Jano

Jano

kategorie:
dodano: 2024-06-14 21:25 przez: Miłosz Kiełb (komentarze: 0)

Nadszedł rok smoka, a więc czas na zmiany! I czas na trzecią solową płytę Hinola, lidera Polskiej Wersji. "Coś mi mówi" to album inny od poprzednich - bo jest najbardziej osobisty i autorefleksyjny. W warstwie muzycznej jest świadectwem rozwoju artysty, który nie stroni od eksperymentów i wyzwań, o czym przekonacie się przy odsłuchu...

dodano: 2023-01-27 17:30 przez: Kamil Wnęk (komentarze: 0)

Niedawno swoją premierę miał album Polskiej Wersji "Na waszych oczach". Oficjalnie na trackliście znajdowało się 13 numerów, jednak Jano i Hinol zapewnili słuchaczom dodatkową atrakcję.

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2021-06-14 19:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 4)

Często młodszym słuchaczom, jak i twórcom zarzuca się, że nie znają klasyki. Polska Wersja to zespół, który wychował się na klasycznych polskich składach i w jakiś sposób kultywuje brzmienie, rozpoczęte przez te właśnie grupy. Podczas wywiadu w studiu RapNews duet wymienił rapowe składy, z którymi powinno zapoznać się młodsze pokolenie.

video
dodano: 2018-05-29 00:23 przez: Aleksandra Orłowska (komentarze: 12)

Bonus RPK, Kafar z Dixon 37, Jano z Polskiej Wersji oraz RFZ gościnnie w nowym numerze Resta z teamu Dixon37. "W oczach ich" to najnowszy singiel promujący album Resta "WNM2", które jest nawiązaniem do poprzedniego krążka rapera - "Wiara, nadzieja, miłość". Premiera już 8 czerwca!

video
dodano: 2014-12-05 16:01 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Jano - 36 Praft feat. Bachor (prod. Tymek)

W dniu dzisiejszym ma miejsce premiera nowej płyty stołecznej legendy - Jano znanego z formacji OMP. Premiera świętowana jest oczywiście na Wilanowie, a my dodatkowo otrzymujemy kolejny teledysk.

Tagi:
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, Patronaty
dodano: 2014-11-24 13:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 2)

Jano z legendarnego składu OMP ogłosił, że jego solowy album "Alternatywa" ukaże się 5. grudnia 2014 roku. Raper zapowiada album jako zestaw 15 numerów-historyjek pod wychillowane podkłady do fotela - choć nie będzie to klasyczny "Wilanów", to ludzie, którzy darzyli sympatią OMP powinni znaleźć coś dla siebie. Został także uruchomiony preorder krążka oraz opublikowano singiel "Na wyciągnięcie ręki" na bicie Bambeera.

Tagi:
video
dodano: 2014-09-27 14:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 2)

Jano - Zacieramy granice feat. FunkyFlow, DJ Garfield (prod. PaneRR)

Powrót Jana z OMP! "Zacieramy granice" z gościnnym udziałem białostockiego składu FunkyFlow zapowiada solówkę współautora klasycznych albumów z O$ką: "Wilanów - Zobacz Różnicę" i "Dobra Oferta". Bit do singlowego numeru jest autorstwa PaneRRa, cuty dołożył DJ Garfield, a za video odpowiada Poka Film. Płyta zatytułowana "Alternatywa" ma ukazać się już w tym roku, jednak ostatecznie nie w wytwórni V6, tak jak zapowiadano na początku.

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Patronaty
dodano: 2014-04-26 12:00 przez: Maciej Sulima (komentarze: 3)

W tym miesiącu do wytwórni V6 oficjalnie dołączył Jano – raper z warszawskiego Wilanowa, znany słuchaczom jako reprezentant grupy OMP. Nowy album Jano "Alternatywy" jest już przygotowany do wyjścia. Na płycie znajdzie się 15 kawałków, 2/3 płyty wyprodukował przyjaciel Jano - Ra2n.

Tagi:
dodano: 2013-11-11 17:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

Siódmy odcinek Krótkiego Strzału to zarówno świeże rzeczy, jak i dalszy ciąg wartych do wspomnienia zaległości, które w miarę możliwości nadrabiamy. Tym razem czeka na Was sporo świeżej krwi (Kuban, Krychol, Supran, Grosik, Jey Joy, Wudoka), ale i wracający oldschoolowcy jak Jano z OMP czy krakowskie 3Y (Yez Yez Yo). Różnorodnie, ciekawie i ponownie wyjątkowo obszernie.

video
dodano: 2013-11-11 12:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 7)

Musi ft. Jano, DJ Anusz - Nad Obreczą

Jaram się masą nowych trendów i nurtów w rapie, ale oldschoolowy klimat to również coś, czego pomijać nie można. Aktywny od lat 90-tych Musi z Tczewa bierze do pomocy Jano z kultowego OMP i DJ-a Anusza, by w staroszkolnym stylu powspominać dawne czasy. Numer promuje mixtape "Między Bitem a Wersem", gdzie gościnnie pojawią się: Jano (OMP), Dj Anusz, Michał Kisiel, Bastek (Intoksynator, PCP), Emowski i inni a premiera już niebawem na naszych łamach.

Tagi:
video
dodano: 2013-09-20 12:00 przez: Maciej Sulima (komentarze: 0)

Parę dni temu swoją premierę miał album "Autopsja" autorstwa AK-47, który został wydany nakładem Proper Records. Ponadto prezentujemy klip z tej płyty do numeru "Gorillo in the jungle", w którym gościnnie na mikrofonie można usłyszeć Jano ze składu Polska Wersja. Video zostało zrealizowane przy współpracy Ignacego Matuszewskiego oraz Konrada Olszewskiego. Za aranżację muzyczną kawałka odpowiada francuski beat-maker MSB. Te niesamowite bity nadały utworowi nostalgiczną barwę muzyczną. Dziękuję też Ignacemu i Konradowi. To dzięki nim każdy mój teledysk jest jedyny w swoim rodzaju - mówi AK-47. Z klipem możecie zapoznać się w rozwinięciu. 

Tagi:
video
kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Teledyski
dodano: 2013-05-15 14:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 5)

"Olimpu Muzyczna Plejada... Wilanów"! Pierwszy zespół wydający pod szyldem Asfalt Records, duet skonektowany w Warszawie w stopniu najwyższym, mistrzowie luzu i zrelaksowanej zabawy. Jano z OMP planuje na jesieni wrócić z nowym krążkiem zatytułowanym "Nowy Wilanów", a jako zapowiedź kilka dni temu umieścił na YT nowy teledysk do numeru zatytułowanego "Idę". Niestety, 013 to już nie 98. Bit wyprodukował niejaki Johnny, video autorstwa Poka Film.

Tagi:
recenzja
dodano: 2012-07-15 17:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 7)
Pamiętasz? Raperzy kiedyś chcieli mieć respekt. W maju 2001 roku po wielokrotnych zmianach daty premiery, światło dzienne ujrzała solowa płyta jednego z członków RHX - Inespe. Po rewelacyjnym debiucie wraz z Emade (czy może raczej DJ'em M.A.D.) i Fiszem raper z Ursynowa przygotował solowe numery, które wyprodukował młodszy z braci Waglewskich.

Album do dzisiaj przewija się we wspomnieniach warszawskich (i nie tylko) hip-hopowców, ale młodsi słuchacze często go nie kojarzą. Szkoda, bo choć Inespe dziś jako jedyny z pierwotnego składu RHX jest nieaktywny, to były czasy, kiedy potrafił w takiej ekipie grać pierwsze skrzypce.