AK-47

AK-47

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2022-11-09 14:10 przez: Wiesław Kłoda (komentarze: 2)

W ostatnich miesiącach wokół AK-47 sporo było kontrowersji związanych z jego publicznie głoszonymi poglądami - np na temat tego, że ziemia jest płaska. Teraz raper skupia uwagę kwestiami muzycznymi - ogłosił bowiem zmianę pseudonimu i zapowiedział zbliżające się ruchy.

Tagi:
kategorie:
dodano: 2020-05-26 02:01 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

„Źródło” jest kolejnym rozdziałem w mojej twórczości.

To opowieść o głębokim połączeniu z duchem, której towarzyszyło kilka lat mistycznych doświadczeń, wglądów, wiecznego umierania i narodzin by wyrazić  Źródło.

Wszystkie te doświadczenia tworzą wspólną całość, jaką jest ten album.

- Minimalistycznie, dobitnie, od autora.

Tagi:
dodano: 2020-05-23 21:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Wydawałoby się, że w Hot16Challenge2 nagrała już cała scena - mijający tydzień przyniósł nam jednak jeszcze kilka wartych odnotowania zwrotek, przede wszystkim mocnych powrotów. Największy szum zrobiła zwrotka ZIP Składu, ale usłyszeliśmy też legendarnego Jajonasza, matkę chrzestną szczecińskiego hip-hopu Joannę "Aha T" Tyszkiewicz, czy Małolata, Busza, Pierrota, Lilu, AK-47 lub... grającego na 16 syntezatorach Matheo. Sprawdźcie chyba ostatni raport z frontu Hot16!

video
dodano: 2016-04-11 11:03 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

Przedstawiamy trzeci klip zwiastujący premierę albumu "Fundament" warszawskiej grupy Proforma wydanego nakładem wytwórni Samad Records. Album składa się z 19 utworów, w pełni wyprodukowanych przez dwóch członków Proformy – Warszawskiego i HCP oraz duet producencki Quadeloope. Gościnne zwrotki dograli m.in. AK-47, Badocha i Mendoza.

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2016-03-22 20:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

Przedstawiamy teledysk warszawskiej grupy PROFORMA z gościnnym udziałem AK-47 promujący album „FUNDAMENT” , którego premiera odbędzie się 10 kwietnia. Muzykę do utworu „Też masz prawo do zwycięstwa” wyprodukował HCP (Proforma), zdjęcia i montaż to dzieło GRZ Videos. LP „ Fundament” warszawskiego duetu jest kompilacją klasycznego rapu opartego na przemyśleniach dotyczących otaczającej ich rzeczywistości podaną na klasycznych, brudnych bitach. Preorder możecie zamówić poprzez sklep Samad Records (link poniżej).

Tagi:
video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2015-08-05 13:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 2)

Zapraszamy do obejrzenia nowego teledysku AK-47 zrealizowanego do utworu “Jeden Krok”, który został wyprodukowany na potrzeby projektu patriotycznego “Z podwórkowych historii”. Utwór dedykowany jest poległym Bohaterom w Powstaniu Warszawskim.

Tagi:
wydarzenie
dodano: 2015-06-05 16:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 2)

W czwartek 25 czerwca zapraszamy do klubu Eskulap w Poznaniu na pierwszą z cyklu imprezę "Wolne Czwartki w rytmie Hip hop". Na scenie zagrają Pono/Kazan, Pięć Dwa, Molesta Ewenement, Kękę oraz Wysoki Lot. Jako support zagrają: AK-47, SuperStyle oraz WBU. Całą imprezę za deckami prowadzi Dj600V.

wydarzenie
dodano: 2015-06-04 16:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

Do kolejnej, piątej edycji festiwalu Oleszyce Rap Festiwal 2015 zostały już niecałe 4 tygodnie. Jak co roku na scenie spotkają się gwiazdy polskiej sceny hip hopowej – zarówno głośni debiutanci ostatnich lat, jak i uznani od dawna wykonawcy, utrzymujący niezmiennie wysoki poziom nagrywanych albumów. Ten największy festiwal wschodniej Polski to wydarzenie, którego nie może przeoczyć żaden fan rapu!

