to oczywiście nie koniec naszych podsumowań tego, co działo się w polskim rapie w roku 2014 a wręcz przeciwnie - jeszcze trochę przed Wami - przyp. Mateusz Natali]

Pora na trzecią dziesiątkę zestawienia.

kategorie:
dodano: 2015-01-15 02:45 przez: marcin.pox (komentarze: 0)
B.O.K - Labirynt Babel Tour

B.O.K - Labirynt Babel Tour

kategorie:
dodano: 2015-01-15 02:42 przez: marcin.pox (komentarze: 0)
B.O.K - Labirynt Babel Tour

B.O.K - Labirynt Babel Tour

Strony