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2015-02-23 15:29 przez: Anonim (komentarze: 13)

Kilka dni temu pisaliśmy Wam o wypowiedzi AK-47, który nazwał wydawcę swojego debiutanckiego albumu, label Pro Rec (wcześniej Proper Rec) złodziejską firmą, która okradła go z pieniędzy. Krytyczne komentarze w stronę wytwórni posypały się też ze strony Dudka i Miejskiego Sortu oraz HDS'a. Dziś związane z tym oświadczenie opublikował Pro Rec, a szybko odpowiedział na nie HDS.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2015-02-20 18:34 przez: Anonim (komentarze: 22)

Warszawski raper AK-47 postanowił zaatakować na swoim profilu FB wytwórnię Proper Rec, która odpowiadała za wydanie jego debiutanckiego albumu "Autopsja" - w ostrych słowach oskarża label o okradanie go z pieniędzy należnych za krążek.

Tagi:
video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2015-02-02 11:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

"Pierwszy dzień w piekle jest metaforycznym odbiciem mojego prawdziwego ja i nauką dla innych. Każdy ze słuchaczy powinien odebrać ten album na własny sposób. Pomysł, by nakręcić musical do całej płyty narodził się pierwszy w mojej głowie. Bazując na scenariuszu, który napisałem, zaczęły powstawać utwory. Muzyka, którą znajdziecie na tym albumie jest ciężka i melancholijna ale jest zupełnie czymś innym niż Autopsja" - opisuje nadchodzący w tym miesiącu projekt poznański raper AK-47. Sprawdźcie kolejne odcinki historii.

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2015-01-12 00:06 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

"Pierwszy dzień w piekle jest metaforycznym odbiciem mojego prawdziwego ja i nauką dla innych. Każdy ze słuchaczy powinien odebrać ten album na własny sposób. Pomysł, by nakręcić musical do całej płyty narodził się pierwszy w mojej głowie. Bazując na scenariuszu, który napisałem, zaczęły powstawać utwory. Muzyka, którą znajdziecie na tym albumie jest ciężka i melancholijna ale jest zupełnie czymś innym niż Autopsja" - mówi o swoim drugim albumie poznański raper AK-47. Dziś mamy dla Was ciąg dalszy historii...

kategorie:
dodano: 2014-12-28 20:11 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Album "Pierwszy dzień w piekle" jest kontynuacją albumu "Autopsja", drugą częścią mojej twórczości bardzo mocno związanej z moim życiem.
"Pierwszy dzień w piekle" jest metaforycznym odbiciem mojego prawdziwego ja i nauką dla innych. Każdy ze słuchaczy powinien odebrać ten album na własny sposób. Pomysł, by nakręcić musical do całej płyty narodził się pierwszy w mojej głowie. Bazując na scenariuszu, który napisałem, zaczęły powstawać utwory. Muzyka, którą znajdziecie na tym albumie jest ciężka i melancholijna ale jest zupełnie czymś innym niż "Autopsja".

Tagi:
dodano: 2014-12-28 20:10 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

Po dobrze przyjętym debiutanckim albumie "Autopsja" warszawski raper AK-47 szykuje się do premiery swojego drugiego, mocno konceptualnego projektu. Znamy już okładkę, dostaliśmy także dwa teledyski.

video
dodano: 2013-09-20 12:00 przez: Maciej Sulima (komentarze: 0)

Parę dni temu swoją premierę miał album "Autopsja" autorstwa AK-47, który został wydany nakładem Proper Records. Ponadto prezentujemy klip z tej płyty do numeru "Gorillo in the jungle", w którym gościnnie na mikrofonie można usłyszeć Jano ze składu Polska Wersja. Video zostało zrealizowane przy współpracy Ignacego Matuszewskiego oraz Konrada Olszewskiego. Za aranżację muzyczną kawałka odpowiada francuski beat-maker MSB. Te niesamowite bity nadały utworowi nostalgiczną barwę muzyczną. Dziękuję też Ignacemu i Konradowi. To dzięki nim każdy mój teledysk jest jedyny w swoim rodzaju - mówi AK-47. Z klipem możecie zapoznać się w rozwinięciu. 

Tagi: